Režisér John Wilson (Clint Eastwood) už dávno netočí filmy pro radost. Je to bezohledný muž posedlý sám sebou a nový snímek chce realizovat v Africe, aby tam uspokojil svou loveckou vášeň. Netuší však, že ho čeká setkání, které změní celý jeho život...  Známý americký herec Clint Eastwood se představuje coby režisér a ve svém dramatickém snímku si opět zahrál drsného muže, který je odhodlán bojovat do posledního dechu. Tentokrát ale nikoli coby pistolník nebo detektiv, ale jako režisér John Wilson. Egoistický bezohledný filmař, pro něhož už práce dávno není radost, přijíždí na černý kontinent natáčet nový film, ale víc než kamera ho zajímá lov divoké zvěře. Jako svůj hlavní cíl si vybral skutečného vládce Afriky - gigantického slona. Setkání s tímto tvorem v něm nicméně probudí dávno zapomenuté city i potlačenou lidskost. Příběh se odehrává v krásných, civilizací nedotčených exteriérech Zambie a Zimbabwe a je řádně okořeněný napětím a dobrodružstvím. (oficiálny text distribútora)

PetrPan

Moralizování Clintovi jde, ale jen když to dělá výrazněji jednodušším způsobem, třá vystřílením bandy  nemorálních zmrdů. Tady se pustil do kritiky nenažrané západní společnosti a lehké zelené agitky, proti tomu pochopitelně nic.  Zvolená forma, kde se polovinu filmu kromě  jedné rasistické scénky a přání zabít slona, nic moc nekalého či kontroverzního neděje, neberu-li v potaz soustředění se na lehký macho nihilismus páně Eastwooda, mi ale nepřijde nejšťastnější a už vůbec ne nejzábavnější. Tak jako spoustu ostatních mne ale nadchla historka o kurvě nejkurvovatější, ta se vážně povedla. Hranici mezi dvojkou a trojkou mi tahle kratičká etuda ale neposune. ()

B!shop

Na Clinta vcelku netradicni film, sice jeho postava se zase tvari jako nejvetsi drson na svete, ale vlastne to zadnej velkej tvrdak neni, spis proste ne dvakrat prijemnej parchant, kterej nema problem kohokoliv urazit, servat a podobne. Nevim, jesli mela Clintovo postava pusobit zaporne, ale i kdyz se obcas choval fakt jak silenej hajzl, stejne jsem mu musel fandit. Skoda, ze se toho ve filmu nedeje vic, cely to je vlastne o Clintovo posedlosti ulovit slona, sice je to pekne natoceny, Clint se prekonava, ale misty to ma proste hluchy mista. Ale i tak slusny 4*. ()

eraserhead666

„Hráli jsme kvalifikaci za židáky, teď budeme hrát hlavní zápas za černochy.“ Občas se ke mně úplně náhodou dostanou filmy, o nichž nemám ani páru, že existují, a v daný okamžik, kdy si je pouštím, o nich nevím vůbec nic a kdybych o nich něco věděl, asi bych se na ně vůbec nepodíval, nebo je pořád odsouval, až na ně budu mít lepší náladu. A zpravidla jsem pak u těchto filmů rád, že jsem je nakonec viděl. Kdyby v tomhle nehrál Clint Eastwood, asi by mě zcela minul. Bílý lovec, černé srdce je poměrně zajímavý film o jednom protivném režisérovi a jeho touze při africkém natáčení sejmout lva. Na Clinta trošku netradiční role, nečekejte žádného drsného Harryho ani jiného jeho drsného policajta. Přesto Clint dokázal tomuto režisérovi vtisknout něco ze svých rolí, ač je to zemitej protivnej týpek, který dělá jen to, co chce on a tehdy, když to chce on, má i své světlé stránky, dokáže se zastat místních černochů a nechat si kvůli tomu rozbít hubu a naprosto úžasně odpálkuje jednu bílou (blbou a civilizovanou) slečinku s jejími antisemitskými kecy. Docela jsem byl zvědavý, co se z filmu vyvine a ač se dal závěr trochu vytušit, je to zajímavý příběh o natáčení jednoho filmu v Africe ale hlavně o jednom tvrdohlavém režisérovi. Nádherná africká krajina a dobré herecké výkony jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu. Není to teda klasický Clintův kasaštyk, ale trochu to předjímá jeho pozdější role a filmový směr.... 3,5* ()

genetique

Možnože realita nemala ďaleko od filmovej fikcie a sen hlavného predstaviteľa nemal ďaleko od skutočného Eastwoodovho. Tento film sa totiž vymyká všetkým dovtedajším a nasledujúcim Clintovým počinom. Je jednoducho nudný. Má síce dobrú režiu, hercov aj hudbu, ale príbeh sa zadrhol niekde v polovici. Chcelo to viac dobrodružstva, napätia, trošku citovej drámy, jednoducho niečo, čo by ho viac okorenilo a diváka by tak záver trošku viac strhol. 60%. ()

italka63

Nemůžu si pomoci, film na mně působil dost rozporuplně, pořád jsem v něm hledala cosi, co se vlastně vůbec nedostavilo.Postava cynického režiséra ztvárněná dobře, ale nezachránily to ani zvláštně modré oči Jeffa Faheyho...škoda.Krásná Afrika, černá hudba a úžasné záběry slona, chránícího své stádo, ale ten zlom Clinta Eastwooda mně nějak nedostal.takže jen tři hvězdy.Škoda podruhé. ()

• Natáčení probíhalo v Anglii. (reich)
  • Než začal Eastwood s natáčením, podíval se znovu na všechny filmy Johna Hustona a přečetl si jeho autobiografii. Poslouchal také záznamy z Hustonových vystoupeních, díky čemuž se mu podařilo perfektně zvládnout jeho typická gesta a způsob projevu. (ClintEastwood)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)