Když se dva druháci, Bryce a Juli, potkali poprvé, Juli hned věděla, že je to láska. Bryce si tím nebyl vůbec jistý. Ve dnech a letech, které následovaly, dělal Bryce (Callan McAuliffe) co mohl, aby si svou "přítelkyni” udržel od těla – a chytrá, nezávislá Juli (Madeline Carroll) mu stále dávala výhodu pochybností. Tato něžná romantická komedie režiséra Roba Reinera o dospívání sleduje dvojici od základní školy po střední, během vítězství i katastrofy, rodinného dramatu i první lásky a nechává je objevovat kým vlastně jsou – a kým jsou jeden pro druhého. (oficiálny text distribútora)

Sejkorka

Je to tak 3 1/2 *. Zaokrouhluju na 60%, protože v tom není vůbec nic objevného, zaujme střídání vyprávění Bryce/Juli/Bryce/ Juli .... Je to určitě nadprůměrný film, ale průměr je 50%. I když v této databázi asi ne, beru zpět, průměrný, čili dobrý = 60%. Z herců znám jen Penelope Ann Miller (Carlitova cesta) a Aidana Quinna (Legenda o vášni, Songcatcher) v roli Juliiných rodičů. Nejsympatičtější postava je děda Bryce. Nicméně, celé je to tak trochu "umělé", např. část, kdy jede Juli s tátou navštívit Davida do ústavu. Nebo celá ta historka s platanem. ()

mart93

Film na který nestačí slova. Dotýká se naši dětské duše a rozeznívá vzpomínky citů a zážitků i s jejich hloubkou.. jak příjemných tak bolestných. Jeden z mích nejoblíbenějších, ale zároveň se není snadné na něj znovu koukat. ()

Gattolino

Udělat z poměrně banálního příběhu dvou rodin a jejich dětí, střetnutí ve škole i mimo ni, z dětských dialogů a školního pošťuchování nenásilným způsobem hluboký, cituplný, napínavý, hravý, vtipný, poučný i dojemný příběh, který divák doslova vcucne, to je opravdu mistrovství. Po shlédnutí Princezny nevěsty a tohoto filmu asi budu muset filmům Roba Reinera věnovat mimořádnou pozornost. Vnitřně prozářená atmosféra bez jakýchkoliv křečovitých klišé, a přitom tak průzračně obyčejná, to mně dostalo. A děti i dospěláci hráli perfektně. nebo možná ani nehráli. Nic se tam z jistého pohledu neděje, o nic vlastně ani moc nejde, vyústění není nijak šokující ani překvapivé, konec je otevřený, a přesto je to strhující jako náročné psychodrama. A přitom to člověka ohromně nabije a potěší. ()

EXCLUSIVE

Svým stylem vyprávění mi to neustále připomínalo japonské fantasy melodrama: Být s tebou 1 / Be With You 1 / Ima, ai ni yukimasu 1 (2004) - které je ale těžšího kalibru. Také v něm je příběh vyprávěn (většinou zpětně) z pohledu více aktérů, ale na rozdíl od tohoto nepřepíná po chvilkách ale vcelku. A je také hodně překvapivý a dojemný, v závěru i na nějakou slzičku. Příběh paradoxně začíná tím, že malý kluk pláče na hrobě své matky, která ovšem slíbila (podle pohádkové knížky), že až bude období dešťů (na jaře stejně jako kdysi u nás), vrátí se z hvězdy Akaibu (kam prý odcházejí mrtví) a bude zase s nimi ... existuje ještě 2, ale je to jen okopčená Jihokorejská verze a o trochu horší: Být s tebou 2 / Be with You 2 / Jigeum mannaleo gabnida 2 (2017) ()

JohnDark

Má ma rád, nemá ma rád - Flipped, Komédia, USA 2010, R: Rob Reiner, H: Madeline Carroll, Callan McAuliffe, Rebecca De Mornay, Aidan Quinn, Penelope Ann Miller, Anthony Edwards, John Mahoney, Kevin Weisman, Morgan Lily, Stefanie Scott, Ashley Taylor, Cody Horn, Gillian Pfaff, 60% ()