Volné televizní zpracování stejnomenného klasického sci-fi románu Johna Wyndhama vypráví příběh Billa Masena, který se jednoho dne probudí do světa, kde většina lidí oslepla. Zkázonosnou příčinou oslepnutí se stal záblesk z meteorického roje, který Bill Masen nemohl sledovat z důvodu nehody na trifidí farmě, při které přišel krátkodobě o zrak. Trifidi, živé rostliny, které byly původně pěstovány jen pro olej, si přisvojují vlastnost chodit a komunikovat mezi sebou, a díky jejich žahadlům plnými jedu se stávají hrozbou pro lidstvo, které se tak ocitá tváří v tvář zákeřnému nepříteli. Bill Masen ale není jediný, kdo nepřišel o zrak. Rozplétají se zde i osudy reportérky Jo Playton, majora Cokera i zrádného Torrence. Začíná tak válka nejen s trifidy, ale i s maniaky a pomatenci z řad lidí. Postapokalyptický svět se probouzí a již nic nebude takové, jako bylo dřív. (rodo)

Abiosis

*SMRTIACA ALOE VERA* Odklon od knižnej predlohy je značný, ale výraznejšie mi to neprekážalo. Triffidi sú urobení solídne, ale vyzerajú ako prerastená aloe vera. Chýba mi tu výraznejšia interakcia medzi ľuďmi a triffidmi a film preto skôr pôsobí ako boj proti fanatikovi túžiacemu kontrolovať za každú cenu vznikajúcu komunitu preživších, než ako boj proti nebezpečným rastlinám. Triffidi sú tu tak len akýmsi doplnok než hlavným motívom. Prvá časť minisérie je vydarenejšia než tá druhá. Prvá je charakteristická celkom citeľným napätím prameniacim z katastrofy, ktorá ľudstvo postihla, z chaosu, ktorý ako dôsledok katastrofy vládne a z predstavovania schopností nepriateľských rastlín. Pre druhú je typické neustále menenie lokácií, keďže hlavní hrdinovia sa po krajine presúvajú, a taktiež sa zameriava na priblíženie rôznych vznikajúcich vzťahov. V týchto pozíciách už film prestáva byť originálnym a zaujímavým a ako keby len tak ležérne po obrazovke pretekal. Verdikt v 1 vete: Filmová adaptácia, ktorá mohla dopadnúť aj horšie. 22.05.12 ()

Phorbo

Střední průměr. Výkony hlavních hrdinů se mi zdáli dost průměrné. Hold na zpracování z roku 81 to stoprocentně nemá. Wyndhamovu knihu jsem kdysi přečetl jedním dechem a starší sága Dne Trifidů mě zaujala stejně. Tadle verze z roku 09, když se to tak veme, není špatná. Ale jenom díky trifidům. Vypadají zde o mnoho víc hezky než minule. Ale zábavu jsem si užil více ve starších Trifidech. Za ty nové tři hodiny jsem se ani nestačil ohřát. ()

mazadlo

Mohl to natočit schizoidní Holywood jako velkofilm nejlépe (( Emmerich nebo Schumacher :D) ale naštěstí se tak nestalo. Je to televizní film/seriál a pokud od něj čekáte pouze připomínku Wyndhamova díla nezklame. Navíc má celkem slušné efekty a své předlohy se vcelku drží. Já byl spokojen. ()

sona123

Už jsem viděla tuším dvě zpracování téhle výtečné knihy a vlastně mě žádné úplně neuspokojilo (ale to v případě Dne trifidů skutečně není překvapující, některé knihy jsou prostě nezfilmovatelné). Tohle bylo asi nejhorší. Přitom - navození atmosféry, ztvárnění apokalypsy, ta beznaděj a ponurost, to tu bylo, i když se jedná jen o televizní počin. Ale bohužel jsou tu i na můj vkus slabší herecké výkony a především jakási nepokora k látce, prostě si s tím pohrávají stejně, jako by šlo o zombíky, mimozemšťany, raptory nebo jakékoliv jiné obludy. Ty trifidy se z toho jaksi vytrácejí - i když jejich ztvárnění se mi líbilo moc, takhle nějak jsem si je představovala - a to by u Dne trifidů, filmu podle kultovní knihy, nemělo být. ()

mysak.pitlik odpad!

Na rozdíl od většiny komentujících mi přijde strašná už i knižní předloha. Námět je sice fajn, ale zpracování, včetně nelogického chování postav, mi dost lezlo na nervy. Tudíž jsem od toho žádný zázrak neočekávala. Nicméně to co přišlo, bylo opravdu katastrofální. Dokázali z toho udělat ještě větší slátaninu, než to byla původně. A přiznám se, že jsem to zbaběle nedokoukala. ()

ChaZty

Tohle se hrozně špatně hodnotí. Dva dny předtim než jsem videla tenhle film tak jsem dočetla knížku. Knižka je uplně o něčem jínem než tenhle film nesáhá filmu ani pokotníky. Zase ale můsim říct, že kdybych knížku nečetla tak by se mi film(serial) celkem libil. Herecky to celkem šlo, efekty už byly horši, Triffidy se celkem povedli ale ja si ho predstavovala uplně jinak. Hudba vyborna. ()

arcticsky

Když odhlédnu od poněkud svérázného pojetí známé knížky - jedná se o celkem průměrný, jakžtakž koukatelný TV akčák. Docela jsem zvědav na druhý díl. ()

waits

Dejme tomu, že bych se silou vůle přinutil tuhle dvoudílnou záležitost nebrat jako adaptaci vynikajícího Wyndhama. Pak bych zřejmě dal dvě, možná slabší tři. U televizního zpracování mi nevadí průměrná úroven triků, včetně zadních projekcí, neočekávám ani davové vysokorozpočtové scény, ale tupá doslovnost (pěktrát "Máte šanci padesát na padesát" v prvních minutách filmu), přehnaně komické herectví (u mikrofonu: : "Řekněte jim.."pohled vedle, polknutí..."řekněte jim, at se schovají") a ploché dialogy (nevím, jestli věc nezhoršil podivný dabing) jsou faktory, kterým se dá lehce vyhnout i v televizní inscenaci. Nudné, ale v tv jistě běží i horší věci. No.. Zas tak silnou vůli, abych zapomněl na to, že se tenhle televizák prodává jako adaptace jedné z nejlepších knih žánru (vedle Merleho Malevillu), ovšem nemám. A v tu chvíli je najednou všechno špatně. Aktualizované části jsou k uzoufání, postavy mimo, atmosféra předlohy v nedohlednu. Kdo četl, at se nedívá, kdo nečetl, at si raději přečte. (Psáno po prvním dílu). Druhý díl: Víc béčkově horrorových efektů, víc akce, ještě podstatnější odklon od předlohy. Hodnocení neměněno. ()

Blue.Shark

Jako knihou nedotčený musím přiznat, že je to takový průměr. Jako milovníka science fiction mě Den Trifidů určitě neurazil, ale ani nepotěšil. Už od začátku to celé působí nějak nedomrle, i když na TV produkci vlastně vůbec ne špatně. Atmosféra z tohohle filmo-seriálu nečiší vůbec žádná, i když se herci docela snaží. Musím vyzdvihnout zpracování trifidů a zničeného Londýna, ale to bude asi tak všechno. Když už nic jiného, mám o důvod víc, proč si přečíst knihu - abych věděl, jak moc film byl nebo nebyl zmršený :) Stejně si myslím, že kdyby předlohu vzal do rukou zkušený režisér s tučným balíkem peněz do začátku, mohl by z toho být pořádný trhák. ()

RomeroIsGod

S knihou to nemá takřka nic společnýho - kdo se nad to nepovznese, tak si ubere dalších dvacet třicet procent. Jinak tu máme telvizní, vcelku utíkající, ale těžce průměrnej katastrofickej film s přerostlejma chytrejma rostlinkama. Z lidí jsou slepci a tak dostávaj vod toho salátu co proto. 50% ()

johnymdoe

Dvě hvězdy za hlavní hrdinku kterou mám rád z Nip/Tuck a za Trifidy. Jinak katastrofálně nepochopené dílo (moje nejoblíbenější kniha totálně zprzněná), protože z originálu nezůstalo nic,jen jména hlavních dvou hrdinů. Ostuda že toto natočila BBC.Verze z 1981 která nemá sice efekty je pětkrát lepší, ale doporučuji spíše knihu. Ps.: Neodpustím si ještě rozvést to co mě na této verzi štvalo nejvíc..že NIC nezůstalo z knihy.!!! SPOILERY!!! Scény typu že se doktor nechá nasměrovat od nic netušícího Masena k oknu a pak vyskočí..Nebo jak po něm chtějí pacienti co jsou na postelích aby jim zapnul světlo a dožadují se toho ačkoliv je pokoj krásně prosvětlen.Nebo i ten fakt že z toho že každý vidící byl připoután ne k jednomu ale k mnoha nevidících a naopak tato bizardnost byla "vylepšena" o padající letadlo(chtěl bych vidět jak někomu pomůže pár nafouklých vest k přežití,ale raděj neřeším).O tom že si přimysleli otce hlavního hrdiny a naopak umazali několik hlavních postav a to že se kniha odehrává v několika letech,včetně popisů pozdějších návštev Londýna který se rozpadá (Na to holt asi nebyly prachy. Prostě kdo nemusíte,nedívejte se na to! ()

mul.berry

Měla jsem tu čest vidět jen druhý díl, ale myslím, že to vůbec nevadí, jelikož i tak to byla zbytečná devadesátiminutová životní ztráta. ()

Saur.us

Škoda, že se nápadu nechytila nějaká renomovaná filmová společnost a neudělala místo tv seriálu pořádný kinofilm více odpovídající knižní předloze. Ale i přes to, že se jedná "jen" o TV minisérii, patří mezi ty lepší. ()

Jeremiah

Tu jednu hvězdičku dávám jako vyjádření úcty ke knižní předloze. Jinak toto zpracování je prach bídné, atmosféra málo hustá, herecké výkony slabounké a ani "zbla" to nepřipomíná děj knižní předlohy. Tato kniha je pro mě totiž klíčem do světa SCI-FI, a takhle ji zprznit ??? ()

Venous666

Nemohu porovnat s knižní předlohou, a tak pouze hodnotím jako film (seriál). Jak už známe, tak tyto katastrofické filmy, vždycky udělají katastrofu ze sebe (až na Kmen Andromeda). První část by ještě šla, ale jak jsem přepnul na ten jakoby druhý díl, tak jsem si to musel dvakrát kontrolovat, protože jsem si myslel, že jsem zvolil úplně jiný film. Až moc dlouhé a tím pádem nudné. Dialogy jednotlivých postav měly docela propast a skoro jsme neměli možnost vidět Trifidy jak obsazují Naší planetu a nebo žerou slepce. Co se týče vizuální stránky, tak jsem byl trochu překvapen a tak zadávám druhý pěticípý kousek. No a ten první za pokus o Sci-fi a Briana Coxe.... ()