Prezidentov muž 2: Ground Zero

(TV film)
  • Česko Prezidentův muž 2: Ground Zero (viac)

Joshua McCord (Chuck Norris) je jedným z najobľúbenejších profesorov na univerzite v Dallase. Nikto však netuší, že žije dvojitým životom a pod identitou populárneho učiteľa sa skrýva tajný vládny agent pracujúci v úplnom utajení a priamo podriadený iba jedinému mužovi, prezidentovi USA adamovi Mayfieldovi (Robert Urich), ktorý ho v prípade potreby vysiela do najnebezpečnejších a najutajovanejších akcií. Joshua sa pritom spolieha iba na svoje schopnosti, mladého pomocníka Dekea Slatera (Judson Mills) a svoju dcéru Que (Jennifer Tungová), ktorí je technickým a počítačovým géniom. Tentoraz Joshuu vyšlú do akcie, keď skupina arabských teroristov prenikne do múzea, aby sa zmocnila súčiastok potrebných na zostrojenie atómovej bomby, ktoré sú ukryté v jednej z nainštalovaných sôch. Keď armáda zoznámi Joshuu so situáciou, pokúsi sa uniesť charizmatického vodcu teroristov, ale ich pokus sa skončí fiaskom. Záleží len od Joshuu, aby sa s pomocou Dekea pokúsil infiltrovať bandu teroristov, nájsť ich úkryt a zneškodniť bombu skôr, ako ju v hlavnom meste odpália. A to nie je všetko – musí sa ako otec vyrovnať ah so skutočnosťou, že sa jeho dcéra zaľúbila do Dekea... (TV JOJ)

Pecival

Neskutečná hovadina, která ale poměrně přesně cíli na mé béčkové čidla. Hlavní bourák klidně vylítne jet-packem do vzduchu a pak z jihu Afgánistánu doletí rogalem k ponorce v Ománském zálivu. Fakt že je to vnitrozemský stát autory vůbec netrápí.Podbných nesmylsných, béčkovému oku lahodících akcí obsahuje film spoustu. Trochu škoda je, že nezničitelný Chuck to tam jenom odstojí a nic nepředvede, ale holt už není nejmladší. Tak akční stránku obstaráva jeho pohůnek (naučil jsem ho všechno co umí) a je dokonce tak šikovný, že zvládá i tu komediální - rozuměj mele nekončicí přival hovadin. Smutným mementem doby je, že když už sou záporáci arabáči, musíme nejdřívě ozřejmit, že většina jsou mírumilovní lide, ministr arabáč vede meditace o povaze Koránu atd. - v Delta Force se nic vysvětlovat nemuselo.. ()

rakovnik odpad!

Akční scéna: agent utíká lesem a protože není ozbrojen, i všichni povstalci, kteří ho napadají a kteří se zjevují zničehož nic, také nejsou ozbrojeni. Asi protože jsou čestní bojovníci. Čili je stačí vyřadit jedním kopem. Při úniku na motorce se z lesa vynoří gazík s povstalci (co dělal v lese?)), naštěstí před autem byla větvemi "zamaskovaná" rampa, takže agent na motorce mohl gazík přeskočit...pak útes, vrtulník...první tři minuty...to mi stačí. ()

Rominator

Chuck Norris (Joshua McCord) je tentokrát více za mentora a do akce se zapojí teprve v závěru při likvidaci teroristů. Mínusy snímku jsou nevýrazný záporák, horší akční choreografie a Judson Mills, který nahradil Dylana Neala v roli Dekea Slatera. Chuck Norris a jeho bratr Aaron byli vykonnými producenty. Chuckův syn Eric Norris tentokrát pouze režíroval. ()

Pohrobek

Už vím, co dělá USA takovou velmocí, jakou jsou. Co je chrání před ohroženími zvenku i zevnitř. Jaká je ta zvláštní síla, která je dokáže zachránit před čímkoli v poslední minutě. Kdo odpojí atomovou bombu vždy přesně vteřinu před výbuchem. Je to bezchybná trojka v čele s buhužel již trochu nepohyblivým Joshuou, jeho ve všech směrech nadaným žákem a tolerantně zařazenou asijskou Američankou. Kromě toho, že uvidíme, jak 1 až dva lidé zlikvidují desítky teroristů, odpojují bomby a unášejí teroristy z jejich brlohů, dozvíme se plno důležitých věcí. Například, co je to Taliban, džihád, jestli jsou Arabové a muslimové zlí. Těch zlých je přesně jedna setina procenta! A hlavně kde měl vlastně Saddám schované své zakázané zbraně! A představte si jak mají Američané dobré padáky. Joshuův učeň se spolu s omámeným teroristou vystřelí do vzduchu v jižním Afghánistánu a na padáku letí až do Ománského zálivu, kde si ho vyzvedne ponorka. To musel být zážitek pro Íránce, když přes jejich území letí asi tři tisíce kilometrů obyčejný padák. Trvá to ale asi jen půl hodiny. Arabští teroristé jsou velice zásadoví. I v Dallasu chodí oděni do svých hávů, a když do nich Joshua nebo jeho žák kope, padá z nich písek po kilech. To, že americký ministr spravedlnosti je Arab, je tu snad to nejpochopitelnější.Dřív jsem si myslel, že Walkera financuje Bush (mimochodem celý film je vlastně jenom delším dílem Walkera), ale nyní vím, že jde o demokratickou protipropagandu, a to dost vydařenou. ()

darkreider

Vystreliť sa jat-packom a potom dokĺzať na padáku až k ponorke, to už chce nemalý skill. Nesmrteľný Chuck tu nepredvedie ani jeden kop z otočky (WTF!!!), iba vyskočí pol metra, zavesí sa na tyč a mierne pokrčí nohy v kolenách... Nuž, čas nezastavíš. Ale aspoň predviedol na konci novinku a tou je drvivý futbalový kop, ktorý pošle úbohého teroristu letom tri metre až do najbližšieho stromu. A to drahý zúčastnený, to je ešte väčšie terno, ako fakt, že zneškodniť atómovú bombu v poslednej sekunde je už zase "IN". ()

• Postavu Deka Slatera ztvárnil Judson Mills, zatímco v předchozím díle jej hrál Dylan Neal. (mzss1)