Adaptácia humoristického románu Mordecaia Richlera rozpráva príbeh Barneyho Panofského, zdanlivo obyčajného muža, ktorý žije neobyčajný život. Jeho úprimné vyznanie rozpráva o viac ako troch desaťročiach jeho života, v ktorom mali nezastupiteľné miesto tri ženy a očarujúci najlepší priateľ. Dnes má Barney 65 rokov a spomína na všetky svoje úspechy a pády. (STV)

TommyDiamond

Líbivý film, bavil jsem se až do konce. Zajímavý životní příběh muže, který absolvoval tři nepovedené manželství. Příběh nás tedy prováděl celým dospělým životem hrdiny a bylo skvělé pozorovat jak jeho tvář a tváře ostatním herců stárli. Byla to úžasná práce maskérů. Jen mě pořád nejde na rozum co ty tři ženy na tom Barneym viděly. Dustin Hoffman nezklamal,mám rád jeho svérázné role. Ve třiasedmdesáti takhle válet a bavit ve filmu, musím smeknout. Celkově 50% ()

Lilien

Paul Giamatti je jeden škaredý chlap bez kúska charizmy. A verzia života jeho postavy bola podaná absolútne nezaujímavo a neskutočne sa príbeh ťahal. Námet mal určite potenciál ,ale bol podaný absolútne nepútavo. Pozitívom bola postava Dustina H. ktorá pôsobila uvoľňujúcim dojmom. ()

masekjc

Paul Giamatti je možná kvalitní herec ale mně je silně nesympatický. Jeho obsazení do role jakéhosi Don Juana a stejně tak obsazení Dustina Hoffmana působí hodně rozpačitě... ()

Yahey

Okouzlující romantický film, který je vyprávěn chytrým a vtipným způsobem, který rozhodně není klišé. Skvěle zahraná role Barneyho otce Dustinem Hoffmanem. Jak to všechno vlastně bylo doopravdy? To se nikdy nedozvíme. Sledujeme jen "Barneyho verzi." Jak si to všechno chtěl pamatovat. ()

kubilov

Podivuhodný životní příběh velkého milovníka žen, kterým byl nepříliš atraktivní žid Barney Panofsky. Byl třikrát ženatý, ale stejně nakonec skončil sám. Chtělo by se říci, že je hlavní postava, kterou docela slušně zahrál Paul Giamatti, jakýmsi stereotypním pohledem na muže v několika let trvající krizi středního věku, což je asi nejbližší charakteristika. Na případné vyšší hodnocení je však Barney's Version až moc dlouhým filmem. ()

vancho

Barney je televízny producent soap opery, syn kanadského židovského policajta vynikajúco stvárneného Dustinom Hoffmanom. Na povrchu obhrúbly človek, fanatický fanúšik Montreal Canadiens je v hĺbke duše citlivý a zraniteľný. Presvedčivo vykreslený jeho pekný vzťah k excentrickému otcovi a veľká celoživotná láska k tretej manželke Miriam, ktorá pretrvala napriek všetkému zlému, čo sa prihodilo. Udivuje ma, že bol film ocenený Zlatým glóbusom v kategórii komédia/ muzikál. Do tohto žánru by som ho rozhodne nezaradil. Popri Hoffmanovi aj vynikajúce výkony Paula Giamattiho a pre mňa dovtedy neznámej Rosamund Pikeovej. ()

rigby

Ačkoli ve střední části příběh ztrácí na tempu i na kouzlu, stále se jedná o výjimečný počin vyčnívající ze současné šedi průměrnosti a podprůměrnosti. Výborný herecký výkon představitele hlavní role a bylo by neslušné nezmínit ani skvělého Dustina Hoffmana. Celkově byl pro mne tento film milým překvapením a nečekaným potěšením, ačkoli je vlastně o obyčejném životě jednoho průměrného člověka. ()

Ironhead

Ja nevim, proste mi prislo, ze Paul Giamatti celej film neutahne... on je dobrej herec, zvlastni typ ale tady do ty role mi uplne nesed, hlavne do prvni pulky filmu (mladejch let)... nemocnyho starika sem mu veril vic... ale rozhodne to neni spatnej film, spis naopak... btw... proste vsechny jeho zeny byly mimo jeho ligu :_) ()

ariari

ej ej, nepotešil si ma, milý snímok...príbeh sto a jeden tisíc domácností nasnímaný americkou kamerou. Ani nie tak plytký, ako porazenecky neistý hrdina, podpiľujúci pod sebou konár..Vcelku zbytočný život , a okrem humoru Dustina HOffmana sa nebolo veľmi na čom zasmiať , a to je škoda . ()

kolodej1

pro mě výborný film, který jsem si moc užil. Už herecké obsazení mě nalákalo, Giamatti i Pike patří mezi mé oblíbence a Dustin Hoffman, to je kapitola sama pro sebe. A vůbec mě nezklamali, nejen svým herectvím, ale ani rolemi, které ztvárňovali. Moc mi seděl způsob, jakým autor přistoupil k vykreslení Barneyho života, protože to bylo prostřednictvím jeho osudových žen, s kterými spojil svůj život. Film je tedy především o vztazích, podáno je to částečně jako komedie, ale je zde prostor i pro vážné a sentimentální chvíle, především v závěru, jak to tak bývá. Humoru je nejvíc, když se objeví Dustin Hoffman coby Barneyho otec. Mě se na tom nejvíc líbilo, že je to hluboce lidský příběh, rozuměl jsem motivaci v chování jednotlivých postav, přišlo mi to uvěřitelné a to má pak příběh, který není jednoduchý a objevují se v něm nečekané zvraty, mnohem větší sílu. Velká spokojenost, nemohu dát méně než 5 hvězd ()

david666

Povedené černá komedie, která v závěru graduje až k dramatu k zamyšlení. PS: Rosamunde Pike jsem skoro nepoznal. Hoffman taky v netypické roli. ()

gstudio

Asi jsem sledoval jiný film. Zdlouhavý a nudný sled obrazů, navíc zalidněný celkem nesympatickými postavami jsem vydržel půl hodiny. Poté jsem definitivně DVD s filmem vypnul, život není tak dlouhý, abych jej chtěl trávit marným čekáním na "zábavné", "dojemné" či dokonce "umělecké" momenty. ()

kolly13

Možná by měl dojmout příběh jakože loosera, jenž má lepší život než jeho sympatičtější partáci, ale nefunguje to. Spíš se člověk usmívá, jak naroubované to je a přestože mu drží palce, není to žádná akce lumena. Spíše zklamání. PS: Klasicky profesionální výkon Hoffmana, jenž je příjemnou vsuvkou a trošku tahá palec nahoru. ()

Radek273

Vlastně se člověk nestačí divit, kolik komentářů se pozastavuje na židovskou tématikou. A přitom židovství je tu spíš taková kulisa, kterou divák postřehne, nicméně se zde jako téma vůbec nerozvíjí. Takže proč se tu tolik zmiňuje? Těžko říct! Každopádně milý snímek o Barneym, "muži se srdcem na dlani", který se snažil chovat správně v životních situacích, lehkých i těžkých, a ne vždy se mu to podaří a občas se mu to i vymstí. A jako každý obyčejný člověk dělá i přešlapy, které nejdou vrátit, nad kterými divákovi oči krvácí, ovšem které se prostě stanou. Na nic extra zvláštního si však snímek nehraje a, i když to pro některé může být málo, neurazí a některé dokonce povzbudí. A navíc ta krásná Rosamund Pike! ()

PTuranyi

Áno, v zásade ide o príbeh osudovej lásky. Ale nie je to také jednoduché, pretože to scenáristi hlavnému hrdinovi trocha skomplikovali. Takže príbeh je uveriteľný až ironický. ()

romanz123

Velmi dobrý film s výbornými hereckými výkony Paula Giamattiho, Dustina Hoffmana a Rosamund Pike. Dobrá kamera, dobrý scénář, silný příběh, snad jen místy trošičku zdlouhavé, ale určitě se vyplatí vydržet až do konce, který vše zajímavě uzavře. ()

frenkie

Normálně bych to ohodnotil tak na čtyři hvězdy, kteréžto hodnocení dostávají u mne filmy, které mě zaujmou, líbí se mi a bavím se u nich, ale závěrečná čtvrtina je takový herecký nářez Paula Giamattiho, že prostě to plné hodnocenní jsem tam dát musel. Celkově moc dobrý počin. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky