Útěk k legiím

(relácia)
  • Veľká Británia Escape to the Legion
Reality-TV
Veľká Británia, 2005, 4x50 min

Francouzská cizinecká legie je po generace oslavována jako útočiště mužů hledajících druhou životní šanci. Jaká je ale doopravdy? Dobrodruh a badatel Bear Grylls vyráží na Saharu, aby to zjistil. Spolu s jedenácti dobrovolníky, od bývalých zločinců po snaživé obchodníky, absolvuje tvrdý měsíční výcvik v bývalé legionářské pevnosti v západní části Sahary, která vznikla, aby poskytla podmínky pro náročný legionářský základní výcvik, jenž patří mezi nejtvrdší a nejtrýznivější fyzické i psychické zkoušky, jaké člověk zná. (oficiálny text distribútora)

R4D0

Od samotného začiatku až po koniec som bol,neviem ako to povädať bol som v akom si tranze ktorý ma prešiel až po skončení posledného dielu.Serial ktorý vyráža dych,serial pri ktorom sa človek ani na minútku nenudí pretože,vníma "Francúzsku Cudzineckú Légiu" a skúseného dobrodruha Bear-a Grylls-a ako prežíva najtvrdší výcvik v živote len toľko by som chcel doplniť že "Utek k Légii" patrí medzi moje najoblubenejšie serialy na široko daľeko. ()

J-o-k-e-r

Televizní dokument o hrstce 12 odvážných, kteří se rozhodli okusit pravý a nefalšovaný základní výcvik legionářského pluku. Nejde jen o fyzickou či psychické stránku jednotlivců, ale také a to především o týmovou spolupráci celé skupiny. Přes tradiční vojenské výcvikové metody (velmi náročná cvičení, běhy,málo spánku), buzeraci nadřízených, zkoušky mentální odolnosti ze zadaných trestů nebo i testy z historie působí vše neuvěřitelně reálně. Spolu s Bearem Gryllsem i jeho spolubojovníky tento přetěžký měsíc prožíváte přímo s nimi...Bohužel, legie není pro každého! ()

Radek99

Ryze televizní formát reality show již tak rozkošatěl, že začíná nabízet už i velmi zajímavé odnože, jednou z nich je právě Útěk k legiím. Vybrat 11 dobrovolníků a vystavit je krutému drilu vojenské mašinérie není nápad nikterak originální a převratný, dala by se sepsat celá řada odkazů na podobné televizní a filmové projekty (na našich tuzemských obrazovkách to odstartoval cyklus Klíče od pevnosti Boyard), francouzská cizinecká legie slouží jen jako kulisa pro hlubší úvahou nad tím, kam kráčí lidé coby druh, když samci (muži) již díky své fyziognomii a psychické (ne)odolnosti zůstali predátory jen ve svých sebereflexích a romantických sebepředstavách. Z bdělého snění ale drtivou většinu vytrhne již první úkol sahající někam k osnovám tělesné výchovy osmého ročníku základní školy, totiž udělat pár skutečných shybů... Škoda jen, že je to tak krátké a od třetího dne jen fragmentárně epizodické... Podobné seriály: Nutné k přežití / Boj o přežití ()

Caaslav

je mou chybou, že jsem si pořádně nepřečetl popisek, a hlavně komentáře, před tím než jsem tohle zhlédnul...ale čekal jsem opravdový dokument o výcviku a působení vojáků v cizinecké legii a ne dokument s výraznými prvky reality show....rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 * ale dám 3* právě kvůli tomu, že je to více o lidech než o cizinecké legii... ()

DaViD´82

Reality show, která záznam průběhu měsíčního nejnáročnějšího přijímače „který svět zná“ mixuje s dokumentární formu složenou ze vzpomínek bývalých legionářů a zajímavé, byť stručné, historie francouzské cizinecké legie. Kamera nesleduje jen mluvící hlavy a tu partu dobrovolníků během výcvikového pekla, ale docela se vyžívá i v atmosférických pohledech na poušť. Navíc je ta skupina dobře vybrána i sestavena, v čele se sympaťákem Bear „přežiju kdekoli, sežeru cokoli“ Gryllsem. Jediný zápor je tak přílišná zkratkovitost. První dvě epizody pokryjí vyčerpávajícím způsobem úvodní tři dny, pak je skok o dva týdny bez jakékoli informace či návaznosti a rázem závěrečné dvě epizody o konci výcviku. Rozšíření tak o dva díly pokrývající rovnoměrně celé období by bylo pouze ku prospěchu. ()