Neobyčejné životy - Série 2 (2010) (séria)

Zita Kabátová (S02E04)

(epizóda)

Legenda československé kinematografie Zita Kabátová (*27. 4. 1913 – †27. 5. 2012) prožila dvě světové války, zažila začátek filmu, rozhlasu i televize a všechny československé a české prezidenty, z nichž toho prvního, T. G. Masaryka, potkávala na svých dětských procházkách po Petříně. Narodila se na Malé Straně v rodině malostranského stavitele Benna Kabáta. Oba její rodiče byli vášnivými divadelními ochotníky a mezi jejím příbuzenstvem bychom našli i prvního českého filmového herce Josefa Švába Malostranského. Poprvé stála před kamerou v roce 1936 ve filmu V. Kubáska Světlo jeho očí a naposledy v roce 2009 ve filmu D. Svátka Hodinu nevíš. Připomeňme si její neobyčejný životní příběh i slavné role dokumentárním portrétem v režii Jiřího Stracha. (Česká televize)

b.tony

Ti co mají rádi filmy třicátých let minulého století jistě ocení tento dokument Jiřího Stracha ,jehož jediným protagonistou je právě paní Zita Kabátová.Dokument natočen jen a pouze v nemocnici,kde p. Zita je na nemocničním lůžku a svým vyprávěním vás provede od svých prvních krůčku na divadelních prknech až po veliké filmy kde s ní hrají naší největší herci předválečné doby.Je až s podivem jakou vitalitou a skvělou pamětí disponuje p. Kabátová i ve dvaadevadesáti letech.Dokument je prokládán kousky filmů, ve kterých p. Kabátová hrála a tak na konci snímku nabudete dojem,že jste shlédli a složili jednu velkou skládačku jednoho pozoruhodného života.Je neuvěřitelné co jedna žena může prožít. Dávám čtyři hvězdičky. ()