Tom (Steve Bacic), Gillian (Lauren Holly) a Graham (Cole Heppell) bydlí na farmě, která se nachází nedaleko městečka. Jejich klidný život je narušen děsivou bouří. Navíc na jejich dveře zaklepe neznámý muž jménem Silas (Luke Perry), který tvrdí, že se blíží apokalypsa. Nakonec však zjistí,že bouře není jediné nebezpečí, které jim hrozí. (mosnak)

okkac

No původně jsem čekal o dost horší, ale sázet tu odpad! bollovým filmům je tu asi kolorit a většina je ani neviděla. Tohle nebylo až tak marné, celkem ponurá atmosféra a izolovaná rodinka čelící ke konci trochu fanatickému cizinci. Až ke konci to bylo za 2 hvězdy, ale posledních pár sekund to snížilo. Prostě zkloubit pokus o apokalypsu a skromný thriller nevyšel. To jsem spíše zvědav na Melancholii od Triera. 3/10 ()

Malarkey

Je mi úplně jasný, že tenhle film má tady ty odpady jenom proto, aby se neřeklo, protože Uwe Boll zlanaří, co může. Já film skutečně viděl, ne jako tady ti frajeři a můžu s čistým svědomím říct, že zase tak příšerný to není. Příběh je milionkrát obtáhnutý téma, ale důležitý fakt je ten, že to Uwemu napsal nějakej jeho známej, takže je hned znát vyšší kvalita příběhu, který sice i tak za moc nestojí, alespoň se na to ale dá koukat. A co víc...je to i docela vážný a ta atmosféra nemá chybu. Dobře, znova to nedám, ale je vidět, že Uwe když chce, tak to jakžtakž zvládne. ()

ricci.s odpad!

Začalo to ako klasický katastrofický thriller: Máme tu malé vyľudnené mestečko na konci sveta, jednu rodinku a strašnú búrku. Odrazu sa odnikiaľ vynorí zranený sympatický mladík, z ktorého sa však vykľuje násilník a psychopat, takže osamelá rodina bude musieť zabojovať o prežitie. Nevyzeralo to zle, aj keď dej bol strašne predvídateľný a podobných hororov už bolo natočených kvantum. Celé mi to pripadalo ako podpriemerný, ale pozerateľný film. Lenže potom prišla záverečná pointa a tá ma vyslovene nasrala. Hneď mi došlo, že celý tento film je čistý plagiát jedného úspešného sci-fi thrilleru. Opovrhnutiahodný Uwe Boll ostáva pre mňa aj naďalej najhorším režisérom. To nedokáže nakrútiť aspoň jeden horor, ktorý by bol z jeho vlastnej hlavy? Hanba! ()

SOLOM.

Filmu je nejčastěji vyčítáno, že neoplývá zrovna originálním námětem a především to, že jej má na svědomí nechvalně proslulý režisér Uwe Boll. Svého času jsem ho taky nemusel a figuroval v mém osobním žebříčku nejhorších režisérů na stupních „vítězů“. Za ty roky co sleduju filmy (nejen hororové), jsem však zjistil, že existují ještě mnohem horší tvůrci a já mu křivdil. Uwe totiž během své kariéry dokázal natočit i několik docela solidních filmů. Tento však mezi ně rozhodně nepatří. Vyložená katastrofa to však není.    Rádoby katastrofický thriller s trochou těch hororových prvků se nechal inspirovat, kde se dalo a diváky nejspíš kromě jména režiséra zaujme především herecké obsazení. Celému filmu jasně vévodí Luke Perry, jehož postava je zprvu zabalena tajemnou aurou, aby vše vyústilo v násilného hosta, jehož byste u svého prahu rozhodně potkat nechtěli. Steve Bacic a Lauren Holly prostě jen zahráli to, co jim dovolil scénář a jejich postavy, ale oba měli rozhodně navíc.    Asi nejvíc zamrzelo, že ona mysteriózní – potažmo hororová stránka filmu je tu dost potlačena do pozadí (kromě samotného finále). I samotný název je dost zavádějící. Bouře tu sice proběhne, ale kromě archivních záběrů v televizi, hustého deště a jedné větve v okně, se po pár minutách doslova rozplyne. Pak už začne růst jen počet otazníků (vylidněné městečko – evakuace, nebo…?), odhalíme cizincovu minulost, proběhnou dvě potyčky s partičkou výtržníků a je tu konec. Až na dvě – tři pasáže si atmosféra vzala volno. A pak nastane úsměvný konec se záběrem na oblohu.30% ()

Luciaaas2

Lidi, prvně se na filmy dívejte a pak je hodnoťte. Sice filmy od Uweho nejsou pro každého. Ale řekl bych, že v některých filmech zvládá budovat atmosféru, někde akci, někde využije i herce a občas to i skloubí pěkně u sebe. Například Tunelové krysy. Tak trocu promarněná šance, ale pořád koukatelný film Ve jmenu krále . Musím říci, že Final Storm mě více bvil, než jakékoliv televizní katastrofické, hororové filmy. Které dávají buď na dva díly do televize na večerní vysílaní, nebo na odpolední čas. U filmu sem se až tak nenudil, atmosféra byla místy slušná, ale nestálá. Na 1 - 2 zkouknutí určitě film stojí ()