Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

stuj

Romanťárna. Ale né klasická, kde se po celý film vzájemně nahání jeden pár. Tahle je spíš pro opuštěné romantičky, které sní, co a jak kde najít. / Film je občas docela zdlouhavý... ()

Chriss_tyne

Proč 5 hvězdiček? Protože dokážu ocenit hloubku a myšlenku, kterou podle mě tento film má. Snaží se zdůraznit, že jsou v životě člověka důležitější věci, než práce a vztah, ve kterém nejsme spokojeni. Ukazuje nám, že pokud se chce všechno jde. Stačí otevřít mysl, srdce a s úsměvem se vrhnout naproti novým věcem. Přestože to můžete nazvat "love story" kvůli zamilování na konci, mě to k mému osobnímu překvapení, nijak nevadí. Film mi dává zvláštní pocit, že člověk dokáže být šťastný. Ale především musíte milovat sami sebe. A to je podle mého hlavní smysl celého filmu. ()

AmericanX

Julia Roberts jako žena v nejlepších letech, co hledá sama sebe, má pocit, že má prázdný život, nikde nevydrží, neví co chce, a neustále to s někým řeší... když najde lásku, tak se jí lekne a chce utéct... lidi, to myslíte vážně???? tak promarněný scénář a obsazení jsem už dlouho neviděla... pro mě ztracené dvě hodiny ()

luckyme

Spomínam si, ako som pred pár rokmi netrpezlivo postávala na zastávke bratislavskej hromadnej dopravy a do očí mi udrel plagát s Juliou Roberts, ako si vychutnáva zmrzlinu v peknom prostredí, ktoré mi veľmi pripomínalo Taliansko. Dokonca ešte aj v názve filmu bolo „Jedz“, čo mi bolo podozrivé, a ja som nedokázala odolať. Ten plagát ma dostal ako ma zakaždým dostane domáce tiramisu. Povedala som si, že ten film musím vidieť, a vyplatilo sa. S mojou najlepšou kamarátkou sme z kina odchádzali úplne dojaté a omámené zmyslom pre autentickosť Jedz, modli sa a miluj, vďaka ktorému sme sa ľahko vcítili do nešťastného života spisovateľky Liz Gilbert, ktorá sa nachádza v hlbokej kríze, a na to, aby znovu našla seba sa vydá na cestu okolo sveta. Ako som čakala, jej prvé kroky viedli do Talianska, ktoré má liečivé účinky na utrápenú dušu. Liz, obklopená šarmantnými, zdravo drzými, nespútanými a zábavnými Talianmi, sa už necítila sama. Taliansko, jeho večne usmiati a veselí obyvatelia a spevavá taliančina na ňu pôsobili ako nabíjačka na vybitý mobil. Presne som vedela, ako sa cíti, keďže ja som v Taliansku (aj keď trošku severnejšie) zažila to isté. Navyše, som si spolu s ňou užívala prechádzky po romantických, úzkych talianskych uličkách, ktoré mne osobne vždy doslova zoberú dych. Hltala som každý jeden záber Ríma a Neapolu, keďže som ani v jednom meste zatiaľ nebola, ako pizzu margheritu, ktorú zbožňujem. Popri všetkej tej architektonickej kráse, ktorou sa Taliansko hrdo pýši, Liz navrátila zmysel života neodolateľná talianska kuchyňa. Nebudem klamať, pri pohľade na delikátnu pastu, šťavnaté šaláty a „gelato“ som mala sto chutí zbaliť si kufre a ťahať čiaru do mojej milovanej Itálie a zostať tam navždy, ako si sľubujem zakaždým, keď tam idem. Aj Liz sa tam cíti doma a vítaná a pochopila, že okrem medziľudských vzťahov sa oplatí vytvoriť si vzťah aj k jedlu, vychutnať si ho, pretože práve to nás robí šťastnejšími. Nie nadarmo sa prvá časť filmu nesie v duchu inšpiratívneho talianskeho porekadla: La vita è troppo breve per mangiare e bere male (Život je príliš krátky na to, aby sme jedli a pili zle.). Pozitívne naladená, nabitá novou energiou a o pár kíl ťažšia (!!!) Liz sa vydá do Indie plnej kontrastov za svojou duchovnou obnovou. Po pár mesiacoch strávených v tichu a pokore je pripravená znovu otvoriť sa pre lásku, ktorú nájde na Bali, a napokon sa vracia domov ako úplne nový, vymenený človek. Jedz, modli sa a miluj je jeden z mála neklišeoidných filmov, ktoré vás nútia zamyslieť sa. No nemyslite dlho, radšej sa povznášajte talianskym jedlom, úzkymi uličkami a očarujúcou prírodou na exotickom Bali. ()

hovadko.bozi

Vůbec jsem nepochopila, proč se to tolika ženskejm líbí. Příběh nevyrovnaný hysterky, která se nedokáže sama rozhodnout, ani jaký pyžamo si má koupit, natož jestli si s tím chlapem má začít nebo ne, pokud jí to někdo polopaticky nevysvětlí, je vážně na nervy. A navíc jí ani na konci nedojde, že by měla zkusit radši používat mozek, než podléhat všelijakým trendům a radám alkoholiků a bezzubejch šamanů, co léčí klubající se zuby vyháněním ďábla. Za dobu celýho filmu zvládla jenom přestat řvát pod postelí. A taky ten scénář nějak přeskočil tu Lizzinu výchozí pozici - působilo to tak, že se rozhodla opustit manžela, protože dostal ten skandální nápad dostudovat a nerad cestoval... Celý film stál pouze na těch lokacích a za ty dávam tu hvězdičku. A taky by těm Amíkum měl někdo vysvětlit, že spaghetti carbonara nejsou s červenou omáčkou...:) ()

Gedzby

Dost dlouhý příběh, chvílemi docela utahaný, o hledání smyslu života a v podstatě sama sebe. Zvláštní, že tolik lidí nepochopilo jeho poselství. Jídlo: důležitá složka vyživující naše fyzické tělo. "Řekni mi, jaké jídlo jíš, já Ti řeknu, jaký jsi člověk" nebo taky "Jsme to, co jíme". Meditace: vyživuje naše psychické tělo. Úžasná věc, kdo pozná, vyhrál... Láska: Nádherný cit. K tomu snad není co dodat. 4* bez mrknutí... ()

jeziska

Hodnocení filmu je pro mě překvapením, myslím, že 4 hvězdy si zaslouží. Ale jo, bylo to zase něco trochu jinýho, tak trochu ponoření do mysli člověka, záviděla jsem Julii, že se může sebrat a na tak dlouho dobu odjet a užívat si života a mít šanci najít sama sebe. Akorát ten konec na mě byl až moooc romantický. ()

Rider@

Takto mě film už dlouho nenudil (dále nějaké ty spoilery). Kráva na sedativech (pardon za ten výraz, ale jiný příhodnější mě nenapadl) co neví první třetinu filmu co chce. Dále jsme si dali kurz italštiny a idealistický obraz Itálie a pak dále a dále podle infa moudrého šamana z úvodu filmu ... dvě hodiny nudy a zbytečných dialogů. ()

matkoslav1

Asi to není nejlepší film na světě. Ale někdy je člověk v takovém životním rozpoložení, že byť je chlap, tak se cítí jako Julia Roberts na plátně. A s tím, o čem celý film je, nedokáže nesouhlasit. Je krásné najít sebe, svojí rovnováhu. ()

ivour

Skvělá ukázka toho, jak lze zničit docela dobrý film neúměrnou délkou. Opravdu ale opravdu mě nebavilo tříhodinové hledání sebe sama. Takže nakonec ani nevím jeslti ho našla. ()

Lana_Z

Musíte se nacházet v určité životní fázi, abyste tento film dokázali plně vstřebat. Když jsem ho viděla před 4 lety, vnímala jsem jen krásné obrázky. Až když jsem snímek shlédla teď, dokážu naplno vnímat hloubku a smysl sdělení. Sám o sobě film klouže spíš po povrchu, vydává sotva znatelné impulsy a musíte mít už přeci jen něco načteno, abyste je stačili zaznamenat, ale pokud se díváte pod "správným světlem" nechává velký prostor pro zkoumání vlastního nitra a příběhu. Obstojný "společník" pro melancholické rozjímaní nad časem, životem a jeho smyslem. ()

lalailah

Nie je to ničím výnimočný film, ktorý zobrazuje vyhoretú a neurotickú ženu v jej snahe nájsť samu seba cestovaním po Taliansku, Indií a nakoniec na Bali. Nie je to však najhoršie, keď vezmem do úvahy, že film som na rozdiel od knihy aspoň dokázala dopozerať. ()

Yossaretix

Trochu povrchní a rozvláčné o hlubokých věcech, Julia Roberts mi, přes její okouzlující úsměv, zde moc neseděla, ale Javier Bardem je opravdu neobyčejně charismatický. ()

zlentilka

Poprvé mě tento film moc neoslovil a přiznám se, že jsem se na něj ani nechtěla dokoukat. Ale nedávno jsem dospěla k rozhodnutí, že by mi opětovné zhlédnutí mohlo přinést inspiraci, což se taky stalo. Chápu, že ne každému může být tento snímek po chuti, ale podle mě to koresponduje i s tím, kolik lidí je ochotno přinat si, že ho tempo tohoto světa vyčerpává a vezme si pauzu. Dlouhou pauzu, kdy se vzdá všeho blahobytu a jistot, aby změnil svůj život a mohl začít od začátku s čistým štítem. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že je to dost osvobozující, ale také jedna z nejnáročnějších životních zkušeností. Nejvíce mě zaujaly scény z Říma, kdy si Julia užívala každého momentu a žila "teď a tady" se vším, co k tomu patří, prostě zpomalit a "jen" být. ()

MiLuka

Po shlédnutí tohoto předlouhého a nudného patosu přemýšlím, co napsat kladného. Kromě nádherných lokací bylo totiž již od začátku všechno špatně. Je vidět, že Julia Roberts má svá nejlepší herecká léta dávno za sebou - a její připitomělý a věčně přítomný úsměv od ucha k uchu mi začíná lézt pomalu ale jistě na nervy. Né, že by tu neměla co hrát - ona už totiž nehraje. Celým filmem se jen tak proplouží a ještě u toho stihne meditovat. Dějová linka je katastrofa sama o sobě. Tento film je o ničem a také divákovi nic důležitého nesděluje. Pro mě jen smutná ztráta času. Metráž 134 minut o ničem vás dokonale ubije. Julia, Julia.... ()