Owen Daybright (Burt Lancaster) už od detstva pomáhal svojmu nevlastnému bratovi Lee Strobiemu (Robert Walker) dostať sa z kadejakých patálií. Keď vydatá čašníčka Lilly (Sally Forrest) čaká s Leem dieťa, chcú sa jej bratia pomstiť mužovi, ktorý zavinil túto hanbu. Lee je však príliš zbabelý na to, aby sa priznal a bratom čašníčky Lilly povie, že na vine je Owen. (pravo)

Slarque

Béčkový western stojí na hodně nudné historce, která nestačí ani na tu hodinu a půl. Takže zbývají záběry přírody, dobytka a koní a herci v čele s Burtem Lancasterem a Robertem Walkerem. Jednoznačně přebytečný je vypravěčův voice-over. ()

Pohrobek

Conny Daybright (Burt Lancaster) je velmi vděčný bohatému rančeru Arthuru Strobieovi (Ray Collins) za to, že se ho za mlada ujal, poskytl mu vychování a jedná s ním jako s druhým synem. Proto se stará, jak jen může, o opravdového Strobiova ničemného syna Joa (Robert Walker). Ačkoliv je Jo ženat s krásnou Jenny (Joanne Dru), mladá Lilly Fasken (Sally Forrest) s ním právě čeká dítě, o jehož otcovství jsou spraveni pouze Jo a Conny... Western žánrového chameleona Richarda Thorpa podle románu Luka Shorta. ()

cheyene

Zápletka není zrovna záživná a snad i proto se mi pouhých 83 minut zdálo jako věčnost. Potěš záběry na přírodu a Burt Lancaster. Fanoušci westernů si tímto počinem určitě rádi rozšíří obzory. ()