Miesto činu

• Česko Místo činu (viac)
Západné Nemecko / Nemecko / Rakúsko / Švajčiarsko, (1970–2024), 1897 h 8 min (Minutáž: 56–140 min)

Réžia:

Houchang Allahyari, Jochen Bauer, Alexander Adolph (viac)

Predloha:

Henning Mankell (kniha), Axel Corti (kniha), Werner Kließ (kniha) (viac)

Scenár:

Michael Haneke, Kai Hafemeister, Rainer Boldt, Martin Suter (viac)

Kamera:

Frank Lamm, Hagen Bogdanski, Axel Block, Wolfgang Treu, Helge Weindler (viac)

Hudba:

Klaus Doldinger, Evžen Illín, Johannes Kobilke, Peer Raben (viac)

Klaus J. Behrendt, Miroslav Nemec, Udo Wachtveitl, Dietmar Bär, Ulrike Folkerts, Joe Bausch, Andreas Hoppe, Peter Espeloer, Annalena Schmidt (viac)

Tatort, neboli Místo činu se v Německu vysílá už od 70. let a je označován za nejoblíbenější a nejdéle vysílanou krimisérii v německy mluvících zemích. Vysílá se pravidelně kažou neděli a garantuje vysokou sledovanost. Každý díl se odehrává v jiném městě, ať už Německa, Rakouska nebo Švýcarska, a kromě soudobých společenských problémů (kriminalita i osobní život detektivů) nabízí pohled i na lokální kolorit (kulturu, architekturu, zvyklosti) daného regionu. (rogue13nasic)

Recenzie používateľa kolemjdouc k tomuto seriálu (13)

Miesto činu (1970)

Hodnotím jak na mě zapůsobil seriál tehdy před lety.byl to fenomén. ()

Hamburk - Studený start (2014) (S45E17)

mě se první díl líbil.....je to natočené tak nějak obyčeně - jak to normálně v životě chodí.Příběhy s vyumělkovaným cirkusem mě už unavují ()

Hraniční čára (2015) (S46E10)

ale ano dalo se na to dívat ale nic závratného to není.Slabý scénář,režie a ani herci nebyli dosti svižní.Tohle není Tatort ()

Drážďany: Hit song (2016) (S47E10) odpad!

scénář poměrně dobrý ,ale režie a herci z toho udělali řádnou slátaninu.A že jsem opravdu fanda německých krimi! ()

Berlín: My-vy-oni (2016) (S47E21)

takhle to v reálu dopadne když byla škoda každé rány která padla vedle.Dobrý scénář ale notně kulhala režie a klasicky příšerný český dabing.Dávám pět ale to proto,že jinde nic nebylo co by mě zaujalo v záplavě amíckých srágor.Tak to zkrátka mám.Tohle bylo natočeno po "evropsku" a to já můžu.Němci klasicky krimi umí ale tady to drhlo.Ale zase si v Berlíně  nehráli být světoví.To musím uznat. ()

Drážďany: Král stoky (2016) (S47E27)

Tentokrát dávám pět.Za scénář který náležitě hercům naložil.Za režii ,že tentokrát ukočíroval herce - oproti Hit songu.Docela vtipné hlášky a nečekané rozpletení zápletky. ()

Komisárka Lürsenová: Výstraha (2016) (S47E30)

Dosti "namáhavé téma "pro toho, kdo je absolutní neajťák.Já.Nechápu, kdo si domů nastěhuje Alexu anebo auta bez řidičů...Takže jsem děj sledovala jen povrchně a ani jsem nepřemýšlela o tom ,co sděluje.V minulosti jsem viděla film Ona.Kdy si muž najde virtuální partnerku a ona  se chová tak, jak on očekává.Smůlu má v tom,že se ONA tak chová k tisícům dalším kteří si ji takto našli.Jinak baba policajtka mi byla sympatická a vůbec celé její komando.A zase příjemný slovenský dabing.Dobrá až vynikající kamera.To se musí Němcům nechat. ()

Komisárka Lürsenová: V mŕtvom uhle (2018) (S49E11)

tak tohle je nářez!Bezbranní staří lidé a příslušníci jejich rodin kteří jsou na pokraji existence a sil s péčí o ně.Doslova ždímačka na peníze.Různé asistenční služby apod.U nás se médii jen tak lehce nechal projí případ s domovem důchodců a jejich péče o klienty.Nekvalifikovaný personál,kdy se berou zejména zahraniční pracovníci kteří se o nic nezajímají a jsou mizerně placeni.Tak takhle to Němci ukázali natvrdo.Zrovna jako nedávno film jak se nakládá s léky.Po shlédnutí tohohle filmu jsem si řekla jak daleko mají na spuštění Alzheimera  léky.A stáří je kruté.Pro nemocné ani ne ti o ničem nevědí ale rodinní příslušníci to mají těžké.Za socíku na všechno byly školy.I dokonce pro ty kteří opravdu nikam jinam nemohli jít.Aspoň se v Rodince naučili hospodařit a domácí práce.Ale ten film mě opravdu dostal. ()

Drážďany: Kdo nyní sám je (2018) (S49E19)

další příběh dvou kriminalistek a jejich jakoby trhlého šéfa.V dnešním díle byl ten konec trochu na nervy.To musím přiznat. ()

Nickov odpočinok (2020) (S51E02)

Tak to zase jednou Němci vytáhli.Fakt dobrý scénář,zápletka.Schweiger umí taky něco jiného než honičky a střílečky.Obyčejný zdecimovaný bývalý polda,který je vtažen do závažného trestného činu ,kdy se z obyčejné vraždy vyklube to nejhorší co musí policajti řešit.Filtr na kameře fakt musel být?????? ()

Berlín: Domov nade vše (2021) (S52E20)

Klasická německá krimi .Natočená v době covidu.Pochmurná atmosféra .Ještě pochmurnější  děj týkající se pachltných majitelů domů.Bez nějakého pozlátka film upozorňuje na život na ulici,kde končí celé rodiny.A graduje to až do neštěstí .Kdo sleduje řádění exekutorů kde barli kvůli pár korunám střechy nad hlavou...Jen mi vadil ten filtr na kameře ()

Berlín: Chladní a mrtví (2021) (S52E28)

Filmaři se po tom kovidu utrhli ze řetězu.Ale je to natočeno po německu.Drsně bez pozlátka.A věřím že v reálu by se to mohlo i odehrát.Lidem fakt hrabe ()