Gangy očima Rosse Kempa

• Česko Ross Kemp: Gangy světa (viac)

Ross Kemp hledá gangy po celém světě. Ukazuje jejich praktiky, místa, kde se scházejí a dělá rozhovory s jejich současnými i bývalými členy. Někdy ho gangy dokonce na chvíli pustí mezi sebe. (savra)

mrclTV

Musím sa priznať, že je to už skutočne dávno, čo som pozeral dokumenty Rossa Kempa na Discovery a podobných kanáloch, čiže budem písať už možno skreslené spomienky, ale táto séria si zaslúži pochváliť. Ako teraz pozerám na zoznam epizód, videl som asi niečo vyše polovicu častí (už sa mi to po tých cca 7 - 8 rokoch mieša dohromady). Táto dokumentárna séria vás donúti vážiť si vašu domovinu. Slovensko zďaleka nie je idylická krajina bez svojich problémov, ale vďaka Rossovi Kempovi viete, že ste na tom ešte relatívne dobre a môžete spávať pokojne. V takom El Salvadore alebo iných častiach sveta to nemôžu tvrdiť (nebolo jedna časť aj o Chuaréze? Alebo si to už mýlim s inou dokumentárnou sériou?) Každopádne sa mi páči, že dokumentaristi sa nebáli a išli do hĺbky a pri zobrazovaní, ak sa to dalo, dali priestor obidvom stranám konfliktu. Nebolo to len jednostranné "tlachanie", čo je myslím, dôležitá súčasť kvalitného investigatívneho dokumentu. ()

iampatrik

Trochu jsem byl obezřetný a nevěřil jsem potenciální zajímavosti tohoto pořadu. Ale když člověk shlédne několik dílů (nejvíce na mě zapůsobilo Kapské Město a Keňa), člověk se až diví, jak je tohle všechno možné.. Ross Kemp vám pomůže pochopit chod, život, chování gangů od Polsko po Východní Timor. I když vám tohle téma nic neříká, stojí za to alespoň dva, tři díly vidět. ()

StarsFan

Jeden z předmětů, které jsem si na univerzitě tento semestr zapsala, se jmenoval Teroristé, gangy a žoldáci: Soukromá bezpečnost v 21. století. Jedním z vyučujících byl profesor, který strávil několik let infiltrován v jednom středoamerickém gangu, a jedním z našich úkolů bylo vybrat si jakýkoliv gang působící v oblasti globálního Jihu a zjistit, jaký vliv má na bezpečnost v daném regionu. Má volba padla víceméně náhodou na keňský gang Mungiki, čímž jsem narazila i na dokumentární seriál Rosse Kempa. Upřímně řečeno jsem od něj v počátku nic moc nečekala; předpokládala jsem, že bude možná zajímavý pro řadového diváka, ne však pro studenta, který se danou problematiku snaží pochopit trochu více do hloubky. Kempova nezaujatost a statečnost si mě nicméně okamžitě získaly. Ten muž se nesnaží slepě prezentovat argument jen jedné strany, a přestože se pohybuje v zemích, kde se jím dotazovaní někdy nedožijí ani konce natáčení, pídí se po informacích s takovým odhodláním, že jsem několikrát měla strach o jeho život. A i když jsem viděla jen několik dílů, v tomto případě si už teď troufám tvrdit, že cena BAFTA pro nejlepší dokumentární sérii je tu zcela zasloužená a že od Rosse Kempa toho chci v budoucnu vidět mnohem víc. ()

Wiikii

Klasický dokument od Rosse Kempa, kde můžeme vidět očima Rosse nějakou problematiku v nějaké oblasti a je i tak trochu na nás, jaký názor si na to uděláme. .. Viděno: Keňa - (gang - Mungiki),, Los Angeles - černošské a latinoamerické gangy(The Bloods a The Crips),, Jamajka - 60´léta začátek politické rivality, která vše odstartovala. Dnes již jen boj o peníze(Rozdělení gangu na příznivce JLP a PNP). .... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

kinghome

Tak tenhle plešoun má asi pořádně velký koule. Já bych byl posranej až za ušima. Ale je fajn, že se někdo vydal na cestu a prozkoumal gangy po celém světě. Je to strašně zajímavé téma, které stojí za vidění. Vidět praktiky některých gangů je vážně úchylně úžasné. Vážně obdivuju Rosse Kempa, že do toho jde. Divím se, že ještě žije. ()