Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

Šňůra

Tak je to takový hezký cestopisný film, ale to je tak asi vše. Jinak řekněme si to na rovinu, Liz Gilbertová (hlavní hrdinka) je pošahaná ženská, která neví co chce a uteče pokaždé, když se objeví problém. To není nic proti Julii Roberts, protože ta ji zahrála dobře a bez ní by to z průměrného byl nejspíš hodně podprůměrný film. Ale když to vezmeme pozpátku, tak bylo natočeno mnohem lepších romancí, než je milování na Bali, meditace v Indii byla dost velká nuda, a jediné, co se mi líbilo a bavilo mě, tak bylo jídlo v Itálii, protože při něm se opravdu sbíhaly sliny. A to je málo. Škoda, protože jinak to mělo docela slibný potenciál, třebas i v mužském hereckém obsazení - James Franco, Richard Jenkins, Javier Bardem. Jenže ani jeden neměl co hrát. Vlastně, když nad tím tak přemýšlím, tak pokud bych chtěl vidět nějaký ten pěkný cestopis, tak mi National Geographic Channel asi nabídne mnohem lepší podívanou. ()

Svetlusacek

Dlouho se mi do tohodle filmu nechtelo, kvuli tomu slabemu hodnoceni tady. Nevedela jsem, co od toho cekat, takze prvni minuty filmu byly pro me hodne o "premahani se"....ale pak me to necekane chytlo...film o zivotnich pribezich, bavil me, mel mi co rict.... ()

BuchtiCZ

Nacpat příliš mnoho "pravd" do jednoho i když dlouhého snímku a skoro každé postavě v něm se trochu míjí účinkem a spíš než do hloubky působí bezobsažně. Nicméně jako Cestománie a Kluci v akci se to dá vydržet. ()

DadysGirl

Nejvíc mě na tomhle filmu táhne téma... Taky jsem tak trochu ztracená... A je mi sympatická pouť hlavní hrdinky... Je mi sympatická každá z těch zemí... Je mi sympatická meditace... Je mi sympatická Julia a je mi sympatický i ten happy end... ()

Arsene

Neudělejte stejnou chybu jako já, nebuďte zvědaví o čem film je, nestahujte ho do svého pc, nezapínejte kvůli němu tv a kdyby se ho některé kino rozhodlo nedopatřením znovu uvést, rozhodně na něj nechoďte. Najezte se v klidu doma nebo v dobrý restauraci, zameditujte si v lese a milujte se kde chcete. Až kdyby nic z toho nevyšlo, pusťte si ho na vlastní nebezpečí (na nohu, pokud máte dvd, a zadupejte do země). Varuji však před výjevy a výlevy Julie Roberts, šklebícího se Jamese Franca bych poslal za trest do kaňonu, kde bych mu na ruku pustil velkej balvan, aby nemoh ven a dokonce i Javier Bardem byl všude dobrý, jen ne tady (kéž by tu hrál inkvizitora Lorenza nebo zabijáka Chigurha, něco proved Julii a film mohl skončit). Jídlo bylo celkem chutné, meditace jakž takž zajímavá, milování příšerné. Ještě dlouho po shlédnutí mi film ležel v žaludku, než jsem si pročistil střeva. Místo něj doporučuji Cimrmanovu příručku Přestávám být mužem, a navazující Co s volným časem. ()

Petus

Proboha proč tak dlouhé. Přišlo mi to snad delší než tak knížka! No každopádně jídlo v Itálii bylo moc fajn a meditování v jižní Asii ať už v klášteře, nebo mimo něj taky, Javier Bardem je sympaťák a nebýt toho toho konce tak to mohl být docela fajn film. Takhle je to jen veskrze průměrná romantická komedie pro zhrzené, finančně zabezpečené třicátnice, které neví, co se životem. ()

Misulka93

Abych pravdu řekla, moc nevím, co si o tomto filmu myslet. Mám ráda filmy s Julií Roberts, mám ráda romantické a propletené filmy. Ale tento mě nějako nevzal... Koukala jsem na něj asi 3 dny, než jsem se dostala ke konci. Kdyby měl ten film jen poslední hodinu, asi bych byla, co do udílení hvězdiček, štědřejší. Takto si za utahanost a v globálu ne tolik zajímavý příběh, zaslouží u mě jen 3*. ()

hazdrova

Tento film presne ukazuje, čo sa stane s dnešnou generáciou ľudí, ktorí si myslia, že nič nie je dobré. Rozveď sa, keď necítiš iskru. Odíď preč z mesta, keď ti to tam nevyhovuje. Nezamiluj sa, lebo máš strach z rozchodu. Strašne ma to nudilo a pohoršilo, ako toto môže niekto vnímať ako cestu sebapoznania. 2* ()

Maniik88

Film o žene pre ženy, ktorý pochopia možno len tie ženy. Moja mi ale vravela, že to bolo špatné. Za mňa predlhá nuda o ženskej, ktorá hľadala sama seba? Či čo. ()

Bonniesgun

Julia už je trochu za zenitem a mohla by se víc malovat a česat. Javier je pořád stejně sexy oduševnělý drsňák. Řím je lahodný, Indie barevná a Bali kýčovité. To ale nestačí. Film s poselstvím: "miluj hlavně sebe a všechno bude fajn" by měl jít rozhodně víc do hloubky! Hledání sebe sama na pozadí roadmovie pro čtenářky Marienne má u mě dvě hvězdy. A za Javierovi slzy přidávám jednu navrch. ()

Anniysha

Pokaždé zůstávám v kině jako poslední, abych si vychutnala závěrečné titulky. Hlavně když se v nich objeví známá jména.. Po tomhle filmu jsem odešla jako první. Poslední 2 hodiny jsem jen počítala vteřiny a čekala jsem na nějaký zvrat nebo něco, co by mě zvedlo ze sedadla. Nic. Celou dobu jsem jen nevědomky pročítala titulky a usmívala se nad Julií Roberts. Oči měla uslzené tak, že se divím jak to že vůbec něco viděla. Jediné +pro mě byla část v Itálii, kde mi hlava ještě moc neklimbala a kde bylo nejvíc zábavných a zajímavých scén(za to ty 3*). Indii a Bali už jsem nepřekousla. bída s nouzí Rayene Murphy.. ()

Elkesar odpad!

Příběh o hloupé, nevyrovnané a sobecké ženě, která si nechá kecat do života od dědečka z Bali od začátku až do konce. Promarněný potenciál a bohužel Julia Roberts už stárne a půjde to s ní asi jen z kopce... ()

Furry_Sheep odpad!

Film je nudný, nenápaditý, nelogický. Možná v mém hodnocení hraje roli moje averze vůči Julii Roberts, která mě vždycky z nepochopitelných důvodů vytáčela. V "Eat, Pray, Love" ztvárnila krajně nesympatickou postavu, která neví co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane. Nepochopila jsem, proč za ní lítá tolik relativně perspektivních chlapů, když je taková, jaká je. Nepochopila jsem vlastně vůbec nic. Ale možná je chyba ve mně - možná příliš jím, málo medituji, nikoho nemiluji a mám v plánu mít ve čtyřiceti jasno v co možná nejvíce věcech, a ne najednou zpřetrhat veškerá pouta, začít za sebou pálit mosty, cestovat a pronášet patetické hlubokomyslné monology. ()

transbeskyd

Najít, co se v tomhle filmu povedlo by bylo asi nadlouho, ale co se nepovedlo se dá říct celkem stručně - skoro všechno. Napadá mě k tomu přísloví, že stokrát nic umořilo vola..Tolik banalit, klišé a rádoby velkých pravd nebo spíš snůšek blábolů a žvástů navíc nataženo na tak velkém prostoru už jsem dlouho neviděl a dám si pozor, aby se mi to zase dlouho nestalo. Čekal jsem aspoň tu romantiku leč marně. Nezachránil to ani chudáček Javier, který naskočil do poslední "milovací části" jako princ z pohádky nebo spíš z jiné planety, co neměl deset let ženskou a všem doma říká zlatíčko.. ()

frufru98 odpad!

Velmi silný snímek, poskytující hluboké moře moudrostí, silných pocitů a neutuchajících výbuchů emocí. Celý film se mě zmocňovala nezadržitelná touha řvát, plakat a nadávat aneb "Jen pro silné žaludky s otrlou povahou a masochistickými sklony" ()

jafuska

tak já nevím, mnoho uživatelů je s tímto filmem nespokojený a já se bohužel k nim musím přidat, film zbytečně dlouhý, příběh vlastně o ničem snad možná hledání sama sebe v různých zemích, ale to je hodně málo, ačkoliv mám ráda Julii Roberts, přesto mě tomto filmu nijak zvlášt neupoutala na zadek a to se jí vždycky zdařilo, ale tento film je odfláknoutý každým coulem, a navíc mě připadala, jako kdyby neustále brečela, to byla tak špatně nalíčená? jinak si to neumím vysvětlit, že takto vypadala v tomto filmu, přitom je to krásná herečka, tak co s ní proboha udělaly? no nic, dost kritiky, na tento film bych se nejspíš už nikdy nepodívala, ale přesto to byl docela průměr. ()