Cyklus snažící se zachytit nejen současné proměny českého venkova, ale také přibližovat tradiční hodnoty, výhody a nevýhody života na vesnici a osobitou práci občanů mimo města. (oficiálny text distribútora)

Berry0153

Hodnotím díl Valašský zvěřinec. Pro mě naprosto úžasný vhled do života Pana Bači a jeho rodiny. Byla jsem dojatá. Žijí můj sen. Tak třeba v příštím životě. ()

Neklan006 odpad!

já to teda viděl prvně, a tak hodnotím jen díl "Lufťák, nikoliv náplava". tam vystupoval jakýsi "básník" Škrabal, který seděl chvílemi na stromě, chvílemi v hospodě, a odtud trousil nejen své "verše", ale i svá hluboká moudra. co vám mám povidat, nebyl to pěkný zážitek. myslím, že tento pořad se odvážím zapnout zase za dalších 400 dílů... ()

jungewolf

Díl vysílaný v sobotu 28.5.2016, ČT2, 9 h : Co by se kovbojkám stávat nemělo? . Výborný .... . P. S. : naprosto výstižné komentáře celého cyklu + konkrétních dílů - VIZ Pepinec , Everyone , rakovnik . ()

+sfinx+

Hodnoceno podle dílu o speciálních dětech... Nerad bych zlehčoval něčí postižení, ale když jsem slyšel, jak mluví učitelka o takových dětech a zvlášť několik zmínek o dětských psycholozích, tak bylo hodnocení jasné. Popírat celý díl, že je někdo postižený, upravovat výuku podle nejslabšího postiženého jedince, a vymýšlet stále nové názvy syndromů pro neposlušné děti, to vskutku vydá na několik dílů zajímavého pořadu. Pokud rodiče k dětem přistupují ve stylu některých výroků, které tam padly, pak se nedivím, že to tady vypadá, tak jak tomu je - nic nezakazovat, přizpůsobit se, neporoučet, ať si dítě dělá co chce a místo výchovného výprasku navštívit psychologa. ()