Na vzdálené arktické výzkumné stanici objevili čtyři studenti ekologie skutečnou hrůzu globálního oteplování. Není to jenom tající led, ale to, co v něm zamrzlo. Prehistorický parazit je uvolněn z těla mrtvého mamuta a přejde na nic netušící studenty. Ti jsou nuceni zůstat v karanténě a přinést nezbytné oběti. Jinak  riskují nakažení celého světa. (TV JOJ)

Lucpro

Co dodat... jednu hvězdu dávám za Vala Kilmera, který se ale herecky moc nepředvedl a za parazity. Jako nápad hodnotím kladně, ale asi to chtělo lepší zpracování. ()

kollera

Výborný sci-fi hororík. Skvelá atmosféra, aj efekty ušli. Obľubujem filmy z nehostinného no zároveň krásneho prostredia kde sa izolovaná skupinka dostane do úzkych a nevie ako ďalej. Nie všetky samozrejme stoja za to, ale Thaw disponuje veľmi slušnou atmosférou. Na päť hviezd by to chcelo ešte trošku vypilovať dej, ale bol to naozaj veľmi slušný a kvalitný film. ()

gfrusvk

Za prvé musím upozorniť, že sa nejedná o horor a ani scifi.. Dej sa odohráva v rozmrznutom antarktickom prostredí, kde sa nachádza výskumná stanica známeho ekologického experta a jeho tímu. Na túto stanicu sú vyslaní na prax traja študenti, ku ktorým sa pripojí aj dcéra jedného z vedcov. V momente keď dorazia a nájdu prázdne budovy a chýba akýkoľvek kontakt od výskumníkov, je jasné, že niečo nebude v poriadku. Páčilo sa mi prostredie, odizolované od vonkajšieho sveta, ale tí mladí herci boli extrémne nesympatickí, toho jedného amerického šaša som mal už po chvíli plné zuby, a ten ďalší blbeček čo celý čas máchal so zbraňou som dúfal že sa s ňou v najbližšej scéne odstrelí.. Inak paraziti boli celkom uveriteľní a samotný film neurazil. ()