Uväznená s monštrom

• Česko Uvězněna s monstrem (viac)

V nejtemnějším koutě opuštěného zchátralého domu na okraji pustiny se ukrývá nebezpečná bestie. Má lidskou podobu, ale uznává jen zákony divočiny, kde je nejdůležitější... přežít. Lstivý noční dravec loví instinktivně a zabíjí pro potěšení. S lehkým svědomím si bere, po čem zatouží. Jednoho dne vstoupí do prázdného domu Sophie, dospívající dívka s podivnou minulostí. Brzy se ocitá zamčená v jedné z místností, odkud ven nepronikne ani hlásek. A pomalu zjišťuje, jaké to je, být předmětem zvířecí posedlosti. V noci, když v neproniknutelné tmě čeká na nevyhnutelné, ji děsí šílený pohled monstra za oknem jejího improvizovaného vězení. S novým dnem přichází záchrana - Gavin. Drží bestii v šachu, ale ani on dveře její kobky neodemkne. Co spojuje samozvaného věznitele s tímhle úskočným stvořením číhajícím za dveřmi? Všechny Sofiiny pokusy o útěk končí nezdarem. Zbývá jí jen naděje, že se jí na pomoc vydá někdo z kamarádů. A také obavy, co se s nimi stane, když se dostanou k monstru příliš blízko. (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

Les, mlha, měsíc halící se do mraků, záhadné zvuky, kroky, šelest, ponurá hudba, bloudění, ohrožení...jenže, jenže nic z toho nefunguje ani tehdy, když se objeví zdánlivě opuštěný dům a ztratí se telefonní signál. Napětí nula, atmosféra se nedostavuje a magorské chování postav leze na nervy po celou dobu. Jasně, u béčkových horrorů nečekáme většinou plnohodnotný umělecký zážitek, nýbrž zábavu. Tenhle film nebaví. Dle českého názvu jsem očekával krvelačnou bestii někde mezi vetřelcem a predátorem, která všechny zúčastněné nemilosrdně zmasakruje. Bohužel, tvůrci měli jiný záměr. Když nic jiného, mohli alespoň spustit menší šťavnatý gorefest. Doba, kdy britský horror znamenal značku kvality, je zřejmě nadobro pryč, škoda....sbohem, ty kdysi temná Anglie. ()

eraserhead666

Začátek byl tak rozpačitý a široce rozkročený, že i dokázal nalákat na další. minuty. To matení tělem a žánrové přebíhání sem a tam nepůsobilo sice moc příjemně, ale pořád slibovalo prakticky cokoliv. A když se pak vše odkrylo, divák zjistí, že to nalákání je všechno, co tvůrci dokážou a největším problémem při dalším sledování se stane fakt, že těm tvůrcům nedošlo, že když pointu a základ svého příběhu propálí ještě před půlkou, matení tělem a žánrové přebíhání už jaksi nemá smysl a prudí o to více. Jenže oni to nepochopili a vesele v tom pokračovali dál. Hlavní hrdinka byla i celkem sympatická. O komkoliv ostatním se to říci nedá. Slabé prakticky po všech stránkách. Začínal jsem během sledování pošilhávat po knihovně a uvažoval, že z ní vytáhnu nějakou knihu a budu si v ní listovat. A to rozhodně není dobrá vizitka žádnému filmu. ()

Silviaxx

Možno aj dlhšia hororová absencia spôsobila, že Splintered nevnímam ako absolútnu katastrofu. Nedá sa povedať, že by to bola vysoko profesionálna filmarina s kopou skvelých efektov, masiek alebo úžasného deja. Dej sa snaží spojiť dokopy viacero prvkov, čo v konečnom dôsledku trošku pôsobí ako zlátanina, ale na záver som si nepovedala, že to bola až taká nedomyslená hovadina. Jemné (fakt len jemné) tajomno pôsobilo do času kým sme sa konkrétne nestretli s "monštrom", od tohto bodu výraznejšie zlyhávala atmosféra okolo celých záhad, ktoré sa hlavná hrdinka snažila vystopovať. Film sa taktiež snažil o nejaké tie gore prvky alebo násilnosti, ktoré však veľmi nevyšli, čo je škoda. Aj napriek všetkým týmto nie veľmi priaznivým aspektom ale nemôžem tvrdiť, že by som sa pri Splintered nehorázne nudila, skôr mi to tak nejak ušlo. ()

Campbell

Slabota, slabota. Čekal jsem aspoň průměrný béčko ale dostal jsem podprůměrný béčko. Za prvé monstrum se nakonec nekonalo, je to proště pošahanec s bráchou, tak nějak jako Dům voskových figurín. No a to mezitím je nuda vyplněná útěkem před psychopatem. Problémem je jak jsem řekl nuda, neustále se někam zdrhá a druhým problémem jsou herci kteří byly strašný a ta hlavní herečka děsně nesympatická. Nuda a film který nedoporučuju. 2* jsou hodně těžce vydřené a do teď uvažuju že dám jen 1*. ()

• Natáčení probíhalo v anglickém Lancashire. (Terva)