Po lodním neštěstí v zálivu nedaleko od San Francisca bere „Ghost“ – loď k lovu tuleňů – přeživší na palubu, mezi nimi také spisovatele Humphreye van Weydena. Kapitánem lodi je však „Mořský vlk“ Wolf Larsen, jenž se ukáže jako brutální a panovačný kapitán, který trosečníky nutí zůstat na palubě, aby tak doplnili jeho posádku. Pokus uniknout ze zajetí se stává bojem na život a na smrt. (oficiálny text distribútora)

Idealista

Dechberoucí tv. film. Vždy jsem zbožňoval dobrodružné příběhy a tento nabízí vše ve vysoké kvalitě. Všichni herci podávají max. výkony . Každá scéna je špičkově provedena . Hlavně je to dost podobné knižní předloze ( jako dítě jsem jí miloval, a řekl bych že teď jsem byl stejně očarován jako když jsem jí četl) . Je pravdou že druhý díl je romantický a né psychologicko-realistický jako ten prvý , to ovšem neznamená že horší prostě je jiný . Pro čtenáře J.L nutnost . ()

Dr.dogous

Filmové zpracování Jacka Londona. Snílek, spisovatel, se řízením osudu octl na lodi zlého kapitána. Neváhal ani minutu a hned se pustil do boje se zlým kapitánem lodi avšak se zlou se potázal. Lod byla plná zlých lidí, kteří ho neměli rádi, protože byli zlí. A ti hodní ho neměli rádi, protože se báli kapitána. Ale dobře to dopadlo, protože lod ztroskotala a skoro všichni se utopili. Zůstali jenom on a zlý kapitán a ona. Tak si to spolu rozdali o ní. Ač slabší Jack London však protivníka srazil na kolena s puškou v ruce, i tak se dlouho nad ním soupeř skláněl a málem vyhrál. Tenhle žánr má vyloženě rád. 70% ()

corax8

Ten námět mě dost zaujal, asi si budu must toho londona přečíst. jinak natočeno je to dobře. až na ten konec, myslím, že to takhle Jack nenapsal. postava kapitána je dost zajímavá a mám pocit, že ho dost chápu a přitahuje mne. ()

Korra

Ach jo. V raném mládí jsem hltala Londonovu knihu a od té doby pořád doufám, že ji někdo zfilmuje tak, že mi zase vyrazí dech jako kdysi kniha. Ačkoliv Thomas Kretschmann je charismatický herec a vzhledově by na Vlka Larsena ušel, prostě to nemá v sobě. Nevěřím mu, že je zlý do morku kostí; působí spíš jako zahořklý filozof. Zdá se, že německá čtyřdílná verze ze sedmdesátých let je dosud nepřekonána, a to hlavně kvůli tomu zrzkovi v hlavní roli. Sice německy neumím, ale z něj vitálnost, brutalita i amorálnost, přičítaná kapitánu Larsenovi, úplně vyzařuje. .................. Edit po druhém zhlédnutí: Zvedám na hodně silné čtyři hvězdičky. Nevím, jestli je to tím, že jsem Thomasu Kretschmannovi přišla na chuť v Draculovi, kde hraje podobně nemorální postavu Van Helsinka, nebo to způsobilo srovnání se vskutku strašnou verzí z roku 2009, nebo mi prostě při prvním sledování něco přeletělo přes nos. Není to doslovná adaptace a to je dobře. Nikdy mě nenapadlo - a v této verzi to tvůrci mírně naznačují - že Vlk Larsen od začátku ví, že umírá, a Leache i Van Weydena provokuje úmyslně proto, aby mu ulehčili umírání. A že by ho čekala mimořádně ošklivá a pomalá smrt, jak víme z knihy. Slavná scéna s bramborou má taky trochu jiné vyznění, Vlk Larsen se vlastně svým způsobem omlouvá, nikoliv vyhrožuje. ()

andy60

Na to, že se jedná o německý film, ještě k tomu označený TV, je to slušná podívaná. I když typicky německé banality zazní i zde (čím se živíte?-jsem džentlmen). 180 minut je přeci jen dost a tak chvílemi film nemá, co nabídnout. Závěr přímo hollywoodský. Z úcty k Jacku Londonovi je to za tři hvězdičky. ()