Miesto činu

• Česko Místo činu (viac)
Západné Nemecko / Nemecko / Rakúsko / Švajčiarsko, (1970–2024), 1897 h 8 min (Minutáž: 56–140 min)

Réžia:

Houchang Allahyari, Jochen Bauer, Alexander Adolph (viac)

Predloha:

Henning Mankell (kniha), Axel Corti (kniha), Werner Kließ (kniha) (viac)

Scenár:

Michael Haneke, Kai Hafemeister, Rainer Boldt, Martin Suter (viac)

Kamera:

Frank Lamm, Hagen Bogdanski, Axel Block, Wolfgang Treu, Helge Weindler (viac)

Hudba:

Klaus Doldinger, Evžen Illín, Johannes Kobilke, Peer Raben (viac)

Klaus J. Behrendt, Miroslav Nemec, Udo Wachtveitl, Dietmar Bär, Ulrike Folkerts, Joe Bausch, Andreas Hoppe, Peter Espeloer, Annalena Schmidt (viac)

Tatort, neboli Místo činu se v Německu vysílá už od 70. let a je označován za nejoblíbenější a nejdéle vysílanou krimisérii v německy mluvících zemích. Vysílá se pravidelně kažou neděli a garantuje vysokou sledovanost. Každý díl se odehrává v jiném městě, ať už Německa, Rakouska nebo Švýcarska, a kromě soudobých společenských problémů (kriminalita i osobní život detektivů) nabízí pohled i na lokální kolorit (kulturu, architekturu, zvyklosti) daného regionu. (rogue13nasic)

Recenzie používateľa kkarx k tomuto seriálu (6)

Vražda v prístave (1981) (S12E07)

Hodnocení se v průměru vztahuje ke všem dílům s Georgem Götzem. Na některé díly a pasáže v životě nezapomenu, byl to skvělý seriál, zachycující hlavně špinavé ulice západního Německa, průmyslové zóny, sídliště.... K seriálu mě přivedl táta, který ho měl rád a možná i proto je to i moje srdcovka. ()

Zlomené květy (1988) (S19E05)

Jeden z nejzapamatovatelnějších dílů se Schimanskim! Pamatuju si závěrečnou diskotékovou scénu přes 20 let....George Gotz je sympaťák vždycky, ale tenhle díl má ke zručné reži a povedeným akčním sekvencím i zvláštní romantickou atmosféru a díky parádní skladbě, která by směle zapadla mezi ty nejlepší fláky Scorpions, je to radost sledovat i poslouchat. ()

Krvavá stopa (1989) (S20E08)

Slabší díl s přistěhovalci... ()

Až po krk v blátě (1991) (S22E07)

Další kvalitní zapamatovatelný díl, tentokrát je Schimi na dovolené ve vesnici, kde vyrostl. Setkání s místními je poznamenáno smrtí ženicha v předvečer svatby. Schimanski nabízí pomoc a brzy začnou vyplývat na povrch ošklivé vesnické šarvátky.... Teda tu atmosféru vesnice dokázali moc pěkně vykreslit. Vypsychovaný konec by se hodil do nějakého hororu. ()

Pedofil (1991) (S22E13)

Další excelentní díl se Schimanskim! Na dané téma zneužívání dětí vůbec jeden z těch nejlepších. Jde z toho mráz po zádech a Schimanskymu to leze už na mozek. Konfrontace Schimanského a podezřelého je nezapomenutelná, stejně jako vylovení mrtvého těla z jezera. Co na Schimanském miluju, je, že se řídí víc vnitřním morálním kompasem než literou zákona. Neznám lidštějšího detektiva. ()

Případ Schimanski (1991) (S22E15)

Rozloučení se Schimanskim! Alespoň tedy co se Místa činu týká a klasické série. A že stylově. Na Schimanského ušijou boudu a chtějí ho i zabít! Zatraceně, tohle byla další pecka. Schimansky je blízko smrti a ne že se z toho dostane jako nějaký moderní detektiv chvatem, ale hezky poslouchá až do konce! Co taky může dělat. Ten konec to je vážně paráda. Nikdy bych nevěřil, že přelet nad průmyslovým centrem Duisburgu ve mně vyvolá tolik emocí. Nedokážu si představit krásnější konec pro téhle legendární série. Scheisseeeeeeee. :-D ()