Live at the Rainbow

11. Keep Yourself Alive
12. Liar
13. Stone Cold Crazy
14. In The Lap Of The Gods
15. Jailhouse Rock. (lubos111)

Kulmon

Koncert z doby, kdy Queen ještě nebyli absolutními megahvězdami a dokonce ještě neměli ani žádný opravdu velký hit jako Bohemian Rhapsody nebo We Are the Champions. Záznam, který se zachoval, má sice špatnou kvalitu, ale i tak každého fanouška potěší. ()

D.Moore

Tady není co řešit. Co do seznamu skladeb (na blu-ray je jich o devět více, než kolik se píše ve zdejším obsahu) i co do Freddieho vizáže jsou to, pravda, trochu jiní Queen, ale samozřejmě je to stále skvělá muzika, ze které srší energie na všechny strany a která vás drží u obrazovky a nutí přinejmenším podupávat do rytmu. Tradičně perfektní je moje oblíbená Now I'm Here, ale k vrcholům koncertu určitě patří Father To Son, White Queen, Seven Seas Of Rhye nebo Liar. ()

Slarque

Záznam koncertu z doby před mým narozením, a předtím než slavná anglická kapela napsala kterýkoliv ze svých nesmrtelných hitů. Má cenu na to koukat? Má! Mladická energie a nasazení mě strhly hned od začátku a pak show ještě graduje. Čtveřice skvělých muzikantů s frontmanem s famózní hlasovou formou v čele ukazuje, že měla dobře našlápnuto hned na začátku kariéry. Obrazově přes restaurování žádná sláva, tehdejší filmová technika se ještě neuměla moc dobře poprat se setmělým koncertním pódiem, zato remasterovaný zvuk je naprosto špičkový a omezovat vás bude maximálně kvalita vaší reprodukční soustavy. ()

liquido26

Skvělý hudební zážitek, škoda jen, že je záznam tak krátký (nevím, jestli se jedná o sestřih nebo ten konecrt skutečně měl pouze necelou hodinu). Tohle ranné období Queenů mám ze všech nejradši. Písně z prvních tří alb jsou skutečně skvělé - Now I'm Here, Ogre Battle, In the Lap of the Gods, Liar atd. Škoda, že písničky jako Killer Queen, March of the Black Queen nebo Keep Yourself Alive nezazněly celé, ale pouze v medleyi s jinými skladbami a rovněž škoda, že s e nedostalo na skvělé kousky jako Great King Rat nebo My Fairy King. Jinak nemám co vytknout. ()

MJMilan

Jeden z prvních koncertů, který pro normálního smrtelníka není asi tak známý jako třeba Rio nebo Budapešti. Freddie a jeho band jsou tu ještě plní energie a je vidět, že si to užívají, sláva stoupá ... ()

Courtemanche

Pro mě Live at the Rainbow je hlavně nezapomenutelně zahraný White Queen, pojatý trochu jinak než na albume Queen II ..Nahrávka je mix dvou koncertů v dnech 19 a 20.listopadu 1974 z Rainbow theatre v Londýně. ()

wilczo2

V skutku zážitok, vidieť Queen v koncerte zo 70.tych rokov - v období, keď im vyšiel tretí album Sheer Heart Attack... Koncet nabitý skvelými skladbami, ktoré žiaľ neskôr neboli v repertoári - White Queen, March of the Black Queen, atď. Osobne sa mi páči to mini Johnove sólo v Liar... Výborný koncert... Aj pre porovnanie s napr. Wembley, kde je to už o poznanie iná koncertná kapela - obe polohy Queen-u sedia na výbornú! ()

rigby

Na novém remasterovaném DVD je to nejen pastva pro oči, protože se podařilo výtečně vyčistit obrazový záznam, ale hlavně to neskutečně lahodí uším. Zvuk je na jedničku s několika hvězdičkami. A hudba v té době hardrockové čtveřice stojící před hvězdnými branami? Je tam už všechno, jen je to ještě zakryté nepotřebným balastem, pozérstvím, dlouhými vlasy. Chybí tomu trochu času na krystalizaci. Ale dočkáme se... ()