Transformers - Temná strana Mesiaca

• Slovensko Transformers 3 (viac)
USA, 2011, 148 min

Réžia:

Michael Bay

Scenár:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (viac)

Pred mnohými rokmi posádka prvej americkej mesačnej expedície Apollo 11 objavila na Mesiaci mimozemské vesmírne plavidlo a múdro si to nechala len a len pre seba, respektíve pre tajné služby. Podľa Autobotov, ktorí už dvakrát dokázali ochrániť pozemšťanov pred ničivou inváziou ich zlých konkurentov Deceptikonov, to ale bola zásadná chyba. Chyba, ktorá by mohla zničiť celú našu civilizáciu, ak nám Autoboti znovu nepomôžu. Okrem starých známych plecháčov vedených Optimom Primeom a Bumblebeem sa na scénu vracia ich najväčší ľudský spojenec Sam Witwicky (Shia LaBeouf), životom a bojom s robotmi ostrieľaný mladý muž, ktorý chce zo všetkého najviac konečne začať žiť normálny život – podľa možností so svojou novou, mimoriadne atraktívnou priateľkou Carly (Rosie Huntington-Whiteley). Tá sa, nanešťastie, stane príčinou Samova ďalšieho angažmánu v nekonečnom súboji medzi Autobotmi a Deceptikonmi. Tí sa totiž rozhodli zlikvidovať celé Chicago, v ktorom sa Carly práve nachádza, a tak sa Sam chtiac-nechtiac musí do tohto mesta vydať, aby sa ju pokúsil zachrániť. A popritom, ako malý bonus, i celú ľudskú rasu! (TV Markíza)

teseth

No do kina jsem šel s rozporuplnýma pocitama z přečtení pár recenzí a z kina jsem šel s ještě divnějšíma pocitama. Vyseknou zbytečných 45 min blábolů, klišé a neustálého přemýlání zbytečností tak by to byl dobrý film! Takhle vyšla veškerá snaha vniveč. Film je plný patosu, omletých prohlášení, klišé a nudy. Jediné co jakštakš šlo je závěrečná bitva o město, ale i ta v porovnání s 1 nebo 2 dílem jsou jaksi nijaké. Třetí díl transformers měl počkat na lepší myšlenku. ()

dubacek

Dát plný stav může jen nadšenec autobotů a dalších měnících se autíček. A mezi ty já se řadím. Byl jsem přikovaný k sedadlu celou dobu, což je u mě umění. Ano, už se nám tu opakuje snad vše, co jsme viděli. Jenže mě by neomrzela snad ani desátá řada, které bych hodil výdělek snad už jen já a pár podobných :-). Snad jen malá výtka. Snaha strkat vtipné proslovy a dialogy do "každé 5. scény" je už opravdu moc. Mimochodem Rosie Huntington-Whiteley alias Carly je kus. A mě velmi mile překvapila, na to jak se všude šuškalo, že bez Megan to nebude ono. ()

IsaacClarke

Paradoxně, transformerům tři nejvíc uškodila právě akce. Vím že všicni říkají jak ře první hodinu mužete směle přeskočit atd. ale já mám jiný názor. Akce byla prostě moc dlouhá. A i ty největší CGI orgie pod sluncem (Fuck off avatar!) prostě po hodině trošku omrzí. Co mi vadilo byli opět amorfní Deceptikoni. Autoboty aspon jakž takž poznáte podle barvy karosérie na trupech. Jenžě ať už se Decepticon mění na cokoliv je prostě vždy jen stříbrný.(Až na Soundwave-a) Ocenuji Deceptikona co vypadal jak predátor, hezký detail a easter egg. Paradoxně ona proklínaná první hodina mě bavila nejvíc a byl jsem ochotný plácnout pět hvězdiček. Malí robůtci nejsou trapní, nová kost je KOST, hezký vývoj Sama Witwickyho. NEST zase jako ve dvojce vévodí, akce v Prypjati vyborná. Nápad lidí spolupracujících s Deceptikony rovnež, i zničený Megatron na dně se mi líbil. Jen mi nesedlo že by autoboti ničili teoristická jaderná zařízení ale budiž. Zase pár novích autobotů o jejich představení se nikdo ani nesnaží(Ale Ferrari s ruským přízvukem sem si celkem oblíbyl) ale na to už jsme zvyklí. Celá zapletka s NASA se mi líbila hodně i pres TUNY logických kiksů. A hezkou roli měl i Torturro, po dvojce super reparát. Za nejlepší scénu považuji kdy Bumblebee se Samem jedou po dálnici, před Bumblebeeho spadne kus betonu, on se transformuje (tím vyhodí Sama) preskocí prekážku, chytne Sama, vtáhne ho do sebe a pokracuje jako auto...Tleskam, to me ve 3D totálně odrovnalo. Další skvělá 3D scéna byli wingsuity, ale vzhledem k tomu jaký mají transformeri 3D potenciál byl celkem nevyuzit. V podstatě finální akci okleštit aspon o 3/4 hodiny a konečně bych měl Transformers 2 tak jak sem je chtěl. Škoda jen že už tam stejně jako ve dvojce chybí military atmosféra, na útok na Scorponoka v jedničce nikdy nezapomenu. Verdikt: Lepší než dvojka a to o dost, ale na jedničku má hodně daleko. Jedničce jsem dal pět, dvojce tři, takže čtyři, ale s přimhouřenýma očima. A jen tak pro pobavení: Logické kiksy! (Neberte to jako hanu, ale nemužu si to odpustit) (1) Apollo jedenecat čeká na zahajení mise v Arše až se dostanou na odvracenou stranu měsice. Pokud se ale měsíc točí tak nic jako odvrácená strana neexistuje ne? Měsíc se netočí. (2) Stíhačky deceptikonů podezřele připomínaly Battle L.A., a měli poklop akorát pro člověka. Jak se Bumblebee dostal na palubu? (3) V jednicče doletěli na zemi všichni transformeri vlastnim usilim. Na konci jednicky pri sceně v titulcích Starscream odlítá svími silami do vesmíru. Tak od čeho potrebují najednou raketoplán? (4) V jedničce byla Země zapadlá planetka kam se zatoulala krychle. Ve dvojce šokující odhalení: Naše světy se již střetli. Ale že mame na měsici loď na které závisí osud galaxie? To už je kapet přehnané... Nakonec jen...Odpočivěj v pokoji IronHyde, byl jsi mojě oblíbená filmová postava. ()

Airon

Z transformers serie najslabšia časť nebyť toho že som to videl v kine s 3D efektmi tento film by ma po prvej hodine prestal bavit. Myslím si že režiser Michael Bay sa v tomto vôbec nevyznamenal. Rosie Huntington-Whiteley neni Megan Fox (nepovedal by som to ale naozaj my tam počas celého filmu chýbala ) 65% . ()

MakinaB

Já jsem velký nadšenec filmů Michaela Baye. Tento režisér je pověstný svými výbuchy,A když něco nevyletí aspoň jednou za půl hodiny do povětří není spokojený. Proto jsem byla z filmu nadšená, šla jsem na akci a výbuchy dostala jsem co sem chtěla. Na kino skvělá podívaná, nádherná hudba a skvělá počítačová animace.Nechyběl ani vtip a narážka na film: kurs sebeovládání mě dostal do kolen. Na druhou stranu zase ten děj postrádal něco zajímavějšího a různé scény jsem mohla odhadnout. Optimu se pořád někde válel nebo visel a styl filmů na pokračovaní, kdy máte v prvním díle hajzla, v druhém ještě většího hajzla než ten předtím a v tom třetím největší hajzl ze všech moc nemusím, ale co už já se bavila a dostala jsem co jsem od filmu očekávala. ()

Lukkyn

Díky Bayovi jsem se potřetí ponořil do světa Transformerů a cítil se jako pravý prime!!!!Po dvojce , ve které jsem se jako většina lehce zklamal jsem doufal, že se Bay polepší a dle mýho názoru se tak stalo!!!Nechápu , že nikomu nezústanou v paměti scény jako na dálnici nebo lámání mrakodrapu. Po vizuální stránce orgasmus ten scénář mi nevadil prostě tohle má být zábava a ne bůh ví jaký příběh, hudba cool bomba a nová roštěnka taky nezklamala!!!!Děkuji o velký Michaele!!! ()

petrastrela

Efekty, zvuk, hudba, akčnost super. Scénář už slabší a taky nemám příliš v oblibě kombinaci akčnosti a vtipných vsuvek, tady toho bylo jako máku. Dále bych vytkla, že se tam objevují nesmysly, které, ač nejsem žádný šťoural, bijí do očí. Rovněž mi přišlo zbytečné a film řadící do béčkové kategorie, neustálá propagace sexy looku Rosii Huntington-Whiteley, o příšerném dabingu její role ani nemluvím! Zkrátka film je na pokoukání ve formátu 3D opravdu skvělý, ale ta omáčka je trochu hořká. ()

sha.piro

Co říct na třetí díl filmu Transformers? Snad jen tolik, že po druhém díle trojka rozhodně nezklamala. Dokonce si troufám říct, že je i o něco povedenější. Co mi v ní ale opravdu hodně chybělo byla Megan Fox. Né snad, že by nová představitelka Samovy přítelkyně v podání Rosie Huntington-Whiteleyové nebyla pohledná, to ne. Rosie je velice, velice, velice sexy, nicméně do tohoto filmu se mnohem víc hodí Megan. Té to vždycky během pronásledování zlými Deceptikony, či uprostřed bitevního pole slušelo daleko víc. Svým vzhledem (i pohledem) dokázala mnohem lépe zapadnout do bitevní „špíny“ a každičký šrám na její opálené tváři jí nehorázně slušel. Rosie je proti ní moc barbienkovská a jediné, kam opravdu zapadala, byla její pracovní pozice v impériu jejího šéfa. Samotný film se mi líbil, ale nepřekvapil. I když vlastně trochu ano, překvapilo mě obsazení Johna Malkoviche a Frances McDormandové, toť ale asi vše. V tomhle ohledu zůstane jednička prostě jedničkou, ta je perfektní. ()

HerMister

Musim dat jen ** i kdyz by si mozna zaslouzily ***...ale byl jsem bohuzel v kine na dabingu takze ta jedna hvezda dolu i kdyz jsem vahal mezi ** a ***...Film strasne dlouhje, zacatek sice vtipnej ale nez se zacen neco dit tak ubehne vic jak hodina snad nasledujici akci kterou uz sme videly v predhozich dilech a nic vic... ()

Trumpetista

Nemůžu si pomoct, ale když čtu některé slinty jako například KevSpa a spol tak si kladu otázku co víc by divák ještě očekával? Tak tedy lze to shrnout do několika slov. Když jdete do kina na Transformers očekáváte mraky bojových scén, kdy se pořád transforumjí auta a sem tam nějaký vtípek na odlehčenou. Připočítám-li ještě konspirací nabitý film a po Avatarovi nejlepší 3D zpracování vyjde mi z toho vynikající film na 5* Pokud se někdo rozhoduje podle ČSFD a místních komentářů zda na toakový film jít nebo ne, tak vězte, že 2* komentáře jsou naprosto zcestné a nepochopené. ()

Toreador

Naprosto souhlasím s tím co napsala KevSpa shrnu to jedním slovem = NUDA!! (zabalená do lesklého 3D pozlátka) Potvrzuje se zde pořekadlo: Všeho moc škodí ! prostě TOHLE už je moc ! - myslím příliš dlouhé,příliš hrdinskejch hlášek (typu deme naně bejby)(zabijem je všechny)(já tam jdu -sváma nebo bez Vás!)atd ,příliš akce páté přesdeváté hop sem ,hop tam nevim kde jsem... příliš divnej dabing ... Krásná modelka v hl.roli (asi milenka režiséra- takovejch záběrů na její super tělo :o) ) běhá celej film na podpadkách společně s vojákama a skákače z mrakodrapu na mrakodrap z robota na robota a Sam ?? ten skáče společně s ní a když náhodou škobrtne a už to vypadá že konečně spadne a rozmázne se, tak přifrčí autobot a zachytí je těsně nad zemí - to se opakuje několikrát až jsem si říkal jak to že má takový štěstí ?- to už je příliš!!! ... a ta protivná brejlatá ženská ve velení bezpečnosti kolem těch robotů - to bylo jako co? - Prostě ten film nemá koule vůbec jsem nikomu nedržel palce,nebyl jsem napnutej, pořádně jsem se nezasmál,nikoho mě nebylo líto (možná jenom těch nevinnejch lidí který řídili ty auta co ty roboti házeli kolem a těch lidí co bydleli v těch domech co ty roboťáci rozsekali na maděru :-)) jenom jsem kolem 2h filmu přemýšlel kdy to asi skončí,kdy už konečně sestřelej ten hlavní pilíř a bude po všem? , už nevím co mě ještě vadilo ,ale takhle znechucenej už jsem z kina dlouho nešel - škoda- Transformers jsem měl rád , ale po tomhle už na další díl do kina (za 200,- + 200,- přítelkyně + 100,- benzín + 300,- občerstvení -příliš drahé) už mě nikdo nedostane . Dávam dvě ** za slušný 3D efekty a první hodinu kdy jsem myslel že z toho něco ještě vyleze... ale prd ()

VanThomass

Nevím, z které strany vůbec začít. Takže nejdříve asi verze, kterou jsem měl možnost vidět. Do kin dorazily hned tři a to ve 3D s dabingem, klasická s dabingem a klasická s titulky. Já se rozhodl pro třetí možnost, jelikož prostě není nad originální znění s titulky a 3D k životu opravdu nepotřebuji. Už z ukázek bylo jasné, že se bude opět jednat o super akční podívanou. Samotný film pak jen potvrdil, že Transformers mají stále co nabídnout a mně osobně se líbilo i zakomponování Transformerů do historických událostí, jako byla první návštěva Měsíce. Zkrátka komplexně filmu nemám co vytknout, samá chvála. Co chválu ale nezaslouží je absence Megan Fox. Ať si každý říká, co chce, ale ta prostě k Transformerům patří a hotovo. Je sice hezké, že Bay obsadil celkem podobný typ jako je Megan, ale prostě u mě je Rosie Huntington-Whiteley dřevo. V dosti záběrech jen tupě kouká a nepomůže ji ani to, že je sexy. Nehledě na to, že přirozený hlas této herečky aspoň pro mě je dosti nepříjemný a upištěný (pochybuji, že by to dabing zachránil). Z tohoto důvodu to prostě nemůže být 100%, ale "pouze" 90%. ()

james11

Hm podle mě chybí třetím transformerům jen dvě věci - lepší scénář a Megan Fox. Megan mi do tohohle prostředí rozhodně seděla víc, než její nástupnice, ale pokud musela kvůli Spielbergovi ven, tak se s tím nedá nic dělat :-/ Já, jež hodnotím film hlavně podle zábavy a duchaplnosti scénáře, tak nejsem zas až tolik ohromen filmovými triky nebo jinou podobnou smetánkou... A tady jsem scénářem moc ohromen nebyl. Řekněme, že zápletka není úplně špatná a možná, kdyby se vylíčila jinak a určitě nějak rychleji, nebylo by to tak špatné. Ale, přes co u mě prostě nejede vlak, je třeba záchrana Optima! Ten Megatron je má všech pět pohromadě, když odvrátí jeho zabití, aby pak od něj dostal přes držku... To jako neodolal kecum blonďatý kočky?? To je takovej deus ex machina, což není nic světobornýho. No, co bylo trochu trapný, bylo taky, že nikdo Samovi, neřekl, že nemají v plánu fakt odletět. To ani Bumble mu nevěřil?!? Hm i kdyby, tak každej musel pochopit, že jim neni odzvoníno, a když tu jejich raketu sejmuli, jenom potvrdili, že na planetě Autoboti ještě zustaly. Jen se na to muselo čekat půl hodiny, než se ukázaly... No moch bych si tady na takovýhle věci stěžovat ještě chvilku, ale pokud mám jen hodnotit, tak dávám 50% a u mě už druhý zklamání... ()

kacudzde

Na začátek musím říct, že kdyby mě na to nevytáhl kamarád, do kina bych na to nešla. Dvojka už se mi totiž moc nelíbila. Akční scény, krásná auta, souboje Autobotů s Deceptikony a zničené Chicago jsou na jedničku. Kvůli nim se 3D rozhodně vyplatí. S dějem, dialogy a chováním lidských postav je to o dost horší. A ta silikonem napumpovaná bárbína místo Megan Fox je tedy fakt příšerná ( i podle kamaráda :-) ). Viděno v kině 3D 12.7.2011. ()

R-2

No a je to tady zase. Trojka nějaké série a to co bylo a fungovalo v jedničce i dvojce je pryč. Přitom nápad s odvrácenou stranou měsíce na počátku, celý film skvěle rozjel, ale po hodině to celé spadne do dalších dvou hodin akce, akce a akce, přehled vizuálních efektů, ale film naprosto ztratí děj. Vzal bych nůžky, tak aspoň -30minut a třeba by to pomohlo. Prostě mě trojka Transformerů neoslovila. ()

Krupe

Pro mne osobně zklamání. První hodinu jsem se nudil, film už jen o tricích a ničem jiném. Poslední dobou mi to připadá, čím větší devastace měst, tím lépe. Děj nula. I ten humor se nějak vytratil, těch pár hlášek nesahá předcházejícím dílům ani po kolena. Zřejmě je toto téma již vycucáno. Ale mému osmiletému synovi se to samozřejmě líbilo. Této věkové kategotii plus mínus se to zavděčí. ()

P@\/EL

Tohle byl můj vůbec první film, který jsem měl možnost vidět v 3D, takže pro mě nepopsatelně fantastický zážitek. Celý film jsem sledoval s otevřenou hubou a užíval si tuhle 3D chuťovku plnými doušky. Vše je hodně živé a velice efektní. Dalším výhodou je bezpochyby vynikající akce, jež doslova bere dech. No a když pominu 3D, pokud to v mém případě vůbec jde, tak i dějově se mi film velice líbil. ()

Tomulka

Když zavřu obě oči tak dávám dvě hvězdy. Důvodů je spoustu (proč tak málo). Rosie Huntington-Whiteley je velmi špatná náhražka Megan (to rozhodně). Shia opět nepředvedl nijak oslnivý výkon. Největší sklamání, že ve filmu hraje John Malkovich (a to ještě takovou hroznou roli).Co se týče americké armády tak k tomu se snad ani nebudu vyjadřovat. Co se týče děje jako takového, no po hodně slabém ději dvojky jsem myslel, že si připravý tým něco lepšího. Kostra příběhu je vlastně identická (nebudu říkat v čem ať si to tam najde každý sám). A neskutečná blbost, která mi byla záhadou již ve dvojce, jak mohli vyhrát autoboti? Ve trojce je tato skutečnost ještě více přitažená za vlasy. Vysvětlím, 8 nebo 9 autobotů (to opravdu nevím přesně kolik jich je) vyhraje nad 200 (mám dojem, že říkali ve filmu 200, každopádně mnohonásobně více) Desepticonů a to ještě daleko lépe vybavených (což nám také mariňáci nezapomenou připomenout).Jak je to možné???Spousta hluchých nic neříkajících nudných pasáží filmu Vás trochu uspí. Také některé scény (jak jsem se dozvěděl) jsou sprostě obšlehnuté z jiných filmu a jen upravené (hnus). A tak jedinou dobrou věcí, která byla na trojce dobrá je postoj Michaela Baye co se týče střihu. Akční scény nejsou již tak mihotavé a divák si může vychutnat bojové akce. Jenomže to je žalostně málo, protože na roboty se kouknete v ukázkách a v kině není až tak moc věcí navíc a znovu říkám ten děj je fakt slabý. Pokud bude čtyřka tak se na to kouknu snad jen na DVD a to ještě možná. Také v kině šlo poznat, že film se líbí jen těm nejmenším, kteří na filmu vidí jen akci, roboty atd. a nic jiného neřeší. U dospělejších jedinců jsem slyšel zívání, viděl kroucení hlavou apod. Při východu z kina jsem zaslech podobné znechucení jako jsem cítil sám. Slova jako to si snad dělají srandu nebo čím nás to ten hollywood krmí atd.. ()

Petra46

Tento film, i když nejspíš ne příliš objektivně, hodnotím na 4*. Ale 3 bych prostě nemohla dát. Proč? Jedna * je za to, že film je o autech, které se mění na roboty a ještě k tomu po sobě střílí. Popravdě - co může být lepšího? Další * je za Shiu (ani ne tak za herecký výkon, jako za jeho vzhled). Třetí je za příjemně strávených 154 minut v kině. Poslední hvězdu musím dát za to, že Transformers jsou prostě moje srdcová záležitost. Tolik k obhajobě mého hodnocení a teď už k mírné kritice filmu. Chtěla jsem nyní upozornit, že tato část může obsahovat prozrazení některých částí děje, ale on ten děj je natolik plytký a průhledný, že to snad ani není nutné. Co se mi nelíbilo je to, že minimálně polovina robotů vypadá stejně a to pak působí zmatek a místy to až budí dojem, že nejen diváci, ale snad i samotný režisér neví, o co v danou chvíli jde. Poněkud přehnaný mi přišel Samův neustálý řev (i když být na jeho místě tak možná taky tak ječím) a jeho slečna za ním také rozhodně nezaostávala. Kde přišel ješte nedávno stydlivý Sam k blonďaté modelce je mi záhadou a proč do tého role byla obsazena tato rádoby herečka mi také zůstává utajeno. Místy jsem si připadala, jako že si ze mě někdo dělá srandu (to se týče především scénáře), místy jsem se ve filmu ztrácela, ale myslím si, že s trochou nadhledu a předpokladem, že máte rádi tento typ filmů, je to kousek hodný zhlédnutí. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)