Transformers - Temná strana Mesiaca

• Slovensko Transformers 3 (viac)
USA, 2011, 148 min

Réžia:

Michael Bay

Scenár:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (viac)

Pred mnohými rokmi posádka prvej americkej mesačnej expedície Apollo 11 objavila na Mesiaci mimozemské vesmírne plavidlo a múdro si to nechala len a len pre seba, respektíve pre tajné služby. Podľa Autobotov, ktorí už dvakrát dokázali ochrániť pozemšťanov pred ničivou inváziou ich zlých konkurentov Deceptikonov, to ale bola zásadná chyba. Chyba, ktorá by mohla zničiť celú našu civilizáciu, ak nám Autoboti znovu nepomôžu. Okrem starých známych plecháčov vedených Optimom Primeom a Bumblebeem sa na scénu vracia ich najväčší ľudský spojenec Sam Witwicky (Shia LaBeouf), životom a bojom s robotmi ostrieľaný mladý muž, ktorý chce zo všetkého najviac konečne začať žiť normálny život – podľa možností so svojou novou, mimoriadne atraktívnou priateľkou Carly (Rosie Huntington-Whiteley). Tá sa, nanešťastie, stane príčinou Samova ďalšieho angažmánu v nekonečnom súboji medzi Autobotmi a Deceptikonmi. Tí sa totiž rozhodli zlikvidovať celé Chicago, v ktorom sa Carly práve nachádza, a tak sa Sam chtiac-nechtiac musí do tohto mesta vydať, aby sa ju pokúsil zachrániť. A popritom, ako malý bonus, i celú ľudskú rasu! (TV Markíza)

PaTeXx

Poslední díl z úvodní "trilogie" je pro mě naprosto stejnou srdcovkou jako předchozí dva. Bay v počtu výbuchů každým filmem snad překonává svůj osobní rekord (ale bacha, tentokrát k tomu přidal i solidní dávku slowmotionů!), z čehož své výtvory přetransformovává na absolutní audiovizuální porno. Samozřejmě mu k tomu značnou měrou přispívá i Steve Jablonsky, který zase vykouzlil šílený soundtrack (fakt kurva nevím, kde na to chodí). Ano, ano, můžeme se bavit o tom, že příběh je jednoduchý a relativně předvídatelný, ale mně se na to prostě dívalo strašně dobře (asi jsem jednoduchý taky *fňuk*). Jo a abych nezapomněl, tak ta milá britská blonďatá dáma by se měla raději soustředit na modeling. Do herectví by pracky (respektive cecky a prdel) už strkat neměla. ()

cimrman2.

S odchodem Megan Fox ztratila tato série své kouzlo (minimálně z poloviny)! Shia LaBeouf má novou koc která rozhodně není tak okouzlující jako Megan neříkám že není hezká peckovní blondýnka je, ale do transormeří série nezapadla. 2 a půl hodiny je strašně dlouhá stopáž která často nudí. Shia LeBeouf potom co zachránil svět je zase jenom krysa z paneláku avšak o akci zde není nouze. Soubojů kov na kov je tu až moc 2*. ()

Panasonixn

Po zhlédnutí filmu, mi došel jeden pocit a to je ten, že je škoda, když nebude pokračování, tedy aspoň v této linii. Film mi dal přesně, co jsem chtěl. Stal se nejdospělejším z celé trilogie. Pro mne byl velice emotivní. Myslím, že ti, co se podíleli na tomto filmu, dali lidem to, co chtěli. Ač jednoduchý děj, tak dostal pár zásadních zvratů, které v předchozích dílech chyběly. Shia LeBeouf dokázal, že umí utáhnout celý film sám, dospěl z uječeného puberťáka na vcelku dospělého hlavního hrdinu. Budou zde vždy odpůrci, budou tady vždy lidé, kteří ví o filmu kulové, ale chcou vidět TRANSFORMERS v kině a budou tady ti, co film a celou trilogii budou milovat i přes své chyby (Mezi ně se zařadím i já). Pokud film pochopí přesně v tom, co nám má dát, stane se tím člověkem taky. Stačí, když každý, kdo film uvidí, najde aspoň malý kus dítěte. Nic více po nás film nechce. Dle mého, nejlepší díl série. ()

Stranger#

Třetí díl naprosto nezvládli, předlouhlá stopáž, skoro hodinu jsem přemýšlel, jestli se nedívám na nějakou telenovelu. Takové dlouhé kecání o ničem mě nemile překvapilo. Když už byla akce, tak to bylo jen samé bum,buch,bzz,džž,bum bez nějakého zajímavého nápadu co by utkvělo nebo by hnalo nějaký adrenalin. V tomto díle mi bylo absolutně jedno jestli to LaBeouf schytá, Tyrese Gibson coby hlavní mariňák na Joshe Duhamela nemá, Frances McDormand mě osobně vytáčela celý čas - nevím na co si hrála, byla tam k ničemu. Co chválím - Pár leteckých scén (hlavně počáteční) pak 1 s Optimem primem a 1 s mariňáky, Johna Turturro, pár vtipů a dál (?) nic. Objektivně to má na 3 hvězdičky, ale z hlediska předešlých dílů, současného hodnocení, celkového odfláknutí tomu dám velmi slabé 2*. ()

sebuLba

Jednička splnila klukovské sny o tom, že jednou někdo natočí film o robotech měnících se v auta, který bude tak sakramentsky cool, dvojka připomínala akční inferno a trojka se snaží si vzít to lepší z obou dílů. Musím uznat, že Michael si vzal některé kritiky k srdci a bylo to ku prospěchu věci. Nejvíce film poznamenalo samotné 3D, kdy se stříhá opravdu minimálně a bitky vypadají moc dobře se spoustou zpomalovaček je to lahoda na velkém plátně. V ILM zase jednou ukázali jací jsou to frajeři a co všechno se da pomocí pořádného balíku zelených bankovek vytvořit. Ikdyž je film pouze o deset minut delší než jeho předchůdci nemůžu se zbavit dojmu, že 154 min na tuhle přehlídku pomačkaného plechu je opravdu příliš. První polovina by zasloužila pořádně prostříhat a kldně i vyškrtnout pár postav. Nejvíc filmu ubližuje fakt, že už nemá v podstatě čím překvapit a jede se pořád najistotu. Nějaká transformace, výbuch, transformace zpět a tak pořád dokola. Hra na temnější hru přinesla své plusy i mínusy, je hezké vidět že se občas v záběru objeví nějaká padlý voják, občan, ale že hlavní hrdinové by přežili snad i výskok z letadla bez padáku mi dost vadilo. Scéna s mrakodrapem no comment, spiderman by se kurva zapotil ! 4* z lásky k téhle sérii. ()

jaqubko

Prídťe do kina, kúpte si popcorn, brain off, obzriete si 3D zadok Rosie H.-W. v tangách zo všetkých strán a hneď zabudnete na Megan Fox, zjedzte popcorn, pripravte sa na kinematografický orgazmus, pozbierajte si sánku zo Zeme a môžete ísť domov a tam ju ešte pár dní nosiť po zemi. 3D fakt Baya skrotilo. 80/100 Videné v češtine. PS.: tí, ktorí si film radšej stiahnu a nepôjdu na 3D do kina si sami sebe uškodia a tak im treba! ()

Little

Já si ten film fakt užil! Mouchy má, ale co na tom, když po katastrofální dvojce nic nečekáte a nakonec dostanete slušnou a vizuálně zajímavou popcornovou zábavu. ()

Trinculo odpad!

Pardón. Dobře to začlo, ale pak se film sám zavraždil prostřední částí. Přemýšleli jsme, že odejdeme z kina a to se mi stalo podruhé v životě. Měli jsme jít, možná by z toho filmu zůstalo něco víc. Technická stránka věci není všechno - a tady to neutáhla. Navíc nechápu proč by se mi měla ta plastiková Huntington-Whiteley líbit, což mi celou dobu ten film nutil. Plechový kecy robotů bych přežil, kdyby je neprokládaly ještě plechovější kecy živých hrdinů. Navíc ten zrůdný dabing - epic fail sám o sobě !!! ()

imaginer21

Na Míšu Baye pohlížím v poslední době jako na Emmericha. Hloubku od něj nečekejte, příliš precizně vystavěný příběh taky ne. Očekávejte dostatek patosu hlavně ve "vztahových" scénách a přehršel odkazů s přehnaným americkým vlastenectvím. Pokud ale na něco můžete koncentrovat svoje tužby, je to extrémně nadupaný okuskvost, který právem patří na velké plátno. A v tomhle náš mistr odlesků, zpomalovaček, kamerových krouživých náběhů odspod a bůhví čeho dalšího prostě nezklamal. Jen si nemůžu odpustit dojem, že bez dračice Megan Fox to šlo tak o řád dolů. Ale co, stejně by tam toho prostoru až tak moc neměla. Takže, Míšo, s vypnutým mozkem fakt dost dobrý. Apendix: Ten virtuóz Jablonsky ví, jak nenechat člověka vydechnout. Zimmer má talentované "žáky"... ()

MrLinhy

Začátek filmu se zdál hodně zajímavý, ale takový prázdný bez akcí, pak se to začalo rozjíždět a začalo to do sebe zapadat a ke konci to bouchlo a byla to samá akce suprové efekty atd.. Musím ještě pochválit kameru, které se od dvojky pěkně zlepšila. Jestli bude pokračování(to celkem pochybuji) budu se těšit. ()

david666

kašlu na děj - ten je o ničem, kašlu na blbé dialogy a kašlu na vlastenecké žvásty - ale ty akce!!!! to je prostě nádhera - ještě kdyby nevyměnili Megan Fox za tuctovou bloncku, tak by to bylo asi za plný počet. Destrukce mrakodrapu Deceptikonem-krtkem si zaslouží absolutorium. Kvůli takovým filmům se vyplatí dát 200 za kino. ()

Georgeton

Dávam tomuto filmu 5*, pretože takéto vizuálne a zvukové efekty si zaslúžia oskara, pretože je to lepšie ako druhá časť a pre niektoré tieto komentáre, ktoré má provokujú dať lepšie hodnotenie. Áno, je pravda, že v prvej časti filmu(1 hodina alebo trošku viac) nebola žiadna taká akcia ako bola na konci filmu, ale tvrdiť, že sa tam nič nedialo je smiešne a títo ľudia, čo to komentujú práve takto sa hrajú len na veľkých kritikov a pri tom sú obyčajné nuly, pretože nie v každom akčnom filme je dobré, keď celý čas je akcia. Celý dej gradoval až k záverečnej časti kde to celé veľkolepo skončilo. Vzdávam hold Stevenovi Spielbergovi a Michaelovi Bayovi, ktorí si myslím túto sériu zaklincovali jak sa patrí a ja si osobne myslím, že to pokračovať už nebude lebo na konci sa zabilo skoro všetko aj keď sa stále dá vymyslieť niečo nové. Takáto práca nieje určite jednoduchá a to treba pochopiť. Je pravda, že tento film nieje úplne z tých najlepších, ale má gule. Ak niekto čakal romantickú komédiu tak tu dal 2* a menej. Kto čakal všade veľký bum tak dal 4* a viac. Rosie nebola jak Megan, ale na neprofesionálnu herečku to bol veľmi dobrý výkon. A tiež sa tu objavili vtipné a nelogické scény pri ktorých keby som bol doma tak sa nesmejem ale iba pousmejem, ale v kine tá atmosféra má rozosmiala. ()

cici24

Co k tomu říci, no snad jenom to, že to byla pecka. Hodně lidí říkalo, že je to takové a takové, že je tam plno patosů, jen samotné bitvy a střílečky, pomalý začátek filmu, ale já se ani jednou nenudil. Jak to - jsem si říkal, ale je to možná tím, že jsem na to šel bez žádných předsudků, bez očekávání a hlavně, šel jsem na Transformery a né na oskarový snímek, u kterého je namístě sledovat některé kategorie a hodnotit je. Dle mého názoru to tady lidi moc berou vážně, co na tom, že těch patosů a nesmyslů je tam celá řada, co na tom, že Rosie neumí absolutně hrát a jen špulí tu svojí hnusnou hubu, co na tom že hrstka vojáků a autobotů všechno zvládne a porazí všechny deceptikony, případě najednou ta už další deceptikoni nejsou?..Je to proboha M. Bay, od něj nic závratného nečekejte, dělá filmy pro pobavení a aby v tom nikdo moc nic nehledal a užil si je...Mně se to líbilo, vůbec jsem se nenudil, bylo to vtipné, svižné, pomalejší nástup se mi taky líbil....dobrý, jen ta Rosie to nebyl moc dobrý herecký tah, ale jak jsem psal tady to nehraje roli...(nevím komu se líbí, ale jen hodně dobře vyladěná tuctovka) ()

Cid

Na začátek musím podotknout, že na tenhle film jsem se dlouho těšil. Den za dnem jsem stříhal metr v nedočkavosti až s předraženým popcornem a naředěnou colou usednu do sálu multikina a budu pohlcen audiovizuálním zážitkem nové dimenze. A pak ten den konečně nastal a já rychlostí jenž mi mé tři válce pod kapotou umožňují se rozjel vstříc neznámému. Po usednutí do sedačky se dostavilo příjemné vrnění ( tak jsem si ještě skočil na....) a za lehce zvýšené teploty jsem začal hltat první okamžiky filmového dobrodružství. A pak se to stalo....., já se podíval na hodinky což je to nejhorší co se mi v kině jen může stát. Nevím jak vmáčknout slzy do tohoto komentáře, protože pro mne to bylo zklamání. Vždyť jsem přece očekával, že mi bude naservírován mix komedie a dobrodružství, že příjemné a vtipné herecké výkony budou třešničkou velkolepých akčních scén, tak proč mi to chutnalo jak koňský guláš. Hlavní představitelka mi vyloženě vadila. Když pominu první záběr na její...herecké schopnosti, tak pokaždé když se tam objevila tak jsem fandil desepticonům. Některé scény byly spíše trapné než vtipné a logiku celé věci raději pominu. Abych nebyl jen kritikem je potřeba vyzdvihnout úžasné filmové triky, alespoň při nich jsem měl pocit, že peníze vložené do vstupenky nebyly vyhozené. Co ještě dodat, doufám že pokud se v hlavách scénáristů rodí myšlenka na čtvrté pokračování, věřím že bude uvařeno z těch správných přísad. Asi bych dal pouze ***, ale z úcty k sérii a víře v dokonalé čtvrté pokračování dávám ****. P.S. a vraťte mi tam Megan Fox, prosím:-) ()

Filmovie

Teda přišlo my to až moc dlouhý,potvrdilo se,že v první polovině se nic neděje,akorát se film snaží narážet hloupím vtipem,jako kdyby sme byli malé děti,pravda výrobce je Hasbro,ale co je moc je moc..Opět jsem se nedočkal větší aktivity lidstva,ba ještě horší oproti dvojce,kde byla mobilizace,flotila a vylodění vojenkého konvoje,teď opět parta známejch a jeden záběr SEALu ,pár vystřelenejch raket a útok dvou stíhaček na střet face to face už nebyli peníze,nejspíš všechno sežrali kulisy a pestrost různorodých robotů od hloupě vypadajících až po podobiznu pana Q z Jamese Bonda. ()

krt7236826

bolo to kus nudné príbeh menej zaujímavý ako predošlé diely ALE bolo to omnoho prehľadnejšie epickejšie ako kedykolvek predtým. hudba bola dosadená ako sa to u baya nevidí a nepočuje. bolo to omnoho menej detinskejšie a bolo to omnoho viac vážnejšie vzaté ... plné zvratov a udalostí. v 3D kine som si zas raz dával bacha kedy žmurknem a dávať tomu nízke hodnotenie len preto že sa to niekomu nepáči pre princíp skladania sa robotov alebo logických chýb ktorých aj v tomto filme bolo mnoho je úbohé je to epické dielo na ktoré by som už dal prístup 18+. to čo dokazuje michael bay sa len tak nevidí ja to beriem ako prezeranie noviniek posledného roku z filmárskych technológií a trojka bola omnoho kvalitnejšie prepracovaná ako dvojka alebo jednotka. Z krátka... audiovizuálny zážitok - plné ... herecké výkony -plné dej ktorý je nudný ale čo sa dá robiť musí nejako aspon kúsok nadviazať na predošlé diely ale ajtak si celkovo film odomňa odniesol plné hodnotenie. Neviem ako vy ale ja som sa bohato bavil. a ešte niečo ...tý čo tomuto filmu dajú dve hviezdičky sú podľa mňa úbohý masturbanti ktorý vo filme márne hľadali megan fox a teraz to nevedia predýchať... zobudte sa ()

flo777

Film o ryzích citech, chrabrosti, hrdinství, o pravé lásce a přátelství, to jsou noví Transformers. Kdo nevěří, ten neuvěří(viz vychcaný český sedlák), ale kdo chce cítit, ten ucítí! Strhující vizuální akce, u které jsem si málem vykloubil čelist a vlastně celou dobu jen užasle civěl na 3D plátno, kde se před mýma vyvalenýma očima rozvíjel děj plný zběsilých honiček, strojového šílenství ale i minimalistické scény, které do filmu plném robotů jedinečně vetkly lidskost. A právě lidskost je hlavním poselstvím tohoto filmu, lidství, to zde není jen lidská vlastnost, jsou to určité universální hodnoty, ideály sloužící blahu celé společnosti. Film Transformers je o jedinečných činech, o jedinečné akci a o jedinečném přátelství člověka s robotem. ()

bonovox

Trojka je našťastie oveľa lepšia ako nudná dvojka a preto musím dať 4 hviezdy. Aj 3D rozmer je tentokrát vítaným prvkom a Bay túto technológiu perfektne využil. Veľkou slabinou snímku je však obsadenie modelky do hlavnej ženskej úlohy, je to proste katastrofa a vôbec nevyzerá ani trochu sexy. Chvala bohu však Bay dokázal natočiť poctivé a dôstojné zakončenie tejto ságy (aspoň dúfam). ()

Dana1926

Do třetice všeho dobrého i špatného se to povedlo. Shia LaBeouf je zpět a musí znovu se svými autobotími kámoši zachranovat svět od deseptikonů a mnohdy i od lidí samotných. Nemůžu si pomoct, ale i kdyby byla Rosie Hungton-Whiteley sebelepší neni to Megan Fox, která mi tu opravdu chyběla (už jsem si na ni tak nějak zvykla). Vizuální stránka je absolutně užasná pastva pro oči, z bojových scén jsem byla uněšená. V tomto případě 3D rozhodně neuškodilo. Citově vypjaté situace fungují dobře. Shia je v roli Sama bezkonkurenční (na řvaní má snad patent), musím přiznat, že kdyby tu nebyl na film nešla. Závěrěčná bitka se pořádně protáhla, ale nenudila mě. Občas přišla i nejaká ta opravdu vtipná vsuvka. Celkově jsem spokojená po horší dvojce se Transformeři dokázali vrátit zpátky je tu sranda, akce, citovky všechno co by film tohohle kalibru měl mít. A jestli je tohle opravdu poslední díl, tak má víc než solidní zakončení. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)