The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon

Krátkometrážny / Komédia / Horor
USA, 2008, 10 min

Krátkometrážní film od režiséra R. Gale je parodií na klasické hororové postupy. Obměnou vražednického stereotypu nevzniká pouze komický efekt - člověk neustále sledovaný přízrakem se mění posléze v uprchlíka. Období vzdoru nahradí období stagnace a nezvykle pomalá smrt se plíží malinkatými krůčky. Závěr filmu vede k dost zajímavé otázce o povaze různých druhů smrti. (type_B)

sona123

Nutno brát s hodně, ale hodně velkou nadsázkou. Jsem rozpolcena - na jedné straně ukrutná pí.....a, na straně druhé v mnohém neuvěřitelně vtipné a originální. V momentě, kdy se motiv začne opakovat, jsem to chtěla vypnout, ale nedalo mi to...takže buď se nedívejte vůbec, nebo holt zůstaňte až do konce, ono to i stojí za to. ()

Rufete

Tenhle krátkometrážní kousek se vyvedl. Viděl jsem ho už dávno, ale teprve teď jsem na něj na této stránce narazil a prostě jsem musel napsat i své doporučení a hodnocení. Když vás pronásleduje bledý, zákeřný vrah s lžičkou, co byste si pomysleli? A když vás pronásleduje takovou dobu, nemůžete se proti němu bránit a ani ho nemůžete zastavit nebo odehnat. Pořád vás bije lžičkou a způsobuje modřiny i jiná zranění. Tohle je tak geniálně vtipné a ještě navíc ve formě krátkometrážního filmu, že to pobaví snad každého. Nijak se to nevleče, je to jen pár minutek hrůzy z chlápka se lžičkou. Oba herci si to hraní evidentně užívali. To my ve škole taky, po kolektivním zhlédnutí doneslo pár kluků do školy lžičky a bili jsme se hlava nehlava. Ve filmu to bylo vtipné, inteligentní a pro jednoho z nich jistě bolestivé. U nás to bylo bolestivé pro všechny. Ale mě to nadmíru pobavilo, stejně jako film. Ještě by tenhle filmeček mohl dostat cenu za nejvíc krát řečené "and again", za to se přece taky dávají nějaká ocenění, ne? ()

Sandeagle

A znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu. A když už si myslíte, že je konec, když už si myslíte, že ho rozbitá lžička zastaví, rozepne svoji bundu a odhalí stovky dalších lžiček a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a znovu... Geniální ()

Kratoc

Některé vraždy trvají sekundy, některé minuty a některé hodiny. Tato bude trvat roky ... Dost možná nejúnavnější vražda v historii kinematografie. Dokážete vydržet 20000 lžícoúderů teroru? :) O tom, co se stane, když vás začne pronásledovat šílenec, který se rozhodne vás umlátit k smrti čajovou lžičkou. Výborná parodie se stopáží kolem deseti minut. Se skvělou hudbou a zpracováním. Navíc ten skvělý "trailerový" hlas v pozadí. Bravo! ()

Venous666

Kam na to ty lidi choděj. Jednoduchý námět. Vzít dva lidi, pár věcí a hlavně kávovou lžičku a máte vystaráno. Zdá se to dlouhé, ale opak je pravdou. Velmi jsem se pobavil :-) ()

troxor

Byl takhle jednou na světě originální, vtipný nápad. Místo všech filmových brutálních vrahů by mohl přijít jeden, po zuby ozbrojený.... lžící. Ale došlo ke zločinu, tenhle vtip byl zabit a to velmi úmorným způsoben - 10 minut ho nějaké zvrhlé monstrum opakovalo divákovi, až začal být nudný. ()

pospech11

Neumím si představit jak tohle mohlo někoho napadnout, ale klobouk dolů, a to i před vrahem, protože zabíjet někoho 9 let lžičkou je i na mě moc :D ()