Cesta bojovníka

• Česko Cesta bojovníka (viac)

V Minagkabau v západní Sumatře se Yuda, zkušený žák Silat Harimau, připravuje na Merantau - prastarý rituál přerodu mladíka v muže. Kvůli tomu musí opustit svou rodnou vesnici a vydá se do rušné Jakarty, aby nasbíral zkušenosti. Život v Jakartě je těžký a po sérii neúspěchů si Yuda není jistý svou budoucností. Náhodou se setká s dívkou Astri, která je obětí gangu obchodníků s lidmi. Yuda se jí pokusí zachránit před jejím psychotickým šéfem Ratgerem a jeho pravou rukou Larsem. Yudovi se podaří osvobodit Astri i jejího mladšího bratra Adita, ale gang je jim v patách - chce zpět své "zboží" i krvavou odplatu. Yuda nemá jinou možnost, než čelit útočníkům a postavit se jim v dechberoucím finále. (oficiálny text distribútora)

sajez

Hodne povedena konkurence pro Tonyho Jaa,ktery se film od filmu horsi.Kdezto Uko Uwais uz ve svem druhem filmu Zatah dokazuje,ze ma talent.A i tenhle jeho prvni pocin rozhodne stoji za shlednuti. ()

JendaBenda

Velika spokojenost! Obcasne chyby v choreografii, kdy lezici zapornak pokukuje, uz aby mohl zase vstat, rad prominu. Super sceny, bezva bojova pecka. A i kdyz jsem na happy endy, tenhle konec celkem beru. Jen tak dal! ()

Raziel811

Dvojice Evans a Uwais teprve pilovala vše potřebné na pecku The Raid a je to vidět. Příběh nula, zajímavá kamera nula, bitky nic moc. ()

Vonter

Začátek vypadá jako hodně špatná venezuelská telenovela a tréninkový souboj s mistrem jsem nepobral. Haf. Ale pak to nečekaně nabere obrátky. Ve scénaři, který mají nastopro na svědomí děti z jeslí, protékají opravdu vynikající a hlavně dobře natočené fighty. Zaběry jsou dlouhé a boj je skvěle vidět. Žádná epilepsie ala tloušť Seagal se nekoná. Tzn, pokud někdo hledá kvalitní film s bojovým uměním, je tady na správné adrese. ()

AbeFarinna

Neurazí ani nepotěší Film začíná velmi slibně. Mladý bojovník odchází do světa - aby dokončil přerod chlapce v muže. Hned v úvodu je zajímavá ukázka bojového umění Indonesie. Příběh pak neopustí jednoduchý akční sižet - tedy mladý hrdina je okraden, zastane se dívky a dostává se do problémů s padouchy. A vše pomalu ale jistě spěje k finálnímu souboji. Bohužel postavit filmy jen na soubojích dnes už moc nejde. Bohužel příběh je opravdu takhle prostý a i dialogy to bohužel podtrhávají. Bojové scény to vykupují, ale s postupem času to není spásné. Co je zajímavé je, že hrdina tohoto filmu není neprůstřelný či nezranitelný. Ba naopak dostává sem tam docela slušně na budku. Konec je velmi překvapující a je pravda, že pokud člověk se ohlédne na celý film, tak konce se dá vytušit. aLe u těchto filmů je opravdu velmi netradiční... Ale zase není to spasitelské. Snaha se vyrovnat filmů s Bruce Lee je tu patrná, ale zůstala hodně pozadu... ()

Sandai

Nepotrpím si na bůhví jak propracované scénaře, obzvláště u akčních filmů. Ale tak slabý a trapný scénář, jako v tomto filmu, je skoro k nevydržení. Snímek zachraňují bitky v druhé půlce, kterých je plno a jsou dobře udělané. ()

pistabaci

Prvý zárez Ika a Evansa, a hoci to nemá grády Raidu, tak viac než super. Ešte spočiatku to vyzerá tak vtipne, trebárs súboj s majstrom je jak z komédie, ale od súboja v bare to naberie grády a už to ide. Najmä pasáž s motorkou a záverečná akcia v lodenici. Plusom je aj slušná krvavosť a jeden kurevsky krutý (a pre mňa, kurvu čo má rada zlé konce) aj potešujúci zvrat. ()