Poslední neděle

• Nemecko Ein russischer Sommer (viac)

Film, který vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy Jaye Pariniho, zachycuje konec života Lva Nikolajeviče Tolstého (Christopher Plummer). Známý spisovatel se snaží vyrovnat se svým údělem bohatého a významného umělce, odporujícím jeho postoji života v chudobě, stejně tak jako se svými manželskými problémy. (j.o.j.o.)

danca044

Velmi hezký a skvěle natočený film, u kterého se divák rozhodně nenudí. James McAvoy roli sekretáře Valentina ztvárnil na výbornou a také se mi velmi líbila nevšední láska mezi ním a Mášou. Ke konci jsem nedokázala udržet slzy a film mě velmi dojal. ()

DavidS.

Filmová adorace Tolstého i obžaloba toho, co se se správnými myšlenkami může stát ve špatných rukou...Film o dětinském idealismu, hloupé naivitě, ale také falešném puritánství a zištné sobeckosti...A jistá naivita a nepřehlédnutelně okázalý umělecký záměr se táhnou celým snímkem, který ale bohužel spíše prázdně memoruje a se mnou se zcela emočně minul...A na Tolstého romanopisce v tomto scénáři raději zapomeňte...McAvoy, Mirren a Plummer samozřejmě silným hereckým trojúhelníkem... ()

Benedygtus

Naprosto bezchybny film, ktery me velice zaujmul, jak tematem, tak pojetim a herci/hereckymi vykony. Libi se mi jak, pohled "sekty" na sebe samu je hrdy a prejici, nasledne prechazi do oci nekoho jineho, a ten to vidi jako absolutni blbost a silenstvi. Sam "zakladatel" s tim ma pramalo spolecneho a tudiz to je vlastne jedna velka utopie, a prestoze to vsichni vi, tvari se, jak to je vse dulezite a ono taky je, jde prece o majetek... ()

Ilhan

První polovina příjemně ubíhá a krásně se na ni dívá, avšak jakmile je upozaděn (či vlastně téměř vypuštěn) vztah Valentina a Mashy, celá druhá se polovina se stává pouze rozbředlou snahou o děj, kterou drží nad vodou pouze fantastická Helen Mirren, která si svoji Oscarovou nominaci nepochybně zasloužila. Kdybych se měl rozhodovat v rámci tohoto filmu, nominaci bych přidělil spíše McAvoyovi, než Plummerovi, ale to by už byla jiná kategorie. ()

cab

Posledni etapa zivota znameho ruskeho spisovatele Lva N. Tolsteho je zachycena v tomto anglicky mluvenem dramatu, ktere odhaluje jeho bourlivy manzelsky pomer s tvurcimi neshodami i o blizke budoucnosti spojene s jeho moznym odchodem do vecnych lovist, dale komunitu s lidmi, kteri ho povazuji za mluvciho Boha a vztah panice Valentina a volnomyslenkarske Mashy. Dobri herci v nezazivnem deji a k tomu musim pripocitat zbytecne mnoho dejovych linek na ktere ve finale neni dostatek prostoru. Hlavne skoda rychle vzplanuteho vztahu dvou milencu a banalniho zakonceni. Zkraceny zivotopis bez zivota. 50% ()

Tery16

Film The Last Station nepředčil mé očekávání, nicméně je to film pro mě. Paul Giamatti mi tu sice tentokrát trochu vadil, i když je to pravděpodobně do jisté míry ovlivněno postavou, kterou hrál. Ostatní tři hlavní protagonisté mě však příjemně potěšili. The Last Station není geniální, ale má v sobě něco, co člověku tak nějak nedovolí dívat se naň negativně. ()

lucijelucije

Jo mě se příběh L. N.Tolstého líbil, možná, že zpracování bylo trošku bez spádu, ale zrovna tady mi to ani moc nevadilo..líbila se mi kamera, hudba a také to, že snímek nebyl brán jako reklama na geniálního spisovatele..myslím, že tohle hodnocení si určitě zaslouží.. ()

Axident

Velmi milý zážitek, skvěle zpracované poměrně extrémně nudné téma, nádherné exteriéry, dokonalá výprava a bezchybný McAvoy. ()

Huguette

Myslím, že toto je příklad filmu, kde skvělé herecké výkony převyšují příběh, který mě zklamal. Ani skvělí Helen Mirren a Christopher Plummer nezachránili v podstatě neslaný - nemastný film. Čekala jsem od toho podstatně víc, zdálo se mi to jakoby ploché. ()

cmuchalprvni

Herci: James McAvoy, Helen Mirrenová a Christopher Plummer mě doslova uchvátili. Přijde mi, že režisér a scénarista z příběhu mohli vytěžit mnohem více. Ano, emotivně mě to celkem chytlo. Ten vztek na Chertkova, který Tolstým manipuluje a má totální nerespekt k jeho manželce, byl dost intenzivní a samozřejmě smrt Lva taky zasáhla, ale ne tak moc. Film postrádá gradaci, nevydržel jsem se koukat v jednom kuse. ()

Dovlatovka

Poslední dny jednoho z největších Rusů britskýma očima? Ano a lepší než očima Rusů! Klasický ruský pathos omezený na nezbytné minimum. Nádherně lidské a civilní podání L.N. Tolstého v podání Plummera, klasická ruská vášeň a obliba v teatrálních projevech v podání Mirren, Giamatti a McAvoy bezchybně přihrávají. Dnes již téměř nepředstavitelné dilema mezi filosofií a reálným životem. Dilema, kterým nejvíc trpěl, aspoň podle tohoto výkladu, sám Tolstoj. Který byl navíc, a to je dosti odvážný pohled, ve své době skutečnou celebritou. Výborné! ()

ivicudus

Tento film som začala pozerať kvôli obsadeniu.... a dopozerala som ho na tretí krát kvôli obsadeniu. Inak veľmi rozvláčne a nezáživné. ()

Brinkley

Jedna z věcí, kterou jsem si rozhodně neuměla představit, je Brit věrohodně předvádějící živelnou ruskou náturu. A koukám, že má představivost je opravdu mizerná, neboť Christopher Plummer mě v holínkách jako Tolstoj naprosto přesvědčil a Helen Mirren byla tak nádherně hysterická.. Věřím, že ona by dokázala zahrát naprosto cokoli. Last Station je zajímavým, brilantně odehraným filmovým útržkem ze sklonku života světoznámého klasika, jenž mě obeznámil s existencí pana Bulgakova, a to nikoli Michaila. Takže díky. ()

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Z Ameriky přichází velmi smutná zpráva. Dnes ráno ve svém domě v Connecticutu zemřel legendární kanadský herec a držitel Zlatého glóbu i Ceny akademie, Christopher Plummer. Populárnímu tvůrci známému… (viac)

Zlodějina podle Coenů a oscarového Firtha

Zlodějina podle Coenů a oscarového Firtha

28.03.2011

A je tady další sázka na jistotu. Oscarová sestava v remaku klasiky ze 60. let, to nemůže selhat. Pokud jste viděli krimikomedii Gambit z roku 1966, tak víte, že byla o britském zloději (Michael… (viac)