Polojasno

• USA Partly Cloudy
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Rodinný
USA, 2009, 6 min

Každý ví, že děti nosí čápi, ale odkud je berou? Odpověď se nachází ve stratosféře, kde oblační lidé tvoří děti z mraků a oživují je. Gus, osamělý a nestálý šedý oblak, je mistrem ve vytváření „nebezpečných“ dětí. Malí krokodýli, ježury, beránci a další – Gusova milovaná stvoření jsou umělecká díla, ale jeho věrný doručovací čáp Peck si s nimi užije své. Gusova stvoření jsou stále „problémovější“ a Peckova práce je tak stále těžší a těžší. Jak si jen dokáže poradit současně se svým nebezpečným nákladem i se vznětlivou náladou svého přítele? (HBO Europe)

FREEWHEELER

Po "For The Birds" druhý najpodarenejší krátkometrážny animák z dielne Pixar. Krásny príbeh, pointa, vizuál a príjemný humor. Je trošku škoda, že po tomto snímku už Peter Sohn nedostal angažmá na režisérske kreslo pre celovečerný animák, pretože sa mi vidí, že s jeho citom by natočil bezpochyby príťažlivý kus kvalitného filmíku. ()

Carrie_3

Polojasno je jeden z mých nejoblíbenějších krátkometrážních filmů. Snímek je krásným příkladem toho, jak jednoduchý námět může v divácích vykouzlit úsměv po čas jeho krátkého sledování. Neobvyklé přátelství mezi čápem a mrakem přináší celé množství vtipných situací, které je radost sledovat. A musím uznat, že mrak je opravdu roztomilý :) ()

kaylin

Jeden z mých nejoblíbenějších, pokud ne vůbec nejoblíbenější krátký snímek od Pixaru. Má to silné emoce, je to zábavné, je to dojemné, jsou zde skvělé nápady, groteskní pojetí beze slov, má to happy end, který je ale přece jen ne až tak šťastný, tak sladkobolný. A má cenu vůbec mluvit o tom, jak moc kvalitní je grafické zpracování? Výborné postavy. Animace beze slov jen ukazuje, jak moc jsou Pixaři schopní. ()

dANo

Ďalší z krátkych filmov od štúdia Pixar, ktorý má skvelý nápad, obohatený o veľmi vtipnú postavičku (chudáčik bocian:) a čo je samozrejmosťou, tak má aj peknú animáciu. Partly cloudy nám dokonca "vysvetľuje" aj pôvod búrky, bleskov a dažďa, ale hlavne sa sústredí na to, že nie všetky bociany nosia len milé novonarodené tvory, ale niekto musí doniesť aj malého hryzúceho krokodýla, pichľavého ježka, či elektrického úhoríka... :o))) ()

LuiCJ

Z toľkokrát omieľanej témy, dokázal Pixar vyťažiť maximum a urobiť z toho neskutočne milý a sympatický kraťas. To, že je to krátky film, ktorý bol hraný v kinách pred filmom Hore (neskôr vyšiel s tým istým filmom na DVD/Blu-ray) vidno. Celý čas mi ho pripomínal (asi to je tými mrakmi). Výtvarne sa mu podobá, ale témou sa skôr približuje k Dumbovi. A od Dumba sa inšpiroval aj režisér filmu Peter Sohn. Film nádherne vyjadruje myšlienku, že by sme mali zostať verný a oddaný to čo robíme aj napriek prekážkam, ktoré sa nám stavajú do cesty. Videl som aj druhú verziu filmu s komentárom režiséra Petera Sohna, kde veľmi pekne rozpráva o vzniku Partly Cloudy a o tom, čo ho inšpirovalo. ()

• V některých kinech promítáno před Up (2009). (HellFire)