Unplugged: Alice in Chains

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
USA, 1996, 72 min

Akustické vystoupení grungerové kapely ze Seattlu. Kluci zde dokazují, že hutné a tvrdé riffy se dají zahrát i akusticky. Zazní zde také poprvé nová skladba Killer Is Me.

Sestava na koncertu:

9. Heaven Beside You
10. Would?
11. Frogs
12. Over Now
13. Killer Is Me (DeAthmark)

eMKo93

Jeden z největších hudebních zážitků vůbec. Koncert, který jde až na dřeň a jeho sledování ve vás vyvolá vlnu nostalgie a frustrace. Alice in Chains byla svého času nejlepší skupinou hrající grunge a podle mě předčila i samotnou Nirvanu, kolem níž se (především kvůli smrti Kurta Cobaina) vytvořila jakási aura nedosažitelnosti. A přitom osudy obou frontmanů byly natolik podobné... Pohled na Layna Staleyho během celého unplugged vám trhá srdce a je s podivem, jak mohl v tomto žalostném stavu předvést tak vynikající výkon, jaký předvedl. Možná však právě díky tomu koncert disponuje jedinečnou, až magickou atmosférou. Závidím všem přítomným, kteří se tohoto masterpiecu mohli osobně zúčastnit, vychutnali si tak skvěle zahrané i zazpívané písně (vokály Jerryho Cantrella jsou naprosto boží), ale zhlédli též autentickou výpověď jednoho muže, který je zcela pohlcován vlastními démony. ()

Katya

krásný koncert, čirá melancholie a smutek, který se vplíží a nepustí se. Nad Staleym tu jeho smutný konec viditelně visí jako Damoklův meč. Souhlasím s froidem, je to srdeční záležitost. ()

schwejk

Kam se hrabe Nirvana - Layne Staley, evidentně zažívající absťák, Rooster, Down in a Hole, Brother... Neskutečné! Úvodní Nutshell považuji za nejlepší nástup u MTV unplugged koncertů... ()

Paserak

Tenhle citový prožitek neztrácí nic ze své kvality ani po mnoha letech. Nic naplat, nadčasová hudba i projev. Můžeme jen děkovat za krásné chvíle a cesty do hlubin duše s AIC. ()

Mira5264

Pro mne zcela jistě nejlepší koncert. Vystoupení po třech letech koncertní nečinnosti (mimo side projecty) umocňuje celkový pocit stísněnosti a frustrace, který se tato generace (většinou marně) snažila vyjadřit. V zásadě se tak jedná o poslední ukázku opravdové Grunge atmosféry, které se již od té doby nikdo ani trochu nepřiblížil! ()

black8

Fascinovaná ponurou náladou a mŕtvolným zjavom Layna Stalyeho som sa nevedela vyhnúť pocitom nostalgie a smútku. Tento koncert je svedectvom o jednej dobe, jednej kapele a o jednom úžasnom spevákovi, s ktorým to žiaľ nedopadlo dobre. ()

Dante16

najlepšie live vystúpenie ? najlepšia kapela ? najlepší unplugged ? Áno, Áno a ešte raz Áno. Keď som kedysi dávno prvý krát videl tento unplugged musel som si ho pozrieť ešte asi 3x a aj teraz už po 100x cítim emócie ktoré som pri inom koncerte ešte necítil toľký hnev a smútok podaný v tak krásnom akustickom obale je neskutočný. Mohol by som tu o tom písať cele hodiny ale aj tak sa ani nepriblížim k tomu aké skvelé toto vystúpenie je. treba počuť, vidieť a cítiť R.I.P Layne a Mike. ()