Realitný agent Peter Klaven má veľké plány a milovanú snúbenicu Zooey. Keď jeho vyvolená zistí, že Peter nemá vôbec žiadneho priateľa, ktorý by mu mohol ísť za svedka na svadbe, nádejný ženích sa usilovne snaží nejakého nájsť. Pátranie po chlapoch v zoznamkách je pre heterosexuálneho muža dosť stresujúce, ale po tom, čo už vyčerpal všetky svoje možnosti, náhodou stretne istého Sydneyho Fifea. Okamžite si padnú do oka, ale jeho nový priateľ má čudné zvyky - je neslušne priamočiary, neupratuje po svojom psovi výkaly a najviac ho zaujímajú všakovaké intímnosti. Možno práve preto, že sú úplne odlišní, vytvorí sa medzi nimi neuveriteľne silné puto. Čím viac sa však títo dvaja rozdielni muži zbližujú, tým viac trpí vzťah Petra a Zooey. Peter pomaly spoznáva skutočnú podstatu priateľstva a nakoniec sa bude musieť rozhodnúť, či dá prednosť nudnému manželskému životu so svojou súčasnou snúbenicou, alebo si vyberie úžasný slobodný dobrodružný život s novoobjaveným najlepším kamarátom. Bude si musieť vybrať medzi Sidneym a Zooey, pretože život s obomi naraz by určite nebol možný... (TV JOJ)

vadic

Bavil jsem se a to je hlavní. Zajímavé jak si Segel s Ruddem přesně vyměnili role oproti Sarah Marshall. Tihle dva si doopravdy sedí. Ale přesto postavou celého filmu je pro mě Jon Favreau, všestranný to umělec. Jak už sem napsal, bavil jsem se. Ať už to byly scénky u šermu, kde si dávali teda dobré comba, nebo třeba hned úvodní scéna s hlasitým odposlechem. ()

Triple H

Idem za štyri, lebo sa mi veľmi páči koncept prevrátenej romantickej komédie. Tzn. nájdeme tu všetky klasické pasáže (zoznámenie-pekný čas spolu-kríza-uzmierenie), akurát, že sa nejedná o romantický vzťah muž-žena, ale kamarátsky vzťah muž-muž. :-) Spracovať celú vec tak, aby to fungovalo a nebolo to nechcene gay (možno len trošku ;-)) chce talentovaný tím a um. Vyšlo to na výbornú. Rudd a Segel majú fakt dobrú "chémiu", pričom prvý menovaný tu exceluje v trápnosti až človek musí zrak odvracať (resp. je vám trápne zaňho) a druhý je ukážkový pohoďák. Funguje to a pritom to mohlo tak ľahko nevyjsť. Šikovno. ()

Vecko99

Komedie, která vás chce rozesmát, ale chvilkami i donutit k zamyšlení. Paul Rudd není špatný, ale tento film stojí a padá s Jasonem Segelem.... ()

sugythesugar

Film o kráse chlapského priateľstva. Kamoš za všetky drobné je aj skvelým romantickým filmom, ktorý ukazuje, aké je dôležité pre vzťah vyváženie medzi kamošmi a partnerom/partnerkou. Herecký koncert Jasona Segela (Ako som spoznal vašu matku, Kopačky) a Paula Rudda (Ant-Man, Avengers: Endgame) s veľa slávnymi cameo-roličkami. Tento film nám dokonca priniesol aj legendárnu bitku s Hulkom! Bláznivá, ale aj cez to civilná komédia, ktorá presne zahreje srdce romantickou linkou a zároveň poteší najlepšou kamošskou dvojicou na filmovom plátne. Chémia hlavnej hereckej dvojice je skvelo precítená a sú v nej životné pravdy a situácie, ktoré zažil asi každý so svojím kamošom. A som si na 100% istý, že ak ste doteraz nepoznali skupinu Rush, tak po pozretí tohto filmu si obľúbite minimálne jednu super pesničku. Ak chcete niečo odľahčené, tak toto je tip pre vás! ()

st.jim

Tenhle snímek mi nějak nic řekl. Přišlo mi to jako zbytečná blbost, která byla prakticky o ničem. Doufám,že nezačínám být nějak přehnaně náročný. Pokud mě ale mají rozesmát trapné nehumorné situace, tak takový druh filmu opravdu nemusím. ()

JimmyII

Kromě toho, že je Kámoš k pohledání lehce nadprůměrná zábava se skvělým Segelem i Ruddem, několika božími hláškami, popkulturními odkazy, živými Rush a Lou Ferrignem, podařilo se taky tvůrcům naťuknout problematiku, které si zas tak nikdo nevšímá, a to jest vztahy mezi stejným pohlavím v době, kdy se slovo "gender" dává před všechno a rozdíli mezi muži a ženami se neustále stírají a vyrovnávají. ()

karlik4801

Příjemnější komedii než je Kámoš k pohledání, jsem už dlouho neviděl. Úplně v pohodě postavy, které získali pohodové herce. Všechno sedí, vše je super. Smál jsem se a bavil jsem se i dějem, přesto že byl jednoduchý. ()

Beky

Super!! Netřeba dalšího komentáře...Segel, Rudd, oba mám v oblibě, téměř jistota dobré komedie!! Jednou větou: Nečekejte mega hlášky a bouřlivý smích, čekejte úsměv na tváři po celý film, kdy k vám samotný život bude chvíli promlouvat:)!! ()

terunka003

Vtipné, Jason Segel, veselé, pozitivní × nudné, bez šťávy, Paul Rudd. Čekala jsem něco podobného jako Kopačky, ale kdepak, spletla jsem se. Ještě že v tomhle filmu hrál Jason Segel, jinak by to byl úplný propadák. Pro mě určitě. Hlavní hrdina mi lezl neskutečně na nervy, on se snad choval hůř než stydlivá ženská. Ty jeho trapný poznámky, zkratky a přezdívky. Osvěžující byl ale pár, který ztvárnil Jon Favreau a Jaime Pressly. Další vtipnou tváří byl Thomas Lennon hrající uraženého gaye. V součtu je to ale průměrný film, který pobaví. "Dělej, padej, vypadni!" "Tak jo, ale večer budeš dělat roztleskávačku." "Dobře!" "Miluju Tě!" ()

T-pack

Klidně bych se přemohl i ke čtyřem hvězdám, protože Jason je Jason, Samberga jsem si taky v poslední době oblíbil (zvlášť kvůli jeho muzice) a asi protože film nebyl čistokrevná romantická komedie mě neotravoval žádnej dementní vztah mezi hlavní dvojicí muž-žena, takže Zooey mi naštěstí nebyla odporná - tak jako většina lepších poloviček v romantických komediích. Přesto ty čtyři nedám. Protože už mi jednoduše ten hollywoodskej plán, jak udělat romantickou komedii (podle kterýho se všichni očividně řídí) leze krkem! ()

Redi

Je to jen další stupidní americká romantická komedie - kravina, ale tentokrát je v žánru ,,komedie,, napsané správně. Prčovní záležitost toto... ()

neoBlast

Pohodička, která ale až moc spoléhá na jednoduchou premisu zaměňující klasická klišé romantických "hetero" komedií. Ale co, kluci vzájemnou chemii mají a peprné hlášky jim pěkně létají od úst, tak proč ne? Zmínit si zaslouží i vedlejší charaktery, které snad mohly dostat i více prostoru k hraní (Favreau, Simmons) či předvádění (Rashida Jones). 65 % ()

uiu

Parádní námět, který ovšem umírá pod tíhou nudy a vtípků do ztracena. Peter nemá kamarády a protože se mu kamarádky snoubenky posmívají, rozhodne si najít nějakou chlapskou společnost, ve které by mohl popíjet pivo a pomlouvat ženský. Fáze hledání je na filmu asi nejlepší, kdy se Peter dostane do různých společností různých mužů (a gaye, který bere schůzku jako rande - ten byl fakt nej). Jak už to ve filmech bývá, nejlepšího kámoše najde ve chvíli, kdy by to vůbec nečekal a přes všechnu svou trapnost a nezvládání konverzace s mužem, s kterým se chce kamarádit se Sydney stane jeho vrbou, povyražením a spřízněnou duší. Není to špatný film, ale vtipy mi přišly dost suché a dalo se z toho vytěžit mnohem víc. Možná je to českým dabingem, ve kterém jsem film viděla, nicméně mě film zaujal, protože se dotýká tématu, který je v dnešní počítačové době celkem rozšířený - onen fakt, že někdo nemá žádné blízké přátele a je potřeba to změnit. ()

Phietros

Kolik máte kamarádu? Že málo, ale alespon někoho... Peter nemá žádné a jeho okolí ho vnímá jako samotáře. Když se zasnoubí řeší, kdo mu půjde za svědka! Pro smích je i všem kamarádkám od jeho snoubenky a tak se rozhodne nalézt si kamaráda. To není jednoduchý úkol a na začátku se potýká s hodně zvláštními typy dokud nenarazí na Sydneyho! Ten mu obrátí život vzhůru nohama a zdá se, že on by mohl být ten koho hledá... Jednohubka na pohodový večer bez přemýšlení s fajn hereckou trojicí! 60% ()

Brain-D

Film o muži, který se měl ženit, ale neměl svědka a vůbec celý svůj život neměl opravdu dobrého kamaráda. Okolnosti ho donutí si ho najít, až nad tím zlomí hůl najde si suprového v pohodě týpka z kterým si bude užívat tak, že na svou ženu skoro zapomene...ale nebojte se dopadne to dobře... nej: On naštval Incridible Hulka ? (Lou Frerrigna) :D ()

Brandon

Pátrání v seznamce, procházky se psem, kluby, výlety, povídání si.... Takhle heteráč blbne s novým kámošem. Film, kde není ani jeden chlap! ()

VasaX

Komedie s klasickou osnovou. Zde se ale sešli mí komediální oblíbenci, Segel a Rudd. Problém je, že se bohužel nemohou vymanit z rolí, které jim přirostly během času na tělo. Navíc zde Rudd tu svou hraje poněkud slaběji (nebo spíše nemá tolik prostoru tím směrem). Ale jinak je to zábavná podívaná, mihne se tu celkem hodně jiných známých komediálních "hvězdiček", hezký happy end, no prostě je tam vše, není to špatné, není to úžasná filmová jízda, je to prostě průměr. Já se bavil obstojně, ale dlouho na to vzpomínat nebudu. ()

sahe

Sice v určitých bodech to bylo funny... ale pak tam byli takové detaily, které si mohli odpustit a vůbec tam nebýt... ()