Tom Savini nás provází zajímavě zpracovaným dokumentem o sérii Friday the 13th. V tomto dokumentu herci, režiséři atd. probírají své nejoblíbenější scény, vraždy a další zajímavosti, které se staly při natáčení této kultovní série. (Chatterer)

viperblade

Moc pěkně natočený dokument o jednom z největších masových vrahů v dějinách kinematografie. Zpočátku herci/tvůrci/kostyméři (zkrátka spousta lidí různých profesí, kteří mají společné jen to, že se objevili v některém z dílů či pracovali na některém dílu této krvavé série) připomenou všechny díly v rychlém sledu, aby se pak ponořili více do jednotlivých dílů a především do Jasona samotného. A já si to užíval. Bylo fajn vidět, jak herci, kteří hráli v prvním díle, vypadají dnes (zamrzí akorát absence Kevina Bacona) a jak vzpomínají na natáčení. A takovéhle dokumenty mám rád. Jednoznačných 100 % a už se těším, až si dám čtyřhodinový nášup k další legendě - ano, mluvím o Freddym ()

oLí

10/10 Tenhle dokument rozebírá celou sérii takovým způsobem, že nelze jít pod pět. Kdybyste měli rádi Freddyho a tvůrci by natočili něco podobného v tomto duchu, dáte pět. Pokud máte v oblibě Krtečka a dokument o něm by byl podobně zpracován, dáte pět. Tom Savini nás celým filmem provází a jeho vystoupení rozhodně nemaj chybu. Dozvíme se nezpočet zajímavostí o této mongoloidní hororové ikoně, vystoupí zde snad všichni hlavní tvůrci série, padne spousta hlášek. No prostě tady se nic nezanedbalo. Jako dokument o filmové postavě prostě špičková ryzí záležitost. Jasona mám rád a tohle je ten nejlepší dárek ke třicátinám, kterej od svých tvůrců mohl dostat. Jsem moc zvědavej, jak štědrej k němu bude strýček Nispel se svým remakem :). ()

eraserhead666

Jason Voorhees se bezesporu stal kultovní postavou, vražednou star mezi filmovými sériovými i masovými vrahy. Vydrželi jsme to s ním už třicet let (sakra, je skoro starý jako já) a tak i když mě tahle slasher série zase tak moc nebere a nejsem z ní dvakrát odvařený, myslím si, že si podobný dokument zaslouží. Dozvíme se v něm toho hodně.. Například jak vznikl. Nakoukneme do pozadí nějakých triků. Uvidíme všechny herce, kteří Jasona hráli (dokonce i toho, který ho hrál v prvním Pátku třináctého) – samozřejmě Kane Hodder vládne. Zjistíme jak vznikl skvělý zvukový a hudební motiv. Zjistíme jak zestárly hlavní hrdinky skoro ze všech filmů. Poslechneme si několik teorií o tom proč to vlastně Jason všechno dělal (některé až zavání stockholmským syndromem). Uvidíme spoustu lidí, kteří prošli různými díly – nejlepší a nejzábavnější z nich jsou výstupy Shavara Rosse, který hrál Reggieho v pětce. Projdeme haněním série i problémy, které filmy měly s MPAA. Dozvíme se o scénách, které se do filmů nedostaly. Prostě nahlédneme do pozadí jedné slavné série. Nedá se to hodnotit jinak než pozitivně. Někdo, kdo viděl všechny díly, by si tohle prostě neměl nechat ujít. Jedno negativum to ale má, až přehnaná chvála na remake z roku 2009, ale to je samozřejmě jen reklamní tah a tak ti/ty z vás, kteří/ré tuhle sračku viděli/y se stejně jako já u těch žvástů aspoň pobavíte a zasmějete. ()

Slasher

Moc pěkný dokument, který pokrývá Pátky od prvního až po 'restart' z r. 2009. A není to jen nekonečná palba útržků z interview, celé to v krátkých a vtipných scénkách hostuje sám maestro Tom Savini. Skutečně je zde záživně pokryto vše podstatné, účastněn je snad každý, kdo ve spojitosti s FRIDAY THE 13th něco znamená. Pohled na Jasona jako na oběť, různé zajímavosti (např. že se měl původně jmenovat Josh Voorhees - a moc nechybělo,, či tento stažený teaser poster k osmičce...), hrdinové a hrdinky série, vraždy, kulturní dopad, a tak dále - na pouhých 90 minut bezchybné. ()

DJ Obelix

Zábavný pohled na historii jednoho z největších filmových masových vrahů v dějinách kinematografie. Tom Savini se role průvodce zhostil velmi dobře a celá ta hodinka a půl utekla dosti rychle. Kéž by se podobný dokument objevil i před premiérou remaku Nightmare on Elm Street. Freddy by si to jistě zasloužil... Edit: Tak mé přání bylo vyslyšeno ;-) - http://www.csfd.cz/film/278192-never-sleep-again-the-elm-street-legacy/ ()