Intelektuál a literární kritik Humphrey van Weyden se při ztroskotání parníku dostává na palubu Přízraku. Loď vede despotický, krutý a obávaný kapitán Wolf Larssen, který vládne posádce tvrdou rukou. Kapitán nehodlá zachráněného Humphreyho vyložit v nejbližším přístavu. Namísto toho si ho chce ponechat jako dalšího člena posádky. Humphrey musí poprvé v životě tvrdě pracovat a vydobýt si v prostředí, kde vládne jen právo silnějšího, důstojné postavení. Předlohou filmu je stejnojmenný slavný román Jacka Londona. (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Dvojdílné televizní zpracování známého příběhu dle knižní předlohy Jacka Londona v koprodukci Kanady a Německa a kupodivu dobře. Pevný scénář a impozantní herecké výkony dodávají na atraktivitě dramatizace. Ani za výpravu se nemusí nikterak stydět. Pro televizní vyslání je počin sice tradičně přizpůsoben, ale před tímto tedy klobouk dolů. Děj s ohromným přístupem poukazuje na dění na lodi, v tomto případě pod názvem ´Přízrak´, plující na volném moři. Despotický kapitán Wolf Larsen charakterem jakoby z oka vypadl kapitánu Blinchovi ze snímku ´Bounty´. Přísný, neústupný, s cílem dosáhnout svého za každou cenu. Tyto příběhy mají vůbec několik motivů společné, byť se jedná o dvě různé knižní předlohy. Zde je navíc hlavně bratrská rivalita. Atmosféra velmi rychle zhoustne a přísně se drží celé tři hodiny celkové stopáže. Žádné nudné místo, žádné dějové odluky. Toto zpracování zcela jistě patří mezi ty lepší. ()

Korra

Tenhle film měl svoje dobré momenty, ale všechno zkazila zápletka s Neve Cambell a pak docela drsná kastrace charakteru hlavní postavy. Tiše doufám, že za některé strašné dialogy mohl špatný překlad. Jinak Tim Roth byl skvělý, a kdyby on hrál Vlka Larsena, vůbec by mi to nevadilo, i když typově neodpovídá. ()

Hapretor

Na konci mi bylo Vlka líto. Zabaví, neurazí. Povedl se tady docela zajímavý psychologický portrét jednoho blázna - Humphrey, psychopata - bratr Vlka, nešťastného člověka - Vlk. ()

• Natáčení filmu probíhalo v kanadském městě Halifax od 1. května do 27. července 2008. (GASTON73)