Doktorka Eliška, která v dětství slýchávala legendu o Vlčím vrchu má problémy s muži a opět se s jedním rozejde. Rozhodne se, že pojede stopem a třeba nějakého chlapa najde a seznámí se s někým. Její nejlepší kamarádka Kamila jí jednou dovede na vrch, kde se odehrála legenda a Eliška je fascinovaná, že stojí na místě, o kterém snila jako malá holčička. Najednou Kamila zmizí… Eliška se ocitá v zvláštním světe plný záhad, temnoty a děsivých míst a zvuků. Vydá se hledat Kamilu, ale stále ji nemůže najít. Dějem se proplétají historické scény z legendy, které si Eliška představuje a setkává se se zvláštními postavami, které jí nechtějí prozradit Tajemství, o kterém všichni mluví. Eliška je nucena hrát s nimi hru, ale ani neví, o čem hra je a jak se hraje. Pořád se snaží najít smysl Tajemství a konce legendy. Začíná být zoufalá, když se kolem ní objevují samé záhadné postavy, které ji jen děsí a vyprávějí cosi o šifře, kterou musí Eliška vyluštit, aby přišla na kloub onu Tajemství. Vlčí vrch je proslulý lidmi trpícími Lykantropií, což je jedna z podob schizofrenie, kdy se člověk stává vlkem a jako v dějinách, vraždí lidi. Eliška je obviněna policisty z vraždy svého přítele z Hospůdky, který ji prozradil, že jisté Tajemství existuje a kdyby mohl, řekl by jí, o co jde…ale nemůže.. Eliška stále vidí Jana a jeho ženu Anežku- hlavní postavy legendy o Vlčím vrchu. Jako malá si představovala, že je Anežka, kterou miluje Jan…statečný čaroděj z pohanských kmenů…o čemž ale Anežka vůbec neví… Stále se Eliška ocitá ve svých představách a naději, že se nakonec Tajemství dozví a že zjistí, co znamená její šifra. (oficiálny text distribútora)

Henry Morgan

Byl jsem na tom v divadle, líbilo se mi to, i když se mi to zdálo občas krátké na úkor děje, nicméně na Krysaře to nemá. Hudební stránka se teké s krysařem nedá srovnávat, i když hudba jako taková je dynamičtější, tak ale neobsahuje až na dvě písně nic co by mě chytlo. ()

Dartdevil

Po Krysařovi (což je společně s Draculou můj nejoblíbenější muzikál) jsem se do divadla vyloženě těšil. Bohužel oproti Krysařovi ohromný kvalitativní propad. Hudba nic moc, místy nuda, dějově možná originální, ale působící zmateně a pointa je celkem jasná už od půlky (aspoň pro ty, kteří znají Landu). ()

Fantaghiro

Bola som v divadle Kalich túto sobotu a neľutujem!!!Zanechalo to vo mne neskutočne silný dojem...Míša Kuklová-dokonalá.Ostatní herci takisto.Klobúk dole :) ()

Daertelon

Až na herecké podání Lucky Vondráčkové (která sice mohla být o dost lepší, ale co čekáme od divadelního záznamu volně přístupného na youtube?) a zpěv Langmajera (bože, ještě pár měsíců od shlédnutí mi teče rajská z uší), naprosto skvělé, poutavé, nápadité, vymyšlené, dobře zahrané a zazpívané. Klobouk dolu před Janou Vaculíkovou, Ladislavem Spilkou, Ivanem Vodochodským a dalšími. Tajemný příběh uvažuje na několika úrovních, v nichž se možná budete ztrácet, po krátkém resetování mozku vám to ale snad dojde. Symbolicky skvělé, metaforicky dokonalé s krásnou myšlenkou, která chytí za srdce. 95%. ()

l.enik.c

Landův muzikál, kterému více než hudba vévodí skvělý děj. Škoda, že záznam nedokáže nikdy přenést tu opravdovou atmosféru divadelního jeviště, naživo musí být Tajemství opravdu geniální. Ale i na DVD kolem půlnoci, hezky v klidu, nikým nerušené sledování, má něco do sebe a pohltí svojí zvláštní a originální atmosférou. Kéž bychom se dočkali ještě dalšího Landova muzikálů, protože vždy se jedná o nevšední zážitek. ()

Nadirah

Tak tímhle mě Landa opravdu překvapil. Děj byl napínavý, tajemný a měl překvapivé rozuzlení, které jsem neočekávala. Písničky byly rytmické a hezky se poslouchaly. Herecky výkon Lucky Vondráčkové byl výtečný. Doporučuji ()

Meggie3

Dokonale napsaný texty. I hudba není špatná, i když mi v hlavě napoprvé neutkvěla ani jedna melodie. Herecký výkony víc než dobrý a děj tajemný, zajímavý, na konci překvapivý. Klidně bych na to šla naživo. ()

Oxik49

Vskutku povedený počin. Po zhlédnutí jsem si dal ještě dva dny na to, abych o tom popřemýšlel. Děj je dost poutavý a propracovaný. Výtěčně zvládnutá symbolika a překvapivé rozuzlení "hry" si nezasluhují méně, než 5 hvězd.... Rád bych to viděl i naživo. ()

P0dbi

Muzikál Tajemství je na české scéně ojedinělým muzikálem. Velmi příjemně mně překvapil. Odhaduji ho na vrchol tvorby manželů Landových. Skvělý zážitek je podepřen zejména výbornými výkony hlavních představitelů. Ať už zmíním výbornou a přirozenou Lucku Vondráčkovou, či příjemně "střeleného" Milana Sobotku známého především z dabingu, anebo rozporuplnou postavu hezky ztvárněnou Jiřím Langmajerem. Jediným (ne)hereckým výkonem je představení Dana Landy, který je mnohem lepší textař než herec. Na scéně se však vyskytuje jen kratší dobu a jeho písně jsou tím pravým kořením tohoto muzikálu. Tajemství je výborný mysteriózní muzikál s netradičním rozuzlením a až "magickou" atmosférou. ()

Chlo0opek

Příběh byl víc než na 3*, ale vůbec mně tam nesedli herci a jejich výkony:( Teda třeba taková Lucka či Dan byli zas nad průměrem, ale většina mě bohužel zklamala.. Škoda, lepší výběr herců a mohlo být hodnocení aspoň o 1* výš.. ()

lapatata

Tajemství je jeden z nejúžasnějších českých muzikálů všech dob. O to víc, člověka zamrzí, když se podívá na tento opravdu velmi nekvalitně a neprofesionálně pořízený záznam, který celé představení brutálně zabíjí. Škoda. ()

zekon

Vše bylo řečeno. Krysař to sice není, ale hudba a konec mě naprosto dostali. Čekal sem po Kvasce propadák a naopak přišla pecka. Vondráčková hodně překvapila a poprvé mi nevadila, ba naopak ukázala že umí. Landa umí :) ()

Stupet

Hodně zvláštní muzikál. Písničky krásné. Ostatně Landa tohle prostě umí. Děj muzikálu excelentní, rozuzlení hodně nečekané. Jediné, co mi na tom vadilo bylo, že vše bylo takové zmatečné, i když na konci je v podstatě vysvětleno, že to byl záměr (jedná se o vidiny jako sny, o psyché). ()

SkeeveTulp

Viděl jsem to na divadle a nestačil se divit. Dlouho jsem si myslel, že někdo vyskočí zpoza kulis a zařve "Apríl!". Po přestávce jsem se smířil s tím, že je to fakt tak blbé, a bral to jako ujetou komedii. Dřevěné herectví, zoufale nevyužité kulisy, velmi průměrný zpěv, hudbu a texty raději nehodnotím. Takový Škrk do rži s hudbou. ()