Podzim 1944. Třetí Říše je blízko zhroucení a první spojenečtí vojáci jsou již na německé půdě. Mezitím, kousek od Berlína začínají kamery točit jeden z největších propagandistických filmů, který měl být kdy nacisty natočen: 'Das Leben geht weiter' (Život jde dál) - film, který měl ukazovat, jak němečtí lidé zvládají strasti bombardování, udržují si svěžího ducha a náladu navzdory destrukcím a hororovým situacím jejich každodenního života a rvou se společně ke slibovanému konečnému vítězství.
Premiéra tohoto filmu byla plánována ke konci června 1945, dva měsíce potom, co byla válka již ztracena. Toto je absurdní a mnohdy tragický příběh, který nahlíží do zákulisí natáčení filmu 'Das Leben geht weiter' (Život jde dál). (Bobek27)

Bobek27

Velice zajímavě zpracovaný dokument z doby Třetí Říše. Zachycuje chvíle německého propagandistického filmového studia UFA, které točilo filmy většinou na příkaz ministra propagandy Josefa Goebbelse. Dokument ukazuje dobové materiály a snímky z let 1933-1945 včetně týdeníků, filmů apod... Co mě v tomto dokumentu opravdu zaujalo bylo, když vypravěč a provaděč v dokumentu Dieter Moor procházel v hraných scénách z doby války, které byly taky součástí tohoto snímku. Například se krčil v zákopech na frontě, kouřil s vojáky Luftwaffe cigaretu nebo byl v protileteckém krytu s vystrašenou rodinou, padala na něj omítka a prach a přitom dělal stále jakoby tam nebyl a dál vyprávěl svůj komentář. Velmi povedený počin! ()

rivah

Propagandistický film se dostal spolu se sbírkami UFY do sovětské sféry, později NDR a využit k propagandě dalšího režimu nebyl. ()

• Vítěz Emmy za rok 2003 v kategorii dokumentů (Bobek27)