Skrytý

všetky plagáty

Kai Koss se vrací na místo, kde vyrůstal se svojí krutou a bezcitnou matkou, od které před devatenácti lety utekl. Dnes už je mrtvá a Kai po ní zdědil majetek a dům, který s ní jako malý sdílel. Zde se mu začínají vyjevovat děsivé vzpomínky. (Vojtino)

oliveros

Celkom zručne filmársky odvedená horrorová zlátanina s pojašeným dejom. Celkový vizuál snímky dokáže mierne odkloniť pozornosť od scenáristických zádrheľov ale niektoré wtf momenty už len ťažko prehliadnete. Skjult vo mne zanecháva dojem narýchlo zbúchaného filmu s veľkými cieľmi. Nevyšlo, no dva a pol hviezdy si to určite zaslúži za niektoré pôsobivé scény. ()

djbarrel

Celý film mi vrtala hlavou otázka ... měl tedy bratra, který pobíhal v lesích a vraždil, nebo vraždil on sám ? Otázka na kterou konec zdánlivvě odpověď poskytl, se ovšem jako bumerang vrátila, jen několik sekund před samotným koncem. Film byl dost rozvleklý a moc mu nepomáhaly ty flashbecky a ani chování hlavního hrdiny. Z filmu mám rozporuplné pocity, ale dívat se na to dalo, 63 % ()

Martanecek007

Podprůměrný snímek, který je po celou dobu zahalen do tmy, do šera a do podivné atmosféry, která nám až do posledních chvil nechce odhalit tajemství - pointu celého filmu, která ale ve výsledku stejně nestojí ani za to. ()

rytirNY

Při sledování "Skjult" jsem se neskutečně bál a ještě více lekal. Postačila mi k tomu severská atmosféra, mrazivé audio pozadí a fakt, že jsem na film koukal v noci, mému strachu nic neubralo ani to, že jsem na tento horor koukal s kamarádem. Tak tedy - bál jsem se, lekal jsem se, avšak postrádal jsem trochu smysluplnější a přehlednější obsah. Samozřejmě jsem si vědom toho, že jsem toto dílo například nepochopil, ovšem nemyslím si, že by tomu tak bylo. Co bych naopak vyzdvihl, je mnohotvárná a rozmanitá možnost interpretace hlavní zápletky. S klidem v duši mohu určitě "Skrytý" doporučit všem, kteří se rádi u sledování filmů hodně bojí, v tomto ohledu vás určitě nezklame. ()

dopestMF

atmosférický skvost !!!! áno ako bolo už spomenuté nižšie,veľmi silná prvá polhodina kedy počas prehliadky domu behal mráz aj po stehnaách a šíji!!! slabší scenár ??? stále lepší než v trištvrtine tých amerických pseudo-horrorov!!! umelé postavy ??? hlavný hrdina absolútne zvládnutý skvelým Jonerom,charizma a hlavne uveriteľná bolesť a schýza v očiach !!! silné **** za skvelú jazdu nórskymi lesmi strachu !!!! ()

YvLeZa

Neuvěřitelně nudný film s velkou dávkou lekaček. Hodněkrát jsem se lekla, ale většina byla předvídatelná. Zamotaný děj a prostě mi tento film připadal divný a herci také. Takže jenom za jednu hvězdu. ()

Melodrama

Tak jsem z toho trošku rozpačitá ... slibný začátek, první půlka celkem nuda, občas lekačka, až ten konec se rozjede. Vlastně ani pořádně nevím o čem to bylo a koukám, že nejsem sama ..... ()

swedsko

Po posledních zkušenostech se severskými horory jsem se na tenhle film dost těšil. Výsledkem ale byla jedna dlouhá nuda s hercem, který prakticky nesleze ze záběru. Některé pasáže jsem nechytnul vůbec (protože jsem patrně přemýšlel nad něčím úplně jiným) jako například ta divná recepční, nebo co to mělo být. To mi uniklo kompletně. 1* za atmosféru v domě,ale kdo si nechce zkazit chuť na norské horory, ten by měl tuhle zpackaninu povinně vynechat. ()

-krusty-

EHF: JONER strikes back a s ním i MOSLI...oba dva staří známí z "NABOER". Norské filmy mám rád pro jejich "jinou" kameru, občas "jinou" logiku a většinou úžasné exteriéry (příroda). Tady se mi dostává všeho mírou vrchovatou. Nebudu líčit děj filmu - jen si to pěkně ochutnejte sami. Přesto se nějakých spoilerů nevyvaruji. Joner se na podobné filmy výtečně hodí a Cecilie Mosli mu zdatně sekunduje. Návrat do míst z dětských let, podivné "dědictví", tajuplný dům...všechno by tedy mělo šlapat jako na drátkách. Ano, film je to fajn...přesto mám pocit že se neuhlídal poměr informací a linií příběhu tak, aby bylo všechno logičtěji pochopitelné. Spousta flashbacků a diskutabilní Peterova existence může znamenat leccos a divák je solidně zmatený ještě i pár minut před koncem. Ale suma sumárum: "SKJULT" je správně chladný, depresívní, norský film, jehož shlédnutím se rozhodně neošidíte... ()