Vega

(relácia)
všetky plagáty
Rodinný
Československo, 1987, 392 x 60 min

"Skládané pásmo pro malé i velké diváky" (ČT). Mladší z dvojice populárních pořadů pro děti a mládež. Vedle MAGIONU (1984) další pořad, který si získal oblibu především uváděním populárních filmů a seriálů pro děti. Vysílala se v letech 1987-1995 (nejdříve ve středu, v '90 letech potom v úterý) a provázeli jí Stanislav Hložek a Slávek Hrzal. (berg.12)

John Dunbar

Také přidám jeden komentář do pranice. For me.. Vega vs Magion 5:4. Oba soupeři podali velmi dobrý výkon. Vítězství pro Vegu je i přes to, že útočník Slávek Vrzal to mnohdy zvrzal :-)) ()

Kontryhelka

Je pravda že Vega mně tolik nebrala jako Magion,ale kouzlo své to mělo a ráda na tyto pořady i po létech vzpomínám. Sympatický Standa Hložek. ()

e-pilot

Dětské pořady vysílala ČST dost často. Dopoledne Rozmarýnek, odpoledne ve středu Vegu, ve čtvrtek Magion, v sobotu Pionierskou lastovičku, v neděli Studio Kamarád a poobědovou pohádku. Vega patřila, spolu s agitační vlaštovkou, mezi ty slabší pořady. ()

J. K. Lister

Co si pamatuju, tv pořad Vega moderoval i Tomáš Jančařík. Nejvíce mne pobavil seriál, který na tu dobu pro mne neměl obdoby Robin Hood (1986), dále novozélandský seriál Děti z kouřové hory. Někdy si myslím, že se na takové seriály zapomíná a stejně je tomu i s australským příběhem Proti větru, který jsem viděl před patnácti lety a víc už ne, o vězních deportovaných z Anglie do Austrálie, kde si měl každý odpykat svůj trest. Proto si myslím, že by měla Česká televize nějaké seriály na přelomu 70 a 80 let reprízovat. ()

krpik

Dávam 4* prostě magion byl pro mě lepší ale i tak krasné serialy.Jsem rad že jsem nevyrůstal v době japonských animovaných kravin ()