Santi má problémy - nedokáže se pohybovat na volném slunečním světle, začínají mu růst podivně zuby a čím dál více se rozšiřuje jeho nemoc. Spolu s jeho matkou na jeho přání tedy odjedou tam, kde by se jeho problémy měly vyřešit, do míst kde slunce nesvítí. V novém domě a hlavně jeho okolí se ovšem začnou dít podivné věci, se kterými je navíc Santi spojován. Pokud nechce čelit obvinění, bude muset věci vyřešit. (Pumiiix)

Monyfik

Nápad pro film je dobrý, ale herecké nadání není zas tak úžasné. Navíc nesmyslné chování postav, kdy se oddělují od skupiny, aby je mohl někdo přepadnout, je předvídatelné. Dávám 3* za herecké vystoupení malé Eriky. ()

Snakefinger

Velmi neotřelé a tudíž velmi zábavné. Již kvůli krásným scenériím španělského venkova stojí za zhlédnutí. Pár gore scén berte jako bonus. ()

schindler

Na tomhle filmu je krásně vidět absolutně odlišné pojetí od standartních amerických hororů. Ať už je to realističtější chování hlavních představitelů, atmosféra španělského venkova a hlavně nepředpokládaný děj, kde nevíte co se bude dál dít. Španělé horory umí a V Temnotě není vyjímkou. ()

zanvalzans

Najskôr ma to začlo miasť,že pôjde o upirí snímok.Pak sa dozvedám že ide len o thrilerik v ktorom zabíja malé dievčatko.No to môže isť Chucky rovno do prdele.Len jednému nechápem,raz má to krvilačné dievčatko slepé oči a raz normálne vidí.Tak mi to kurňa vrta hlavou,že neviem čo si mám o tom myslieť.Ale vymyslím akurát tak hovno,takže už radšej na tento film nemyslím. ()

draxxi

No je to zvlastni mix hororů, pricemz se vubec nevysvetli Santiho "nemoc". Nebo jsem to nepostrehl? V kazdym pripade mou pozornost a napeti si to udrzelo az do konce a ja se nenudil... 28/9/2023 65% ()

Pattrick

No jo, Španělsko zase boduje! Tentokrát si vzali hodně vydařená námět. Začátek je rozjíždějící kdy nevíte zhola nic, co vás vlastně čeká. Setkáváte se s hrdinou a jeho matkou. Poté nastává zajímavý zlom a už to jede pěkně z kopečka. Už k tomu tajemnu se přidává další tajemno, kdy něco běhá po lese a nikdo neví co to vlastně je. Nejlepší na tom celém je, ta kriminální zápletka a vyšetřování, čili se neobjevuje samotný horor, ale pěkné rozuzlovaní, které já osobně mám velmi rád. Trošku z celkového dojmu kazí připitomělost pobíhaní po lese. Samotné rozuzlení bylo vcelku dostačující, ale přesto jsem nebyl omráčen a čekal jsem, že tam bude mít někdo prstíky. A úplný závěr? No jo, ten si každej vysvětleme jak chceme. ()

Igwar

Veľmi zručne natočený horror na pomerne klasickú tému. Našťastie tvorcovia sa oblúkom vyhli niektorým zaužívaným klišé, ktorými trpia americké najmä béčkové horory. A takiež na rozdiel od amerických zlátanin je tento film veľmi slušne napísaný a má aj vydarenú záverečnú pointu, ktorá nespočíva klasickým skántrením príšery. Naviac niektoré momenty sú skutočne strašidelné a musím skonštatovať že už dávno som nezažil také príjemné zimomriavky. Fanúšikom horroru vrelo odporúčam. Re: iolaos: Na rozdiel od teba si myslím, ze Shiver originálny je. Možno nie námetom, ale jeho spracovaním určite. Svedčia o tom i mnohé tunajšie príspevky. Pre mňa robí horor horrom úplne niečo iné ako to, že ako efektne a reaálne skántri neznámi maniák prsatú blondýnu niečim zo sortimentu monfieldu. A to zas očividne oceňuješ ty, takže sa nedivím, že ti tento film nesadol a nevoňal. Určite však nie preto, že by bol až taký zlý. A všetci ostatní podobne orientovaní fanúšikovai, pre Vás shiver asi tiež nebude to pravé orechové. ()

Gatebuster

Abych řekl pravdu, čekal jsem od toho filmu víc. Celou první polovinu se vlastně nic moc nedělo, až druhou polovinu to začalo být trošku zajímavé a akční. Na můj vkus bylo celé dílo až zbytečně moc tmavé, ve dne by tam nebylo vidět asi už vůbec nic. Další dvě věci které tenhle film rozhodně nevylepšují jsou HUDBA - byla bez přehánění hrozná a POINTA moc jednoduchá (konec byl až nesnesitelně prostý a převídatelný). Vyzdvihnout ale musím celkem dobrou atmosféru a velmi pěkné prostředí. Oproti ostatní španělským žánrovým bratříčkům to není žádná sláva, ale dívat se na to dá (sice asi jen jednou ale přece). ()

subo.psycho

Taká upírska španielska vec..Ľahučký hororík, v ktorom je akurát zaujímavé to ako sa zo svetloplachého ,,človeka" stáva pomaly ale isto upír. Španielske horory sú na úrovni o tom nepochybujem...ale toto nebol pre mňa horor.. ()

baronGrga

Eskalofrío mě především překvapilo, a to nejednou. Za prvé - ze začátku se Eskalofrío tváří, že bude o nebohém upířím chlapci a jeho citlivé duši zmítané zkaženou společností a vrcholící pubertou. Naštěstí se ze Santiho vyklube "jen" patologický kožař a děj se může směle rozjet, aniž by se jeden musel obávat další nepovedené upířiny. Za druhé - když dojde na to, že nebezpečí se skrývá v lese, opět může leckomu zatrnout, nebude-li snad nucen sledovat film o vraždící sově, geneticky zmutované lasičce, mufloním muži apod. A za třetí - když se výše zmíněné obavy ukáží jako liché a začnete se trochu strachovat, jestli zrovna tohle na vás bude fungovat, udeří Velázquezova náramně působivá hudba (typu až-ty-smyčce-dosáhnou-dvoučárkovaného-cé-tak-se-něco-stane-ale-už-teď-se-můžu-po..-strachy), projeví se Ortizova sázka na minimální ukazování bubáčiska a je vyhráno. 75% ()

Rob318

Začátek filmu jsem byl zklamán, říkal jsem si, jestli ještě Španělé sklouznou k žánru pubescentních filmů USA, koupím si omalovánky a místo filmů budu ocucávat voskovku nad krtečkem. Naštěstí se film rozjede do úplně neočekávaných dějových zvratů a já se zase začal usmívat, jo, jo takhle jo. ()

sarah.cs

Ale jo, kouknout se na to dalo, ale dvakrát to vidět nepotřebuji. Žádné mega násilí, žádné vyhřezlé vnitřnosti. Sice se dá pochybovat o super schopnostech malé holky i o pohybování se v lese plném pastí, ale již jsem si zvykla na to, že jsou ve filmech těžko uvěřitelné situace. Vzhledem k tomu, že v popisu je cosi o rostoucích zubech, čekala jsem, že budou mít souvislost s dějem respektive s pointou. Neměly. Ten akční závěr mne zklamal, až jsem se otráveně pousmála, skoro jako z produkce amíků. Něco mezi dvěma a třemi hvězdami. ()

lineker

Tak jako ve většině hororů, jsme z filmem neměl problém, dokud mne držel v napětí neodhaleného. Po trochu kostrbatém vysvětlení bohužel začíná šablonovitá část, která se navíc bůh ví proč snaží i o komediální podtext. Vše do té doby slušně budované najednou vyprchá. Film i tak obsahuje několik opravdu dobrých strašících pasáží. ()

TylerD.

Škoda závěrečného trapného záběru, ten tu být fakt nemusel. Ve filmu vše funguje jak má, nejvíce bych vyzdvihl herce. Neznámí ale kvalitní. Mám tu ale dva problémy - námět je takový dost na hraně ve smyslu "to jako vážně?". A druhý - že i když ve filmu nevidím žádné klasické nedostatky, tak strach ani nějaké hororové mrazení se nekonalo. 65 % ()