Herečka-alkoholička, její asistent a pilot nouzově přistanou vinou špatného počasí na odlehlém ostrově, kde uprchlý nacistický vědec v oceánu vyvíjí masožravý agresivní organismus. (Docflash)

darkrobyk

Americký profesor Bartell umí německy, a tak byl po válce poslán do Německa, kde měl zajistit tajné výzkumy německých vědců týkající se masožravých organismů. Když herečka Laura se svojí asistentkou Jan a pilotem přistanou před blížící se bouří na ostrově, profesor tu už rozjíždí zrůdné experimenty naplno. Napínavý snímek, kde neklid dokáže navodit i obyčejný stan v bouři. Už úvodní scéna s koupající se dvojicí navnadí, když kolem dívky začne bublat voda. Speciální efekty jsou samozřejmě poplatné době, ale napadená noha, střeva ven, krev vytékající s prázdného očního důlku - na svoji dobu jistě poněkud odvážnější. Film by mohl být i delší, ale mně nakonec kratší stopáže vyhovují více. Povedená je i mutace, kterou by jistě dnešní společnosti typu Asylum předvedly v daleko mizernějším pojetí. Jen na nahotu nedošlo, byť se nabízela (holá záda se nepočítají). 3,5* ()

corpsy

Možno zbytočne dlhý snímok, ktorého hodina aj pól predstavuje dvojnásobok toho, na čo stačil. Splatter scény sú na svoju dobre a odvážne, ale v podstate ide skôr o áčkový snímok, ako o béčko ktoré chce prvoplánovane zaujať násilnosťami či nahotou. Z jednej stránky to beriem, z tej druhej ( mojej diváckej ) zase nie. ()

pornogrind

Ostrov, nacistický vědec, masožravej organismus. Na rok 1964 dobrej nápad. I s přihlédnutím na rok vzniku hodnotím některý triky a efekty jako povedený a efektivní. Některý naopak dnes působí hodně směšně. Líbila se mi scéna s experimenty(koupel). Nechci prozrazovat zbytečně moc. Naopak neskutečně mě srala postava vylité(vožralé) herečky. Za to herec do role vědce(Martin Kosleck) byl vybrán velice dobře. Pár minut bych ubral ze stopaže ale kouknout se na to určitě dalo. Slabší 3hvězdy. ()

Goldbeater

Tak trochu raný předchůdce Cabin Fever. Trojice hlavních hrdinů ztroskotá na ostrově, kde žije podivínský vědec, jenž v rámci nacistického experimentu vyvinul mikroskopický vodní organismus požírající lidské maso. Scenáristicky žádná sláva, postavy jsou vyloženě na pěst a mírné zkrácení by filmu prospělo, ale několik pamětihodných scén tohle béčko rozhodně má, potěší třeba docela vynalézavou proměnou titulního organismu a navíc překvapí i trochou solidního gore. ()

• Producent a scenárista Arnold Drake se při práci na filmu nechal inspirovat incidentem z padesátych let, kdy rudě zbarvené moře vyplavilo miliony mrtvých ryb u Floridy, Georgie a Jižní Karolíny. (Docflash)
  • Dle producenta Arnolda Draka vyhrála manželka režiséra Terry Curtis v televizní soutěži High Low 72 000 amerických dolarů, z nich část byla použita pro dokončení filmu. (Docflash)
  • Během natáčení na Long Islandu zničil skutečný hurikán vybavení štábu. V důsledku nehody bylo natáčení o rok odloženo a rozpočet vzrostl z 60 tisíc na 105 tisíc amerických dolarů. (Docflash)