Mŕtvy bod

Z nakrúcania  - Jaimie Alexander, Sullivan Stapleton
Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2015–2020), 71 h (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Martin Gero

Sullivan Stapleton, Jaimie Alexander, Audrey Esparza, Ashley Johnson, Rob Brown, Luke Mitchell, Ennis Esmer, Ukweli Roach, Michelle Hurd (viac)

Na newyorskom Times Square sa nájde taška, v ktorej je živá mladá žena, ktorej telo je pokryté záhadným tetovaním. Vôbec nemá tušenie, kto je, odkiaľ prichádza a ako sa tam dostala. Agent FBI Kurt Weller, ktorého meno má vytetované na chrbte, bol vďaka tomu povolaný k prípadu. Začína sa domnievať, že každé tetovanie je vodítkom k zločinom, ktorých bude treba vypátrať. S každým vyriešeným prípadom sa agenti dostávajú bližšie k identite záhadnej krásky, ktorú zatiaľ pomenovali Jane Doe (neznáma). (TV Markíza)

Recenzie používateľa bearmeedek k tomuto seriálu (7)

Mŕtvy bod (2015)

První série super, druhá ještě skoro super. Ve třetí úpadek a pak už to jde jen a jen do hajzlu. Velká škoda takhle něco dobrého zničit. Hodnotím celek jen za první dvě série. ()

Season 1 (2015) (S01)

Začátek seriálu je slušný průměr, ale brzy chytne linku a má svou dobrou úroveň. Oddělení agentů FBI řeší v každém dílu nový případ a zároveň je velice úsporně dávkováno něco málo z tajemství agentky "konzultantky" Jane, která sama neví kdo je a co má dělat. Zároveň se hledá "pravda" okolo dění a vztahů v této pobočce FBI. Vše po kousíčkách v každém dílu. Při celkem brutálním počtu 23 dílů na jednu sérii jsem se těšil na závěr řady, že budu mít jasno ve všem a Jane bude už v klidu dál spolupracovat se svými kámoši. Leda umělohmotné nalakované lejno! Nechali vrata celé dokořán. Styl natočení mě dost bavil, asi jen dva díly působily víc béčkově. Sullivan Stapleton si mě získal už v seriálu Protiúder. Jaimie Alexander jsem neznal, ale už taky patří do party. Jako dvojka působí dost IN. ()

Season 2 (2016) (S02)

Druhá řada nijak nezpomalila. Místo hledání útržků vzpomínek Jane je nosným momentem většiny dílů nějaký zvrat. Závěr řady si pohrával se sci-fi a nebyl úplně pro plné nadšení, ale to se dá vzhledem k celku pominout. ()

Season 3 (2017) (S03)

Vše, co mělo být řečeno, už proběhlo v prvních dvou sériích. Platí to tím víc, že jednotlivé série jsou dost dlouhé. Třetí řada už ujela trochu do běžných krimi seriálů. Téměř v každém dílu hrozí v Americe teroristický útok, nejčastěji přímo jaderný. A vždy je potlačen. Co mi vadilo ještě víc, bylo, že agenti Kurt a Jane byli tvrďáci a doteď se chovali normálně. V této řadě stále slzy "na krajíčku" (oba), naříkání a skuhrání. A to nemluvím o provedení různých vztahovek. Ale pořád dílko nad průměrem. 70%. ()

Season 4 (2018) (S04)

Po třetí sérii pokračuje sešup směrem dolů. Spousta povídání a rádoby citových poloh. Záchrany a přerody Jane. O hrozících katastrofách nemluvě. Když dojdou jaderné hlavice, vypustíme infikované včely. Prostě se mělo skončit po druhé sérii a všechno bylo super. Ale nedá se nic dělat, ještě to neskončilo a určité postavy mají ještě sympatie. ()

Check Your Ed (2019) (S04E09)

S04E09. Devátá epizoda je psychodelický výplach mozku. Jinými slovy totální sračka, která normálnímu příznivci tohoto seriálu klade otázku: Fakt jsem tak blbej? ()

Season 5 (2020) (S05)

Totální fiasko. Čekal bych, že (snad) závěrečná série, na kterou měli dva roky a je o polovinu kratší, bude trochu gradovat a důstojně zakončí, čím se seriál uvedl na začátku. Skutečností je Protiteroristická Ulice. Za každou cenu se vaří z ničeho a logika je tak vzdálená, že ani nenajdu vhodný výraz. Veliký smutek a zároveň radost, že už to mám za sebou. ()