Miesto činu

• Česko Místo činu (viac)
Západné Nemecko / Nemecko / Rakúsko / Švajčiarsko, (1970–2024), 1897 h 8 min (Minutáž: 56–140 min)

Réžia:

Houchang Allahyari, Jochen Bauer, Alexander Adolph (viac)

Predloha:

Henning Mankell (kniha), Axel Corti (kniha), Werner Kließ (kniha) (viac)

Scenár:

Michael Haneke, Kai Hafemeister, Rainer Boldt, Martin Suter (viac)

Kamera:

Frank Lamm, Hagen Bogdanski, Axel Block, Wolfgang Treu, Helge Weindler (viac)

Hudba:

Klaus Doldinger, Evžen Illín, Johannes Kobilke, Peer Raben (viac)

Klaus J. Behrendt, Miroslav Nemec, Udo Wachtveitl, Dietmar Bär, Ulrike Folkerts, Joe Bausch, Andreas Hoppe, Peter Espeloer, Annalena Schmidt (viac)

Tatort, neboli Místo činu se v Německu vysílá už od 70. let a je označován za nejoblíbenější a nejdéle vysílanou krimisérii v německy mluvících zemích. Vysílá se pravidelně kažou neděli a garantuje vysokou sledovanost. Každý díl se odehrává v jiném městě, ať už Německa, Rakouska nebo Švýcarska, a kromě soudobých společenských problémů (kriminalita i osobní život detektivů) nabízí pohled i na lokální kolorit (kulturu, architekturu, zvyklosti) daného regionu. (rogue13nasic)

Recenzie používateľa joelly01 k tomuto seriálu (22)

Unesená v Istanbule (2018) (S49E22)

Konecne jsem videla i tento (posledni?) dil! Do kina jsem na to nesla, pekne jsem si pockala na DVD, neb Klenot "Tatort v kine" odmitl. Ale k filmu: Neni to nejhorsi dil Serie, stval me min nez ten posledni. S Tatortem to nema samozrejme uz VUBEC nic spolecneho (pokud jste fanousci Tatortu jako takoveho tak se tomuhle asi radeji i vyhnete), "uzivilo" by se to i jako samostatny akcni film. Navazuje to spise na treti dil Serie "Velka Bolest" a Luna se zde vydava do Turecka aby zakroutila krkem jednomu turkovi co ji prave ve tretim dile hodne nastval. Misto zakrouceni krkem gangsterovi se ovsem ocitne ve sparech padoucha a to zjisti Nick Tschiller a vydava se dcerku zachranit. Je to takovy prumerny akcnak, cekala jsem ze to bude horsi, ale nehty mi z toho neslezly, takze davam prumer. Luna navic pekne ztloustla a i oblicej ma ponekud livancovity, procez doufam ze Til konecne dostane rozum a prestane ji obsazovat do kazdeho sveho filmu a radeji ji zazene do fitka a zakaze pana mekdonalda. ()

Nickov odpočinok (2020) (S51E02)

Dva bratri - muzikanti maji svedcit proti prekupnikum drog. I kdyz jsou v programu na ochranu svedku tak jeden bratr je odkrouhnut. Celou akci ma na starosti Tschillerovo turecky partak znamy z predchozich dilu. Tento nikomu neveri, teda krome Nicka Tschillera, ktery ovsem uz neni "plnokrevnym" policistou, ale motivuje problemove deti na jednom severonemeckem ostrove. Turek na tanjacku preveze prezivsiho svedka (bratra-muzikanta) na schovani k Tschillerovi. Pak se zacne ukazovat ze zabity bratr nebyl mozna takovy za jakeho se vydaval, obchod s drogama mozna nebude tak docela obchod s drogama a Tschiller na nejaky "Tschill out" vlastne ani moc nepomysli. No, tak to bylo strucne k obsahu. Ted me dojmy: Jeden s tech slabsich Tschillerovo Tatortu, ale zase ne tak uplne blbe jako ten film. Krome par telefonatu nas Til dejovou linkou s dcerkou moc neobtezoval. Blbe to nebylo, ale take jsem nejasala a myslim ze existuje spousta lepcejsich Tatortu. V novinach pak na druhy den psali ze sledovanost nic moc a mozna Schweiger pujde (z Tatortu), ale to by mi prece jen prislo trochu nefer, je spousta horsich komisaru a blbejsich dilu (dejovych linek). Na pristiho Tschillera podivala bysem se rada, ale jen pod podminkou ze se tam nebudou resit veci co se resily ted (nechci spoilerovat), protoze od jiste doby jsem na jiste veci dost hakliva a nechci je videt . Ani vedet. Tak. ()