Ghostkeeper

Kanada, 1981, 89 min

Trojice přátel se na výletě na sněžných skútrech v kanadských skalách na Nový rok ztratí poté, co se během sněhové bouře vydají na cestu. Narazí na zdánlivě opuštěnou hotelovou chatu a rozhodnou se zde strávit noc, aniž by tušili, do jakého nebezpečí se dostali. (JasonCZ)

Teardown

Skupince přátel se při expedici po zasněžených horách porouchá skůtr a jsou nuceni vyhledat pomoc. Náhoda jim přeje a objeví zapadlý a na první pohled opuštěný hotel. Záchraný bod se však brzy mění ve smrtelně nebezpečné místo, jelikož je tu něco, co jim začne usilovat o život. Úvodní minuty mě ujištovaly, že mě čeká naprostá oldschoolová hororová pecka s nepřekonatelnou atmosférou izolovaného hotelového komplexu kdesi v kanadských horách, ale bohužel, opak byl pravdou. Co měli tvůrci jako na dlani, nepochopitelně promrhali dlouhými temnými záběry, kde by ztěží pomohl i orlí zrak a člověk místy tápal, co že to vlastně sleduje. Tohle zcela otupilo ono prvotní nadšení a dále jsem byl svědkem už jen zcela obyčejného a laciného béčka bez síly, stylu a atrakce. Velké zklamání. ()

George Stobbart

Nenápadný horor o výletníkoch, ktorí uviaznu v horách, kde objavia starý hotel s podivnou ženou. Po tom, ako sa tu rozhodnú ostať, však zisťujú, že na nich niečo číha a onedlho im pôjde o životy. Filmík mi zo začiatku trochu pripomenul "Fritt Vilt" či "Shining", no keďže sa už v úvodnom podtitulku spomenulo "Wendigo", je jasné, že v tomto prípade ide o niečo iné. A zlé to nebolo; pekné zasnežené prostredie, izolovaný opustený hotel a všeobecná neistota vytvárali napätú, mysterióznu atmosféru, ktorú sa však tvorcom nepodarilo lepšie rozbehnúť. Objavilo sa zopár napínavých, hororových a zaujímavých scén, no často je to aj dosť nuda a v druhej polovici navyše zmätená. Čo je pravdepodobne dôsledkom toho, že aj ten malý rozpočet, ktorý tento nezávislák mal, sa tvorcom v polovici natáčania minul a namiesto opustenia od filmu, sa rozhodli improvizovať a dokončiť ho za pochodu, pričom vypustili väčšinu scenára a tak to aj dopadlo... Nevadí, pre mňa je to aspoň sympatický malý bizár, ako stvorený na tichý zimný večer. Ani som nečakal, že si ho ešte niekedy zopakujem a nakoniec v januári 2024 a v blu ray kvalite sa mi páčil ešte viac, takže dvíham aj hodnotenie. ()

Campbell

Zasněžené prostředí je parádní, a atmosféra filmu je chvilkama kulervoucí ale celkově je film děsně roztahanej a těch 80 minut je děsně dlouhých. Celej film sráží to že je to slasher který nemá co nabídnout, strach tu není a krve či gore tu není žádný. Je to škoda protože ten dům měl na to aby dokázal vystrašit, a je tu i zmiňovaná atmosféra která by mohla udělat své, hlavně kdyby se jednalo o duchařinu(což jsem si původně díky názvu a coveru myslel)ale bohužel film zklamal. Hodně tvrdě. ()

corpsy

Hľadal som, hľadal som myslím že dosť, ale hľadal som márne. Po strachu a napätí, kto vie, bolo tam nejaké? Má to atmošku a má to svoju víziu, ale niekto si zrejme pomýlil pojmi z dojmami. ()

kaylin

Kanadský hororový snímek „Ghostkeeper“ je spíše takovou zajímavostí, než aby se jednalo o skutečně dobrý film, protože z jeho průběhu budete spíše rozpačití. Je to škoda, protože prostor pro dobrou atmosféru zde byl a rozhodně bylo možné na diváka působit i trochu děsivě. Nakonec z toho ale vyšlo něco, co pořádně nevědělo, o co tomu šlo. Trochu promarněných 89 minut. ()

majo25

Vcelku solídny triler, ktorý sa odohráva v atraktívnom zasneženom prostredí niekde na pomedzí samoty. Tajomno a dobrá atmosféra je to, čo drží tento triler vysoko nad vodou. Dobre sa díva aj na peknú hlavnú predstaviteľku. Len škoda, že ono tajomstvo nie je v podstate vysvetlené. Síce sú spomenuté akési staré indiánske legendy, ale nič pšecifickejšie, ani to, prečo ''domorodé'' postavy konajú, ako konajú. Rozpačitý záver je tiež jeden zo záporov. ()