Transformers - Temná strana Mesiaca

• Slovensko Transformers 3 (viac)
USA, 2011, 148 min

Réžia:

Michael Bay

Scenár:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (viac)

Pred mnohými rokmi posádka prvej americkej mesačnej expedície Apollo 11 objavila na Mesiaci mimozemské vesmírne plavidlo a múdro si to nechala len a len pre seba, respektíve pre tajné služby. Podľa Autobotov, ktorí už dvakrát dokázali ochrániť pozemšťanov pred ničivou inváziou ich zlých konkurentov Deceptikonov, to ale bola zásadná chyba. Chyba, ktorá by mohla zničiť celú našu civilizáciu, ak nám Autoboti znovu nepomôžu. Okrem starých známych plecháčov vedených Optimom Primeom a Bumblebeem sa na scénu vracia ich najväčší ľudský spojenec Sam Witwicky (Shia LaBeouf), životom a bojom s robotmi ostrieľaný mladý muž, ktorý chce zo všetkého najviac konečne začať žiť normálny život – podľa možností so svojou novou, mimoriadne atraktívnou priateľkou Carly (Rosie Huntington-Whiteley). Tá sa, nanešťastie, stane príčinou Samova ďalšieho angažmánu v nekonečnom súboji medzi Autobotmi a Deceptikonmi. Tí sa totiž rozhodli zlikvidovať celé Chicago, v ktorom sa Carly práve nachádza, a tak sa Sam chtiac-nechtiac musí do tohto mesta vydať, aby sa ju pokúsil zachrániť. A popritom, ako malý bonus, i celú ľudskú rasu! (TV Markíza)

Camarro14

Dostalo se mi to, co jsem od "Transformers: Dark of the Moon" očekával! Je to opulentní, megalomaské, epické, akce je krásně přehledná a to vše je doplněno standardním vizuálem pana Michaela Baye - zkrátko to, co u něj máme rádi. Film jako celek byl dle mého názoru příjemným návratem k dílu prvnímu (jež je bezpochyby nejlepším!), ale zároveň se nestal horším snímkem, který představuje díl druhý (z této trilogie zřetelně nejslabší!). Michaele upustil od dětinsky-perverzního humoru, který z převážné většiny provázel díl 2., otravných robotů a navrátil se zpět na tu správnou vtipnou notu (viz. např. Sam opravující motor či agent Simmons používající mezinárodní řeč!). Z hlediska akce má film opět několik pamětihodných scén - ovšem se zde nachází i určitý počet akčních sekvencí, které jsou velmi monotónní (viz. demolice mrakodrapu či vypichování očí), pro někoho třebas až i nudné. Co však pokládám za největší mínus tohoto dílu, tak to je absence Megan Fox (nemám rád přeobsazování rolí a věřím, že i přes všechny ty věci co se udály v zákulisí mezi Megan, štábem, Michaelem a Stevenem, by se to dalo na jeden film s ní ještě přežít), poněvadž tu bloncku jsem měl chuť zastřelit už v její první scéně na plátně + její vztah s Shiou sem jim nevěřil, i když se to Shia snaží utáhnout sám sebevíc, ona to prostě zabíjí a ve finálním součtu mi to kazí celkový dojem. Poněvad tato série je nejen o robotech, ale také o vztahu (resp. osudové lásce) mezi hlavními aktéry, ke kterým si člověk vybuduje určitou náklonost - ať už kladnou či zápornou! Zkrátka a dobře, kdyby tam zařvala, slavil bych a třebas bych i trošku smutnil - avšak BOTOX je kvalitní materiál, který očividně přežije vše! :)) V samotném závěru budu konstatovat největší plus celého snímku, vlastně i celé trilogie, a to jest objev jménem Shia LaBeouf - ten kluk je pan herec a každým dalším snímkem zraje. Ztvárněná proměna z 15-ti letého kluka s pubertálními problémy v odhodlaného a místy značně nasraného týpka je odzbrojující + navíc dokáže utáhnout diametrálně odlišné herecké polohy a vytřískat emoce ze sebebanálnější situace = klobouk dolů! ... 3*, které se = vypnutí mozku a unášení se blockbusterem nedbajícího na logiku céčkového scénaře ... ()

lol xD

POZOR ! Čtvrtá věta by mohla něco prozradit tomu kdo to ještě neviděl !! Vždycky to bývá tak, že další a další díly některého dobrého filmu ubývají na kvalitě. Sice se to rozjelo až po dlouhé době, ale konec to vyrovnal. Někdo snížil své hodnocení, kvůli tomu, že první hodinku se nic nedělo, ale já si myslím, že se to dalo vydržet a pak to nabíralo grády a vyvrcholení bylo úžasné ! Potom co vybuchla jejich loď jsem si říkala, že by to nemohlo takhle skončit. Jistě že to tak nebylo a vše skončilo dobře jako vždy. Ani mi tolik nevadilo, že Megan Fox nahradila modelka Rosie, která mi moc simpatická není. Samozřejmě by to s Megan bylo asi lepší. Za tu hodinku nic nedění bych asi dala 4 hvězdy, ale film mě uchvátil natolik, že si zaslouží 5 !!! ()

Kingjiri

"Ten zlej krám na mě kouká." Michael Bay nikdy nebyl troškař, ale teď se s ničim skutečně nepáral a zlejch krámů (Decepticonů) je snad víc, než v předchozích dvou dílech dohromady. Po technický stránce opět vypiplaná záležitost, tentokrát natočená v akčních scénách pěkně přehledně, takže si lze vychutnat každou bitku. Nesouhlasim s názory, že chyběla kulervoucí scéna (pro mě "chapadla" drtící mrakodrap). Tohle všechno jsem ale očekával, takže jsem byl zvědavej hlavně na často kritizovanej příběh, kterej mě však potěšil. Dost se mi líbil úvod z minulosti a jediný co bych vynechal byly scény z úvodu, kdy si Sam hledal práci. Taky mě zaujala temnější atmosféra doprovázející druhou půli stopáže. Co se týče hereckýho obsazení - Shia LeBeouf nezklamal, Megan Fox mi nescházela a Rosie Huntington se objevovala spíš sporadicky, takže mi ani nemohla výraznějc vadit. Na závěr ještě pochválim hudbu, pěkně podkreslující zejména "vážnější" scény. Transformers 3 jsou podle mě blockbuster jak má být, a proto dávám pět slabších hvězd. PS: 3D jsem neviděl už jenom proto, že bylo zprzněný českým dabingem (nadabovanej trailer mi stačil) a takhle jsem si moh film vychutnat v originálním znění. ()

Candid

Nevím, jestli je to zhýčkaností z IMAXu, nebo filmem samotným ale v Letňanech jsem měla pocit, že by 2D bylo u tohohle filmu snad lepší. Mimoto se z toho vyklubala doslova zívačka - před závěrečnými deseti minutami jsem si na půl hoďky dáchla a v podstatě o nic důležitého nepřišla. 154 minut, uf... Ještě teď mě mrzí, že místo na X-menech, které dávali všude v blbou dobu, jsme skončili na téhle ztrátě času. Abych to zbytečně neprotahovala- klidně bych se mohla podepsat pod komentář KevSpa. ()

Dartdevil

Mno, mylím, že je čas, aby Bay tuhle značku opustil a vrhnul se na něco dalšího. Přetažená stopáž je dost znát, je vidět že každé další pokračování musí nutně být větší a efektnější než předchůdce. Pomalu stovky Transformerů se valí ze všech stran, a celé je to tak monumentální, až je to nejmonumentálnější na celém širém světě. Až se z toho zdá podivné, kolik hluchých míst se do neobyčejně hloupého scénáře vešlo. Tři dávám vyloženě jen za efekty. ()

bianca19

Film přesně podle mého očekávání. Na začátku jsem si sice říkala, jestli se zvládnu dívat až do konce, ale zvládla jsem to. Děj v podstatě žádný, film založený na efektech, které 3D mnohonásobně umocňuje. Takže pro toho, kdo se v takovém druhu filmu vyžívá - určitě bude nadšený. ()

lubomir91

Po druhém díle relativně milé překvapení. Sice pořád žádná sláva...scénář, příběh atd...pořád jedno a to samé dokola...Rozjezd byl chvílema opravdu pomalý a nudný, ale později vás uspokojí perfektní audiovizuální jízda, akce, dramatičnost a nádherný soundtrack. Film jsem viděl zatím jen v kině ve 3D...možná, že kdybych ho viděl doma v 2D verzi, budu mít jiný názor. Každopádně finální díl Transformers od Baye stojí za koupi lístku do kina.... ()

bono22vox

Takze shrnuti... Prvni dil jednoznacne dokonaly a diky za nej... Druhy radim k velmi chaotickemu a nepovedenemu dilu... No a tahle trojka? Je to rozhodne lepsi nez druhy dil a to taky diky 3D ale na jednicku to rozhodne nema a dost mi prekazel humor, ktery hodne kopiroval jednicku (i kdyz sem se v kine smal, to priznavam) a taky ta tupa blondýna, ktera mi tam totalne prekazela... Ale za tu jizdu ve 3D musim dat 4 * ()

GodKnows

Prvy diel bol pre mna velmi prijemne prekvapenie. Druhy diel splnil moje ocakavania. V tretom vsak uz nebolo nic co by som nevidel. Dobre sa na to pozeralo ale to je tak asi vsetko. Ku koncu filmu kde malo prist vyvrcholenie som bohuzial uz zacal zaspavat a to sa mi naposledy stalo pri filme v kine ne festivale vo varoch. Pokial sa tejto serie nechyti niekto iny tak na dalsi film uz do kina nepojdem. Ako letny blockbuster vsak mozem smelo odporucit. ()

Shaleman

Určitě se jedná o lepší záležitost, než sporný druhý díl. Přesto však kvalitám prvního dílu nedosahuje. Autoři bohužel neopustily infaltilní prostředí rodinných i láskyplných vztahů a i když je nasadily na snesitelnější úroveň, stále Vám jejich hodina kazí celý požitek z filmu, kdy se jen klepete na pořádnou bitku. Bay prohlásil, že se jedná o jeho Černý Jestřáb sestřelen, což se mu sice povedlo, ale až v poslední hodince, která je vyloženě nabitá akcí jak o závod. I to je možná chyba, protože první hodinu jen posloucháte trapné kydy a koukáte na trapné, i když asi pro děti velmi zábavné, postavičky bez důvodu jejich existence a na dokonalou akci se tak nějak přestáváte těšit. Postavičky tam jen dělají střeštěnosti a kazí celou akční jízdu. V akci si však třetí díl nasadil korunu krále akčních filmů a vy nestačíte vzdychat nad bombastickými scénami překypujícími ohněm a olejem. Opravdu, kdyby vynechaly plytkou omáčku a roztáhly válku robotů na většinu filmové stopáže, budu stejně u vytržení jako při jedničce, protože právě Bayúv Černý jestřáb sestřelen celý film zachraňuje, za což musím dát 4*. Ale ta podivná a zbytečná omáčka sesazuje na průměrné 3*. A taky musím pochválit vydařenou, i když maximálně z jiných filmů vykradenou hudbu. Do boje, Autoboti! ()

RajAthen

Pro příšerné dvojce jsem se přeci jen odhodlal podívat na poslední Michelův opus. "Prcičkovské scénky" s rodiči naštěstí byly utlumeny na minimum, nutná předehra o dospívání vcelku snesitelná a následné efekty na velké plátno skvělé. Jen kdybych jich nebylo tolik. Zní to možná zvláštně, ale zkrátka všeho moc škodí. "Komorní" jednička byla vyvážená, dávkovala roboty s mírou a výsledný efekt stál za to. Zde se v druhé polovině děje tolik, že to postupně přestává být zajímavé, navíc scénárista zjevně odpadl vším vypětím po prní půli a zbytek tvoří jen taktické postavení jednotlivých protagonistů. Proč vůbec "to zlí" vlastně nepřišli s tímto plánem B hned v jedničce? Jsou vůbec Autoboti v právu, když jich je dohromady cca 9 a celý jejich druh stojí proti nim? A na co sakra potřebují roboti náhražku vlasů, vousů a tělní tekutiny? Osud planety stejně rozhodne to, že Shia si to uměl pojistit... ()

Pathrose

Tak po zajímavé neokoukané jedničce, po strašné dvojce jsem čekal co mi Bay nadělí... moje obavy, že se bude opakovat případ dvojky se nenaplnily. Bay nám přichystal absolutní apokalypsu, která mě však po celou dobu bavila. Celkový příběh byl něco, co mi z druhého dílu udělalo film, co již nechci nikdy vidět. Naopak trojka stojí na Transformery na docela kvalitním příběhu. Na chybějcí Megan Fox jsem si ani nevzpomněl a upřímně z Rosie Huntington-Whiteley jsem nemohl spustit oči. Ani nemusím připomínat výtečné efekty, které jsou Bayovou doménou. Jen on dokáže zničit celé Chigaco. ()

bakeero

Hloubku charakterů nečekejte, sofistikovaný děj nečekejte, psychologickou studii mimozemské rasy odsouzené k žití na Zemi nečekejte a Megan Fox taky nečekejte. Čekejte nářezovou akci, monstrózní destrukci, oblítačky ala Michael Bay made by Michael Bay a megalomanské finále, které má cca 45 minut. Bay znovu potvrzuje, že větší a blockbusterovější letní podívanou dneska nedokáže natočit nikdo lépe, než on sám. ()

dodona

Jeden zbytočne dlhý film (že director´s cut 163 min.? WTF?). A okrem akčných sekvencií ešte aj nudný film. Tretím Transformerom niečo chýba, nejaká iskra, náboj a úplne absentuje chémia medzi Samom a Carly. Kto prosím vás pekne je tá kača s nepodareným botoxom? Ten jej naivný face s kačacím zobákom mi liezol na nervy. Ano, moja, keď ti dá chlap auto za 200 000 dolárov, nebude to len z dobroty srdca. Potešil Alan Tudyk (Dutch) a na plnej čiare sklamal John Malkovich (Bruce). Akčné scény sú fakt skvelé, triky tiež, preto tri hviezdičky, inak by to bolo za 2, možno až za jednu. Nečakala som veľa a ani som toho veľa nedostala a k tomu som sa nudila. ()

toper

Typický americký film so všetkým ako má byť, a hlavne americká spolupatričnosť, odhodlanosť zomrieť a to všetko počas jednej velkej akcie. Ale aj tak sa mi to velmi páčilo, jeden s mála filmov kde mi to nevadí. Oproti dvojke lepšie efekty a hlavne ked sú 3D. ()

ER

Oproti předcházejícím dílům jde o poloviční zážitek. Oblíbené postavy nedostávají dost prostoru a spíše se jen tak "pohybují"dějem. Ve snaze nacpat do děje to nejlepší z obou dílů se dočkáme křečovitého podání příběhu, humoru a ani Shia nefunguje úplně 100%. Jakoby celému filmu 3D vysálo energii, protože jediné, co je skvělé je právě 3D. Zřejmě do techniky se tentokrát soustředila pozornost MB, který tím pádem zploštil děj (přemýšlet je zakázáno) a víceméně servilním způsobem servíruje příběh o lidské a potažmo robotí zradě. A to jsem byl téměř zklamaný druhým dílem.Teď už ne. ()

pulDag

tragická první půlka je alespoň v dabingu opravdu nesnesitelná... Natolik dobrá akce to však vynahrazuje a rapidně zvedá od naprostého odpadu (lituji, že jsem nebyl na 3D). ()

sisimiut

Příjemné efektně dobře zpracované Sci-fi. Film je ze začátku naprosto dokonalý. Nad záběry kosmonautů na měsíci jsem jen valil oči ale postupně je film čím dál slabší a klasický americký konec,který byste mohli očekávat už na začátku filmu si mě teda rozhodně nezískal. 50% ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)