Dennis Peck je policista, který v tom umí chodit. Umí vyprat špinavé peníze, vymyslet dokonalý podvod, a když na to přijde, a dobře se zaplatí, tak i zaranžovat vraždu. A všechno mu to prochází. Potom však udělá jeho parťák chybu a při zatýkání zastřelí muže na útěku. Případem je pověřen čestný detektiv Raymond Avilla z oddělení pro vnitřní záležitosti a ten si velmi rychle uvědomuje, že narazil na něco mnohem většího, než se zpočátku zdálo. Rozhodne se odhalit skutečnou tvář Dennise Pecka, tím však ocitá v ohrožení života, protože Peck se rozhodně nevzdá bez boje a jako obratný manipulátor a svůdce ani nepotřebuje vlastní zbraň, aby ohrozil Avillovu kariéru, manželství i život. (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

Je nezvyk nenalézt v Richardových úzkých škvírečkách dobro a při pohledu na sexuální apetit jeho postavy, která klátí prostitutky, manželky kolegů, klientů z podsvětí a snad i ty vlastní, lze v názvu objevit jistý dvojsmysl. Stejně tak objevíte skutečnost, že ve druhé půli začne scénář vykazovat známky lehké mentální retardace a některé momenty sklouzávají až k parodii (Garciovy projevy žárlivosti či „Stevene, to byla moje noha.“). Je mi líto, ale Figgisovi se to tak rozsypalo, že zapomenete kroutit hlavou nad nejslizštějším z Baldwinů i ptačími hnízdy na hlavách neatraktivních hereček.. ()

nascendi

Už som kedysi dávno tento film videl a to, že som si ho pripomenul až tretine premietacieho času svedčí viac o jeho kvalitách, než o mojej pamäti. Každý herec sa snaží zahrať si úlohu, ktorá sa nachádza mimo tej škatuľky, do ktorej ho režiséri a producenti uložili. To je aj prípad Richarda Gerea, ktorý sa veľmi snaží, aby tú policajtskú kreatúru stvárnil čo najlepšie. Ani som príliš nevnímal, či sa mu to darilo, pretože som bol príliš zaujatý nekvalitou scenára, ktorý nútil diváka uveriť aj neuveriteľnému. Našťastie režisér a štvorica hercov zabránili tomu, aby sa z priemerného filmu stal prepadák. ()

kaylin

Přiznám se, že mě snímek "Vnitřní záležitosti" dostal hlavně proto, že je zde Richard Gere v trochu jiné roli, než jak ho většinou známe. A přesto mu role drsňáckého policajta sedí a je v ní dobrý a táhne celý film spolu s dalšími výbornými, tehdy ještě mladými herci jako Andy Garcia nebo William Baldwin. ()

Skip

Richard Gere v jedné (myslím, že jediné) záporné roli podal dost přesvědčivý výkon, stejně jako Andy Garcia v roli jeho protivníka. Vnitřní záležitosti nejsou bůhví jak skvěklý film, ale rozhodně nepatří k těm špatným nebo nudným. Zdá se mi, jako by bylo nakročeno k něčemu velkému, ale pak komusi došel dech a všechno to zůstalo jen rozpačitě stát na půli cesty, což je rozhodně škoda. ()

Han22

Slibně se rozjíždějící thriler z atraktivního prostředí vnitřních záležitostí. Bohužel režisér si zaprvé usmyslel, že kromě thrileru z toho udělá ještě šílené melodrama o manželství, nevěře, podezřívání, dětech a film se díky tomu hrozně táhne. A zadruhé udělal hrozný omyl když obsadil Gera do role záporáka. Gere se hodí na romantické hrdiny, ne na hnusné záporáky a tohle prostě neuhraje. Když přidám nulové napětí a nijaký příběh, vychází mi docala podprůměrný thriler. ()

• Jednou z hlavních motivací režiséra Mikea Figgise k natočení filmu prý byla touha obsadit do role záporného policisty jednu z tehdejších největších hereckých hvězd a idola 80. let Richarda Gera. (Lynette)