V malé horské vesnici Pokrp zbyl po první světové válce pouze jeden muž. Tamní ženy se o bezzubého dědu starají jako o boha, neboť se snaží zachovat posledního představitele druhého pohlaví. Když pak ale náhle umírá, dvě sestry jsou vyslány na cestu, aby do vesnice opět přivedly nějakého muže. Slzy na prodej je temnou erotickou komediální poutí, která diváka zavádí do hlubin srbského folkloru a tradic. Je jakousi alegorickou fantasy, jež pohlíží na balkánské poválečné trauma očima žen. Film oplývá velkolepými vizuálními efekty a propracovanou kamerou. Hudbu k filmu složil japonský umělec Shigeru Umebayashi, spolupracovník např. režiséra Wong Kar Waie. Jedná se o jeden z nejnákladnějších filmů v dějinách srbské kinematografie. (Febiofest)

šalenka

Fantaskní film, který vás zavede do vesnice, kde jsou samé ženy, a aby neumřely jako panny měli tu jen jednoho stařičkého muže dědu Blisse a neměli zde obyčejnou slivovici, ale pavoukovici, která dělala zázraky a ani tu neměli obyčejný vinohrad, ale minohrad...určitě stojí za zhlédnutí....Febiofest 2009 ()

Slarque

Tenhle film jsem chtěl vidět od chvíle, kdy jsem na Youtube narazil na jeho úžasný trailer. Opravdu se v Srbsku točí vizuálně úchvatné, na první pohled drahé filmy s parádní výpravou i kostýmy, spoustou digitálních i pyrotechnických efektů a plné mladých krásných žen? Podle tohoto vzorku ano. A z audiovizuálního hlediska je film opravdu dokonalý. Ve filmu je i spousta roztomile švihlého humoru (od pavoukovice až po minohrad), ale příběh samotný mi přišel jako nejslabší součást filmu (70%). ()

Enšpígl

V rámci projektu Challenge tour jsem se snažiil vybírat filmy ve kterých bych viděl i něco z mentality daného národa, tradic země nebo místních realií. Tohle všechno jsem v Slzách na prodej našel měrou vrchovatou. Balkánská živelnost umístěná do srbských tradic a do takového metaforického způsobu vyprávění je opravdu jedinečná. Často jsem přemýšlel, nad situací chlapů v tomto příběhu, jestli bych na jejich místě chtěl být nebo ne, ale jasnou odpověď jsem nenašel. Některé scény mě přišly přece jen trošku zbytečné nebo zdlouhavé, ale mám to stejně jako kolegyně kareen milostnou scénu v minové vinici mám pořád před očima, to bylo tak nádherně temperamentní, romantický, originální a spontální, že to naprosto převýšilo celý zbytek filmu. Viděno v rámci projektu Challenge tour 2015 jako film číslo 12. ()

playboxguest

Neskutečně roztomilá fantasy dramedy plná neokoukanejch hezkejch bab s úplně neskutečnou, nádhernou, oku lahodící, kamerou... kdejakej blockbuster se může jít zahrabat... Technickou stránkou mi film dost připomínal Kytici. Největší problém pro mě byl zvyknout si na mluvenou srbštinu, ale po pěti minutách už mi přišla roztomilá i ta, ono to dýl jak pět minut fakt ani trvat nemohlo, děj vás prostě vtáhne. Jsem okouzlená. Od scénáristy Srbskýho filmu bych tohle nečekala. Pořádný baby chlastaj pavoukovici!!! ()

Blizzard

Magické, živé, bláznivé, dojde i na sex a to hned v několika polohách najednou, aneb pokud znáte Kusturicu, budete v tomto filmu jako doma. Z podobných snímků mi tento nejvíce připomněl pohádkovou komedii jménem Absurdistan a stejně jako v něm i zde se vtipem i hláškami, v tomto případě nebojácných panenských žen, rozhodně nešetří. Kromě hravé poletující kamery a líbivého vizuálního zpracování v sytých barvách s různými speciálními efekty (akorát těch výbuchů bylo na můj vkus až příliš) zaujme i místy temná, rytmická či okouzlující hudba (obzvláště pasáž kdy se obě sestry vypravily hledat vytouženého muže nebo scény tanečních kreací završené charlestonem v minovém poli). Vůbec prostředí vesničky a vyobrazení jejího hospodského centra v čele se speciální vodkou pavoukovicí, která navozovala u žen patřičné halucinace, se mi líbilo asi nejvíce. Čtveřice hlavních představitelů hraje velmi obstojně, nejvíce se mi ale samozřejmě líbila Ognjenka a to i přesto, že její sestra Boginja se tu celá obnažila. Přes všechny pozitiva bych ale měl přeci jen dvě výtky. Jednak ten příběh není zrovna moc komplexní a brzy se nemá ani kam rozvíjet a co se z počátku ukázalo jako zajímavé dobrodružství, dále v průběhu děje malinko ztratilo na své kráse. A za druhé, poté co se promočené sestry převlíknou, vytasí se s šaty jako vystřiženými z módní přehlídky 21. století, které do zbytku kostýmů zrovna dvakrát nezapadají, ale když vidíte jejich obsah, dá se to překousnout. Srbská kinematografie má zkrátka světu co nabídnout, to dokazuje již nějakou dobu už samotný Kusturica a pokud se chcete podívat na nevšední romantické fantasy drama s prvky komedie, pak je Čarlston za Ognjenku určen právě vašim smyslům. (8/10) [Febiofest 2009] ()