Denne pil toľko vodky, že by to položilo stádo volov. Jeho rukami prešlo toľko žien, že by sa z nich dala postaviť armáda. Niektorí ho zatracovali, iní obdivovali. Grigorij Rasputin, nevzdelaný mužík, ktorý chodil v otrhanom rubáši, žil v zemľanke a jedol plesnivé zemiaky, sa neuveriteľnou ctižiadosťou, cieľavedomosťou a neopísateľnou silou svojej osobnosti dokázal vyhrabať z blata a špiny. Rozmarom osudu sa stal dokonca poradcom cára Nikolaja, liečiteľom cároviča Alexeja, jediného následníka dynastie Romanovcov, ktorého lekári nedokázali vyliečiť a skepticky sa stavali aj k Rasputinovým schopnostiam, a dokonca aj milencom jeho matky. Na mol opitý a pološialený Rasputin dokázal ovplyvniť chod celého ruského impéria. Keď ho v roku 1916 zavraždili, začali hodiny odbíjať koniec celej cárskej dynastie Romanovcov... (oficiálny text distribútora)

jelen10

Alan Rickman, to je vše, co dělá tento film. Scény, kde se neobjevil byly naprosto prázdné a o ničem, ale když se objevil, mělo to grády. Dlouho jsem váhal, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy, ale právě Alan mě přesvědčil o vyšším počtu. Velká škoda nevyužitého potenciálu. ()

starr64

Moc dobrý film, sice tam není vše co Rasputin dělal, ale musím ocenit Alana Rickmana - skvělý výkon. Znala jsem Rasputina v tomto životě a musím potvrdit, že cikánky bylo jeho hobby, stejně jako nezřízené opilství a smilství na všech úrovních. Měl i schopnosti, ale nevyužíval je. Před několika lety zemřel. Možná se to někomu bude zdát divné, ale duše se rodí znovu a znovu. Tak uvidíme, kde se Rasputin znovu objeví, ale myslím, že to hned tak nebude. ()

keliska.mich

Film hodnotím velice kladně, děj, herectví to vsechno na jedničku, navic v hlavní roli právem oceněný Alan, jeho výkon je geniální, je bez pochyby jasné že Alan patří právem k těm nejlepším hercům. Způsob jakým on dává do filmu emoce, pohyby, mimiku, gesta to je mozna to proč ho lidé tolik milují a já také. Jeho herecký výkon je opravdu skvělí. V tomhle filmu se opět potvrzuje jaký je Alan geniální. ()