Inhumanities II: Modern Atrocities

všetky plagáty

Kusko.t2

Koment by som odštartoval krátkym úryvkom z piesne poľskej tanečnej skupiny Behemoth - „Blow Your Trumpets Gabriel“. Dôvod je veľmi prozaický. Produkcia totiž ako soundtrack k dokumentu v celej svojej dĺžke použila ako protiklad ku ohavnostiam na obraze klasickú vážnu hudbu plnú organových sekvencií, božskej trumpety apod. Ale späť ku obrazovej stránke, pre diváka hlavnej to zložke obskúrneho rázu. Na rozdiel od pilotného dielu, ktorý sa kompilačne zameral hlavne na mondo ako také, druhý diel je už čistým shockumentom. Okrem známych historických nešťastí toho práca Wesleyho Emersona ponúka celkom požehnane, ako napríklad záznamy športových tragédií, leteckých nešťastí, vojnových konfliktov, bombové útoky, ohavnosti z Južnej Afriky, Stredného východu, Dalasu (prepadnutie), Írska (demonštrácie, pouličné nepokoje), Ugandy (vojna, AIDS), konflikt medzi Irakom a Iránom, nacistické koncentračné tábory, a mnoho ďalších nepríjemných záberov. ### PS1 – Záver dokumentu je venovaný bombardovaniu Vietnamu napalmom za zvuku hudby Richarda Wagnera (Ride of the Valkyries) a atómovému hríbu, ktorý vyrástol nad Hiroshimou a Nagasaki – skladba Franza Schuberta (Ave Maria). PS2 – dokument v záverečných titulkoch spomína čoskoro prichádzajúce pokračovanie - Inhumanities 3. Či ale skutočne aj vzniklo ťažko povedať. ### POZOR: V Japonku vychádza zásluhou P.I.F. Films VHS-ka označená ako INHUMANITIES 3. Jedná sa však o prečíslovaný druhý diel série Wesleyho Emersona - Inhumanities II: Modern Atrocities (45 min. aprox.) Viac info v profile – sekcia FACES OF DEATH. ()