Křesťanský magazín je zpravodajsko-publicistický pořad ze světa náboženství. V jeho zorném poli jsou jak velké světové události s náboženským podtextem, tak i aktivity, při nichž se potkává svět domácích církví s českou společností. Nevyhýbá se složitým kauzám ani názorům křesťanských osobností na ně. Snaží se také představovat nejrůznější duchovní, charitativní a výchovné aktivity církve i blízkých organizací a jednotlivých křesťanů. Důraz je kladen na ekumenické zaměření respektující názorovou pestrost české ekumény, na podtržení základních křesťanských hodnot, které jsou současně i hodnotami obecně evropskými. (Česká televize)

riza-do odpad!

ČT2 se bohužel z koukatelne televize stává v neděli televizí naprosto nekoukatelnou, plnou náboženské propagandy. Ale jen tě křesťanské. Jestli takovýhle pořád má vzdělávat, tak je to ještě víc v háji než jsme si mysleli. ()

jungewolf

Pořad ze 7.5.2023, ČT 2, 12.15 - Zaječí na Moravském Slovácku (okr.Břeclav)///TIP na výlet: Úsilí o záchranu unikátního pozdně gotického kostela+místní fary,kterou chce místní spolek,vedený manželi Vejrostovými přeměnit/za podpory farnosti/na víceúčelové společenské centrum. Jsou tam naprosto fantastické středověké sklepy,kde se pořádají degustace místních/slováckých/vín. Prodávají tam také ovocné sirupy z místního ovoce. Ubytování v místě - VIZ: www.penzionzajicek.cz a www.sirupyzajicek.cz. Výtěžek jde na opravy kostela+bývalé fary. Prohlídky kostela jsou možné po telefonické domluvě+každou sobotu(vždy v 17.30 začíná v kostele mše sv.).Na faře Zaječí, Školní 2, tel.: 731 119 119 nebo 603 808 740.  ****Běžte se se svými trapnými komentáři vycpat, ubožáci ... . ** Neděle 14.11.2021 : europoslanec A.Vondra to řekl přesně - své skutečné názory se bojí říct při zasedání i spousta jeho kolegů . Jak jinak, když je Evropský parlament ovládaný neomarxisty ....  . ** ČT 2, neděle 25.9.2022,15.40 : Johann Nepomuk Smolik - * 5.9.1878 v rodině vídeň.Čechů. V 16 l. vstoupil do Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele / Congregatio Sanctissimi Redemptoris, CSsR-redemptoristé. Po absolvování noviciátu+složení řehol.slibů se r.1897 stal jejím členem. V r.1903 byl vysvěcen na kněze. Jeho posledním působištěm byly Nové Lublice,kde byl farářem v l.1933-1941. Na Slavnost Krista Krále 27.10.1940 vyslovil při kázání větu: "Naším vůdcem je Ježíš Kristus." (Nejen) proto byl 19.3.1941 zatčen gestapem. Poté byl 3 měsíce vězněn a mučen v Opavě (německy Troppau) a nato deportován do K.T. Dachau. Tam se 7.7.1941(ve svých skoro 63 letech) stal vězeňským číslem 26.618 . V K.T. mu byl velikou oporou kněz P.Karl Schrammel. Zemřel 26.srpna 1942,jeho ostatky byly zpopelněny v táborovém krematoriu a úřední cestou zaslány do N.Lublic. V r. 2021 byl jeho hrob nalezen místním starostou. Poté byl zrenovován a opatřen ocelovou pamětní deskou. V létě 2022 byl požehnán za přítomnosti církev.historika P.Jana Larische (spolupracoval na jeho identifikaci, jde o území bývalých Sudet) . Nacisté posílali /aspoň u některých/ aspoň popel, komunističtí gangsteři nic, pouze oznámení : "zemřel na selhání srdce", o zastřelení/umlácení/vyhladovění v kobce korekce=samovazby ani slovo... . ()

Facillitant

Dvacet tři procent a černý proužek?! Zřejmě to hodnotí lidé, kteří tomu nerozumí. Nebo ti, kteří zpravodajský pořad zaměňují za církev, a tak si tady chtějí ulevit a postěžovat, jak církev nesnáší - ale co o ní vlastně vědí? Ohodnotit Křesťanský magazín není nic jiného než ohodnotit křesťanský magazín, prostě zprávy. ()

dobruca

Veřejnoprávní televize má za úkol vysílat pořady pro různé skupiny společnosti, které vám mohou i nemusí být sympatické, a tento úkol jak vidno dodržuje. Již podle názvu se jedná o pořad, který je určen především pro určitou skupinu lidí. To, že někdo, koho tato problematika nezajímá pořad ohodnotil jako odpad, protože mu pořad připadal nudný, nezajímavý, nebo špatný prostě jenom proto, že je náboženský, mi přijde absurdní. To, jestli je pořad dobrý nebo špatný by měla posoudit jeho cílová skupina, do které někteří, kdo pořad komentovali, očividně nepatří. Stejně tak si může takovíto člověk říct, že nemá rád Francouze a všechny francouzské filmy ohodnotit jako odpad. ()

Aktamix

Komentáře zde vypovídají více o autorech komentářů, než o pořadu. Nepřekvapuje mě to. Země, která jako jediná v Evropě má stále poměrně pevně etablované a nereformované komunisty má jen málo spirituálního potenciálu. O to víc se zde krade a uplácí...no ale k pořadu: Formát pořadu je poměrně vyrovnaný, ale obsah kvalitativně mnohdy nevyvážený...přesto je to ostrůvek klidu v tom odpadním složení věřejnoprávného "kanálu". Zvláště díly z Brna stojí téměř pokaždé za vidění a lze nahlédnout i na pozitivní zprávy ze společnosti. ()

lukaskon1 odpad!

Prachy, prachy a zase jenom prachy. O nic víc těmto lidem nejde. Plácnou nějakou blbost o Bohu, v kterého tady beztak téměř nikdo nevěří a inkasujou. Sakra to bych moh dělat taky. Ani velká část křesťanů v Boha nevěří, jinak by se přece museli obávat trestu po smrti a nedělali by taková zvěrstva (vzpomeňte třeba na případy pedofilie ze které bývají kněží obviňováni nebývale často). Ve jménu Boha se v minulosti vedli války a tisíce lidí kvůli tomu umíralo. Jo, křesťanství je svinstvo a takovýhle pořad mě nemůže ani v nejmenším přesvědčit o opaku. Až mi někdo dokáže existenci Boha tak v něj uvěřím, dřív ale ne. ()

Jean_Calid

Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde, proto si myslím, že nízké hodnocení pořadu nemá co dělat s tím, zda je špatný nebo dobrý, ale pouze s lidskou hloupostí a zabedněností. Je to pořad o náboženství = je to vymývání mozků zlou církví a tečka. Že to o tom není, poznáte právě jen v případě, kdy se na něj objektivně podíváte. Žádná superperla to není, ale rozhodně to nepatří do odpadu. ()

PowPow

Sešla se tady hromada duševních mrzáků, z nichž 95% o religionistice zjevně neví vůbec nic a komentáře vypovídají o jen jejich úrovni. ()