Čtyři příběhy filmu tvoří mozaiku osudů několika manželských či partnerských dvojic, které v určitém zlomovém bodě života řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého nebo zmařeného rodičovství. Záměrem scénáristky a režisérky Alice Nellis je ukázat pomocí souběžného vyprávění několika příběhů, že problém moderního rodičovství je širší a hlubší než konkrétní situace kterékoliv jednotlivé postavy. Domácí režisérka číslo jedna opět přichází s příběhem, který se může dotknout diváků bez ohledu na věk či postavení. Každý z vyprávěných příběhů o touze po dítěti, osudovém rozhodnutí, zda dítě mít či nemít nebo snaze vyrovnat se s nástrahami, které před nás život postavil, může být právě ten váš. (oficiálny text distribútora)

rey17

Film pro publikum 30+. Zajímavá režijné práce - herci neznali dopředu repliky kolegů. Jeden příběh mimo mísu. 60% Film. 5% za tečku s velrybou na konci. ()

djerba

Je to Nellis a není to Nellis. Syrové a realistické A vůbec to není špatné. Jiný úhel pohledu a výborné herecké výkony. Ještě po týdnu mě to nutilo o filmu přemýšlet. Zajímavý a velmi trefný komentář Snoopik. ()

laurence

Takovéto filmy asi nikdy nebudou mít vysoké hodnocení. Chybí akce, převádají emoce, navíc neukazují zrovna věci, které by lidé chtěli vidět. Alice Nellis to s těmi negativy možná až přehnala, protože při odchodu z kina jsem měl pocit, že rodiny které děti chtějí je mít nemohou, ty které je mohou mít je nechtějí, a ty které mohou a chtějí o ně přijdou. A normální šťastná rodina jakoby neexistovala. Ale o štěstí asi tenhle film není… ()

Lancer

Zajímavé téma. Docela i slušně zpracované. Jenom ta ošklivá Bydžovská mi pořád odpoutává pozornost od příběhu. Kdo si kdy konečně uvědomí, že na plátno se prostě taková tvář nehodí? Jinak by to bylo za tři * ()

Shelby14

další nudný a zbytečný český film ... herci se topí v mozaice trapných až dementních situací na hranici únosnosti ... téma není špatné, ale příšerně zpracované ... režisérka vytvořila obrazy mužských chcípáků a otravných žen. nechtěně tak postavila diváka do situace, kdy musí nesnášet snad všechny postavy příběhu. ()

rigby

Filmy Alice Nellis mám moc rád, ale tento se bohužel nepovedl. Myšlenka byla asi dobrá, ale zpracování je velmi civilní, amatérské. Pouze mapuje to, co běžný člověk zná a vidí kolem sebe. Nepřináší nic nového, chybí i jakákoli pointa. Tento film měl zůstat nenatočen... ()

Stuck

Proč tolik hvězd? 1) český film 2) sonda do světa zázraku nového života s paradoxem jeho úpěnlivého chtění a nechtění, někdo o dítě přijde, jiný jej nechce a další po něm zoufale touží... 3) herecké výkony 4) neotřepané téma, hudba pátá hvězda není z důvodu některých zdlouhavých pasáží... ()

JoshuaMach

Dávám hvězdičku za dobře zvolené téma. Téma rodičovství a mít dítě či nemít, nemoct mít dítě apod. bylo, je a bude velice aktuální. Bohužel samotné filmové zpracování je hrůzostrašné. Přes hodinu a třičtvrtě obrovské nudy. Herecké výkony také nepatří mezi špičku české kinematografie a ani se vůbec nebudu zmiňovat o naprosto stupidním scénaři. ()

confuoco

Na film som sa tešil, lebo táto tématika patrí medzi silné a moje obľúbené, bohužial, situácie, ktoré sú tu zobrazené ("mala dieťa a už nemá", "chce mať dieťa, ale nemôže" a "môže mať dieťa, ale nechce") sú príliš modelové a ošúchané, trpia silným nedostatkom nápaditosti, a ich vývoj je očakávateľný . Najvýraznejším rysom filmu tak ostáva snaha o čo najväčšiu autenticitu, takmer až na hranicu hraného dokumentu, ja sa ale pýtam: načo vlastne? Dialógy sú samé "to", "ten" a "jako", Bydžovská stále len niečo cedí medzi zubami a chvíľami som mal problém jej vôbec rozumieť. Filmu to vo výsledku nijako nepomohlo. V snahe byť realistický, sú tu deti zobrazené ako elementy, ktoré dospelým v prvom rade komplikujú život a ich vzťahy, čo je koniec-koncov asi naozaj dnes prevládajúci pohľad, okrem tohto konštatovania tu ale nie je žiadna nadstavba alebo posolstvo. Trochu to zachránila záverečná scéna, z ktorej na mňa aspoň máličko dýchla fascinácia vzťahom rodič - potomok. ()

saillor

Po skvělých Tajnostech a Výletu je pro mě Mamas&Papas velkým zklamáním. Čtyři příběhy "zoufalých" postav mě ani trochu neoslovily, jejich mizérie mi byla ukradená (hlavně proto, že mě neskonale nudila) a přála jsem jim leda ránu z milosti, abychom všichni už konečně byli těch martýrií ušetřeni. Možná se tím Alice Nellis snažila reprodukovat nějaká vlastní traumata, ale proč tím má trpět i divák? Není to film, který dojme svou hloubkou, ale jen otráví téměř dvě hodiny vašeho času. ()

Nikoljeta

Zdlouhave a nudne. Snimek ve mne dokazal vyvolat emoce pouze dvakrat-na konci a na zacatku. Cely film se utapi v prilisnem mnozstvi postav a jejich problemu. Autorka by udelala mnohem lepe, kdyby kazdemu pribehu venovala jeden film, misto aby se je snazila svazat do jedne mozaiky. Napad na tema filmu a jeho zpracovani je zajimavy, bohuzel na takto talentovanou reziserku jako je Alice Nellis, pomerne spatne natoceny. Takze jedna hvezdicka za napad, byt nedotazeny, druha hvezdicka pro Zuzanu Bydzovskou. ()

melfea

Nijak zvlášť mě to nezaujalo, místy vcelku zajímavé dějové linie, které byli asi vzápětí zabity nějakou děsnou romanťárnou. nemůžu, ale říct že by mě film vyloženě nebavil. ()

kolly13

Dle hodnocení ostatních jsem asi mimo. Nevadí, ja si to myslím o nich. Především proto, že se dle mne neuměli vžít do filmu a rolí a nedopustili trošku nižší české filmové zázemí. Příběhy mají svůj náboj, smysl a hloubku. Prostě mě to sedlo a možná i proto, že mám malou dceru, která je také malý zázrak. ()

fafejt001

VÝBORNÁ ZUZANA A ČAPKOVI V ZAJÍMAVÉM SNÍMKU HLEDÁNÍ SMYSLU ŽIVOTA . PO PRVNÍM SHLÉDNUTÍ MNE TO TAK NEZAUJALO , AŽ NA PODRUHÉ JSEM OCENIL KVALITY TOHOTO FILMU . U MNE PATŘÍ MEZI TY VELMI DOBRÉ . NĚKDY SE STANE , ŽE SE ČLOVĚK VŽIJE S TĚMI HERCI DO DĚJE A PAK TO JE NÁDHERA . TOŽ TAK . ()

jessic

Na Alici Nellis slabý film. Mozaika vztahů čtyř párů řešící rodičovství na mě jako celek vůbec nepůsobila. Působivé jednotlivé scény, autenticita prostředí a vztahů, režisérčin cit pro banalitu všednodennosti, ale dohromady to bylo poslepované. Výborná Bydžovská v roli matky, která ztratila dítě při autonehodě. . ()