Dostaň ho tam!

• Česko Dostaň ho tam (viac)
Komédia / Hudobný
USA, 2010, 105 min

Réžia:

Nicholas Stoller

Scenár:

Nicholas Stoller

Hudba:

Lyle Workman

Jonah Hill, Russell Brand, Rose Byrne, Colm Meaney, Lino Facioli, Sean 'Diddy' Combs, Dee Snider, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Robert Seay, Elisabeth Moss (viac)

Aaron Green, mladý pracovník hudobného nakladateľstva Pinnacle Records, príde s nápadom usporiadať výročný koncert kedysi slávneho rockera Aldousa Snowa, ktorý už dávno prepadol drogám, sexu a alkoholu. Tri dni pred vystúpením poverí šéf Aarona, aby osobne dopravil zhýralého speváka z Londýna do Los Angeles a dostal ho v použiteľnom stave na pódium amfiteátra Greek Theater. Táto úloha sa už čoskoro ukáže byť takmer nesplniteľná. Rozmaznaný rockový hudobník Aldous Snow je totiž nielen večne zdrogovaný a opitý sexuálny stroj, ale aj starnúci muž, ktorý sa rozhodol hľadať zmysel svojho života a navštíviť svoju prvú lásku žijúcu niekde v Kalifornii. Čas, ktorý zostáva do koncertu, sa nebezpečne kráti a zúfalý Aaron musí zdolať londýnske mínové polia drogových dílerov, prekĺznuť labyrintom na Manhattane, uniknúť dekadentným zvodom Las Vegas a dopraviť zhýralého rockera do Los Angels v použiteľnom stave, aby dokázal vyjsť na pódium slávneho amfiteátra Greek Theatre. A zároveň sa snaží zo všetkých síl zostať verný svojej priateľke Daphne... Dokáže mladý smoliar s nerestným rockerom po boku odolať všemožným nástrahám sveta šoubiznisu? Slušný a neskúsený mladý muž prežije po boku vyžitej bývalej hviezdy 72-hodinovú divokú jazdu, na ktorej je väčšinou opitý, sfetovaný a - proti svojej vôli - neverný svojej milovanej dievčine Daphne. (TV JOJ)

losmachos

Par vtipnejch momentů, jinak je to neuvěřitelná slátanina. Jedna hvězda za pár dobrejch hlášek a Jefryho a druhá hvězda za soundtrack, kterej si jede v oldschool rocku a dokonce jsem zaslechl i pár mejch oblíbenejch punkačů. ()

foxocs

Film ktorý je nabitý hláškami ťažkého kalibru pri ktorý sa nezasmeje len málokto. Zobrazuje príbeh Arona Greena (Jonah Hill) ktorý vedie nudný život až dokiaľ ho v práci nevyšle jeho šéf Sergio (P. Diddy), majiteľ hudobnej produkčnej spoločnosti ktorá potrebuje súrne navýšiť zisky aby do L.A. dopravil z Londýna známeho rockera Aldousa Snowa (Russell Brand) na koncert ktorý má spoločnosti priviesť veľké peniaze. Zdá sa to byť jednoduchá úloha ale ... Vo filme je veľa vtipných pasáží medzi ktorými sú však hluché miesta (pri ktorých pravdepodobne čakáte na dalšie hlášky pri ktorých Vás bude bolieť brucho). Je to teda celkom nevyrovnané čo sa zábavnosti týka buď sa smejete moc alebo sa nudíte. Niekoho to preto nebude baviť ale vačšina z Vás si to bude chcieť už len kvôli tým vtipným momentom pustiť znova. Herci svoje role zvládli bravúrne vlastne čo iné sa od tohto hereckého dua dalo čakať ako kopa humoru... Keby som mal dejovú líniu napísať v skratke do bodky by ju vystihovali slová Sex, Drugs and Rock´n roll. Rozpočet $40 mil | Tržby USA $ 60,974,475 | Tržby celosvetovo $ 91,261,479 ()

Sao Saoi

Rád by som dal aj štyri, ale postupom času ten film strácal "grády". Výborne rozbehnutý, skeče, humor, vtip, sarkazmus, ktoré ale ku koncu už stratili dych. Ale ako celok veľmi pozerateľné a hlavne počúvateľné. Priznávam, že pár kráat som sa na niektorých situáciach celkom zaspmial, ale ku koncu som už nemal na čom. Škoda že nevydržali až do zaverečných titulkov a namiesto toho ma nakonci čakalo niečo ako záver Lasky nebeskej.. Celkové skóre: 55% ()

andaAanda odpad!

do filmu jsem se pustila namlsaná komedií forgetting sarah marshall. je k neuvěření, že stejní lidé dokážou vyrobit něco, co působí tak svěže a chytře a potom takovou lacinou, vulgární sračku. zřejmě je s kartónem redbullu a automatem na sladkosti zavřeli v místnosti bez oken a pustili až když měli hotovo. ()

yrik

Musím vyvážit 5 hvězdama podprůměrné hodnocení, neb jsem se fakt zasmál a nečekal bych, že je to americká komedie... Chlupatá zeď boží... ()

phoenix9

Námet je dobrý , ale v celkovom výsledku je vidieť , že scenár už stráca a pritom to malo dobrý rozbeh . Takmer všetky americké komédie hodnotím 3 * , niektoré su slabšie , iné silnejšie 3 * . Sú to filmy na 1-2 pozretia. Chcelo by to pozrieť nejakú talianskú či francuzkú komédiu, tie majú väčšie grády. 57 % ()

Ferguson

Rocker Aldus byl překvapivě normální. Až na zjev a komerční projev byla postava vykreslena normálně a více méně sympaticky. Obvykle Apatowovi komedie nadhodnocuji na 3 nebo 4 hvězdy (mám pro ně slabost). Zde si myslím, že ani nemusím nadhodnocovat. ()

Kelinej

Několikrát jsem trapností zavřel oči, ale několikrát jsem se také smál, až jsem se za břicho popadal. V rámci žánru to je docela povedený film se svižným dějem a sympatickými herci. ()

Další černá vlajka na obzoru

Další černá vlajka na obzoru

03.08.2010

Britský komik Russell Brand, který se tento týden vrací do našich kin jako excentrický rocker z Kopaček v spin-offu Dostaň ho tam, touží po šermování a plavbě na rychlé lodi. Ve filmu studia 20th… (viac)