Polovina osmdesátých let. Závody ve zbrojení vrcholí a Amerika je ohrožena. Rusové totiž vyvinuli Mig 32, superstíhačku, která se stává hrozbou, jež by mohla zvrátit poměr vojenských sil. Její vývoj velmi znepokojuje CIA i ostatní západní tajné služby. Letoun má totiž takové vlastnosti, že uniknout každému radarovému systému je pro něj stejná hračka jako se vypořádat s přesilou nepřátelských letadel. Navíc dokáže letět rychlostí, která šestkrát překoná rychlost zvuku. Hrozí nebezpečí, že se Mig 32 začne sériově vyrábět a tak zbývá jediné řešení: zmocnit se prototypu s kódovým označením Ohnivá liška, který je ukryt na jedné z leteckých základen v bývalém SSSR. Jenže to nebude tak jednoduché, protože stíhačka má mimo jiné také zcela nový typ ovládání, které reaguje na myšlenkové podněty pilota. A který americký pilot dokáže v bojových situacích myslet rusky? Jeden ano. Jmenuje se Mitchell Gant a je nejen veteránem z Vietnamu trpícím silným postválečným syndromem, ale také jedním z nejlepších zkušebních pilotů. Také ovšem bývalým. Nyní totiž žije osaměle v pustině Aljašky a nechce mít s armádou, zbraněmi a válčením vůbec nic společného. Výmluvnému zástupci vlády se však pilota podaří přesvědčit, aby ještě jednou vyrazil na poslední, téměř sebevražednou misi. Má proniknout na základnu, kde je stroj bedlivě střežen, zmocnit se ho a odletět s ním přes Aljašku do USA. Než se však ke stroji dostane a svede brilantní letecký souboj se sovětskými piloty, čeká ho hra s tím nejnebezpečnějším protivníkem, s bdělou a nelítostnou KGB, které musí uniknout a ještě přitom najít sovětského vědce, disidenta, který se na vývoji letadla podílel a může Gantovi prozradit, jak se stroje zmocnit. (oficiálny text distribútora)

milford

Tenhle film měl ještě taťka na VHS s "originálním" dabingem, kde všechno namluvila jedn osoba, prostě nahrávka získaná za tvrdého komunismu :o) Jako děcko jsem samozřejmě super dabing nepřekousl po celý film, takže jsem si vždycky přetočil film až na pasáž, kdy Mitch ukradne Ohnivou lišku a začne letecký souboj. To bylo vždycky super. Na zbytek si bohužel už tak nevzpomínám, no časem to určitě napravím. ()

Pythonator

Neprávem podceňovaný snímek. Clint v režii jako vždy perfektní a po herecké stránce předvedl na svůj standard netradiční výkon poněkud jiného hrdiny než je zvykem. Firefox je jeden z nejlepších špionážních filmů. Napětí by se dalo krájet a strach z toho, že Clinta chytnou je všudypřítomný. ()

sitans

Poprvé jsem tento film viděl na videu v r. 1987 a byl jsem nadšen. Jasně, že časem každý film stárne, jak akcí, tak triky a proto se na podobné filmy nemůžeme dívat dnešníma očima. ()

slavikzbojni odpad!

To je teda pekná somarina že sa Clint Eastwood r takejto volovine prepožičal!!! Ale asi veľmi potreboval zarobiť... ako to uť v USA chodí...Krásne na tom je- že DNES Rusko má takéto zbrane- a niet NIJAKÝCH zradcovských disidentov_ Ruské rádioelektronické zbrane (REB) oslepujú všetky radary a počítače armády, letectva i námorníctva USA- čo spôsobilo v Pentagone riedky prípad s hustým behaním....Ukazuje sa, kto na to má a kto nie a to je dobre....Dnes je to už reálny- a nie filmový MIG-35, a Su-50, ktoré na Západe nemajú obdoby. Toto je potrebné napísať- nakoľko v popise k filmu sú popísané veci, ktoré sú propagandistické, a súi nereálne... a vymyslené... ()

smokenmon

Je to kravina. Ale občas mám na kraviny náladu, a tohle je jedna z nejlepších. Jinak jak už psali jiní aspoň vidím Clinta v jemu neobvyklé roli. ()

cienfuegos odpad!

Tak tenhle film je ještě větší US sračka, než jsem si včera večer myslel před skouknutím tohoto rádoby akčního údajně špionážního thrilleru. Americký establishment ve skutečnosti přišel k různým ruským letadlům úplně jinak. Viz třeba případ zdrhnutí sovětského pilota i se super stíhačkou MiG-25 do Japonska, kde ho ti nejlepší experti a technici, co Američani měli, rozebrali a zase složili do mrtě - a čuměli, jakou mašinu Rusové dokázali sestrojit za podmínek, které měli. Ale zpět k filmu, který mne z polohy očím a uším nevěřící nasranosti dostal až do polohy, kdy jsem se smál všem těm kravinám, které tu tvůrci nelogicky a hloupě vršili jednu za druhou. Superman Clint Eastwood přechčije ostrahu, důstojníky, techniky a unese Rusům z utajené nejpřísněji střežené základny jeden ze dvou prototypů údajného super stíhacího letounu MiGu-33 (nebo 32) přímo z hangáru, a to za pomoci sebeobětujících se židovských techniků, kteří na letounu pracují. Film je čirá propaganda, ale tak hloupě až stupidně a nevěrohodně udělaná, že sračky a la Agent 007 nebo první Rambo v mých očích poskočily o stupínek výše. Filmové vizuální efekty velice špatné, třeba ta maketka letadla poletující furt v mracích či těsně nad zemí či mořem, no děsný. Tak možná ve filmu pro děti by se to dalo ještě skousnout. A sám únos toho super letadla z hangáru, směju se ještě teď. Aby to celý drželo pohromadě jakž takž, lepili to tvůrci nedostatkem mozkové hmoty u Rusů. Ve skutečnosti by ten údajný nejlepší US vojenský pilot skončil v lochu, sotva by vlez na území tehdejšího SSSR, natož aby prokličkoval přes jejich tehdejší bez hory bumážek neprostupné zóny až do té nejutajenější a nejhlídanější. Jako náš slavný v současnosti komunistobijec Jaromír Štětina.... K čemu se to tedy jen Eastwood za prachy propůjčil.... Nejhorší film, co jsem s ním kdy viděl. Jednoznačně odpad, leč někdy se na něj kouknu znova, ale to už se tou neskutečnou kravinou budu jen bavit. Po vypnutí mozkových závitů je to na odreagování snesitelný. ()

Gnukleus

To docela koukam no na tehdejší dobu, to musela bejt fakt pecka. I na dnešní dobu koukatelný film ! Efekty samozřejmě berte i když s malou rezervou ale přeci jen. ()

RADX1

Slušné podívání. První dvě třetiny špionážní thriller se zajímavým vykreslením prostředí - dobrá výprava. Poslední třetina spíše akčnější v leteckém prostředí s už jen špetkou thrilleru. Efekty tu kupodivu nepůsobí směšně jak je tomu u mnohých filmů z této doby. Prostě to nepřeháněli. Příběhově také dobré. Bohužel poslední pětina filmu mi už tak moc nesedla. Některé prvky moc nedávaly smysl a akční pasáže ve stíhacích letounech působily chvílemi zbytečně dlouze a až moc přehnaně k realitě. Samotný závěr působil nějak moc useknutě - alespoň vzhledem k velikosti stopáže. ()

bizon.99

Slušný akční thriller s CE,který svého pilota s noční můrou,hraje tak,jak se mi to líbí.Scény s MIG 32 jsou už na dnešní dobu trochu směšné a chvílemi jsem si připadal jako ve Star Wars.Kinopremiéra: 2.místo s tržbou $8,152,948,první byl E.T.: The Extra-Terrestrial. ()

CaptainPixel

Vyschizovany pilotni eso z Vietnamu v duchodu musi, za pomoci sira Humphreyho, infiltrovat sovetskou zakladnu a ukast vojakum pod nosem nejpokrocilejsi stihacku na Zemi, ovladanou myslenkama ... v rustine! Prijemny mix spionazniho thrilleru, akcniho filmu a komedie. Film, kde by jeden cekal v hlavni roli "americkeho ninju" nebo Chucka Norrise, ne Eastwooda. 3+1* za dobove SFX. ()

Fuego

Jedna hvězda za CE, druhá za letadýlka, holt jim fandím, ale kdy už si ti pitomí Amíci uvědomí, že MiG prostě NEMÁ sudou řadu stíhaček (ani ničeho jinýho!)? Tady MiG 32, později v Topgunu MiG 28, hrůza! Třetí hvězda za vizuální efekty na rok 1982 ucházející. Jinak fakt průser. První půlka takovej divnej, zkratkovitej rádoby thriller, druhá půlka opět rádoby letdlovej film. Superstroj? A odstartuje si, přistane a zase odtartuje jen tak, bez jakékoli pozemní podpory? Grrr! Ale že ani jeden z pilotů mašin, co prej lítaj Mach 6, nemá ani tu základní přetlakovou kombinézu nikomu těžkou hlavu nedělá. Ty teda za ty prachy, co to stálo, sehnat mohli. Atd. Ne, nebavilo mne to, skoukl jsem to, ale jen proto, že to natočil CE, abych měl komplexnější vzdělání. Ne, nevrátím se k tomu. Škoda mr. Eastwoode, tohle jste fakt natočit nemusel, rozhodně Vám to ke cti neslouží. ()

milos.bradik

Eastwood v typicky akčním filmu, ale hodnotu filmu snižuje jeho nevěrohodnost. Navíc už Eastwood tam měl přes padesát a vypadal na šedesát, ale pořád se obsazoval do hlavních rolí akčních filmů. Je to prostě taková bajka, ale to je většina akčních filmů, takže od tohoto filmu nelze očekávat nic víc, je to čistý průměr. Takže ode mne 50 %. ()