Nakonec zemře

(festivalový názov) (amatérsky film)
  • Írsko He Dies at the End
Krátkometrážny / Horor / Thriller
Írsko, 2010, 4 min

Réžia:

Damian McCarthy

Muž je večer sám doma a dělá si na počítači test, který mu má říci, jakým způsobem zemře. Počítač mu klade stále znepokojivější otázky a muž začíná stále více pochybovat o tom, že je v bytě skutečně sám. (choze)

BluT

Nemám rád lekačky, ale tohle bylo nápaditý a chytrý. Na rozdíl od odkazu, který do svého komentáře přidal pan Hnědý >:( ()

KoRner

Ešteže mi koniec prezradil názov filmu :D Rozmýšľam, či to nebol iba výsmech tvorcov, ktorí budujú atmosféru na maximum, aby potom dokázali, že aj s málom sa dá vydesiť. ()

borec999

V jednoduchosti je krása. Učebnicový príklad, ako málo stačí na dokonalú atmosféru strachu a neistoty. Priznám sa, že v rámci hororov mám čo to napozerané, ale pri prvom pozretí tohto kraťasu ma regulérne takmer porazilo. Tí, čo sa chystáte na tento fimík: pripravte si pre istotu defibrilátor, možno sa vám zíde... 100% a pravdepodobne najlepší hororový kraťas, aký som videl. ()

Hanys_

Docela hustý kraťas dokazující starou známou pravdu, že k vyvolání strachu stačí opravdu málo. Ten nápad je skvělý :) ()

Milan25

Navodit ve 4 minutách tak děsivou atmosféru je opravdové mistrovství. Sice už podle názvu víte jak to dopadne, ale u závěru sem si skoro cvrkl. Parádní kousek. ()

Artmovie

-- Do you know the person standing behind you? -- Uf, tak tohle mě dostalo. Neuvěřitelná atmosféra a lekačka na závěr- to stačí, aby jste byli přikováni k sedačce a báli se po celou délku filmu. ()

Sancty

Perfektne vygradovaný kraťas, v ktorom je základ vytunený zvuk v slúchadlách. Až ten záver rozdýcham, skočím si preprať trenky. ()

Abiosis

Film, kde pointa príde na konci a všetko, čo tomu predchádza, je len vyplnením priestoru. Je to však nevyhnutné, pretože atmosféru filmu budovať nejako treba. Názov filmu veľa napovedá a v podstate len očakávame, ako sa to na konci vlastne stane. A presne to, čo sa očakáva, sa aj stane... I keď predsa len trochu inak. (Trochu mi to pripomenulo Drew Barrymore a kultovú scénu s telefónom z filmu Scream.) 04.08.2010 ()

ondrula

To je zajímavej filmík, ale ačkoliv je stopáž jen 4 minuty, je to nuda; je totiž dost otravný, jak se týpek asi šedesátkrát ohlédne. A lekačka na konci je lekavá jen díky tomu hnusnýmu vřískotu, co jí doprovází. ()

Tristaver

Napětí, stísněnost, strach, pot... Viděl jsem to dvakrát v noci. Potřetí se už na to nebudu dívat ani za bílého dne. Klobouk dolů. ()