Kevin Smith: Sold Out - A Threevening with Kevin Smith

všetky plagáty

Bluntman

Kevin Smith tentokrát slaví 37. narozeniny ve svém rodišti v Red Banku, New Jersey a bohužel platí, že Q&A s ním mají sestupnou tendenci. Ze záznamu nepřetržité 7,5 hodinové show vzniknul téměř čtyřhodinový sestřih, kterému nejvíce ubližují dvě věci: Smith je výborný vypravěč, ale jeho odpovědi jsou vždy tak košaté, že nestihne zodpovědět dost otázek, a úvodní půlhodina s povídáním o psech byla opravdu slabší a na rozjezd se vůbec nehodila. (Přitom pohled na bonusový materiál DVD, sestávající se ze 75 minut nepoužitého (nepovedeného) materiálu, ve kterém se rozvypráví o spolupráci Mewese s Paris Hiltonovou či prozradí víc na Bruce Willise, skýtají větší zábavu už podle pojmenování.)_____ Oproti předchozím dvěma zaznamenaným vystoupením na univerzitách chybí i určitá profesionalita v nasnímání a celková vyváženost, pořádné představení okolí apod. To zamrzí o to víc, že režisérem tentokrát byl Joey Figueroa, který je zodpovědný za výborný celovečerní dokument k druhým CLERKS nazvaný BACK TO THE WELL: CLERKS II a za TRAIN WRECK dokumentující prostřednictvím "video-bloggů" natáčení pokračování černobílého kultu. SOLD OUT - A THREEVENING WITH KEVIN SMIT nenabízí ani vyváženou porci historek ze života a fanboyovského vyprávění o jiných tvůrcích a jejich dílech jako EVENING WITH KEVIN SMITH a není ani tolik inteligentní jako britská část EVENING WITH KEVIN SMITH 2: EVENING HARDER, ale hard-core fanoušky toužící se dozvědět peprné historky ze Smithova života bezpochyby "uspokojí" (jak jen příběhy o problémech s prdelí mohou). ()

Fingon

(Hodnocení po první polovině - 220 minut one man show prostě na jeden zátah nedávám). Zajímavosti prvního dílu nedosahuje, ale poslouchá se to líp než díl druhý. Ale rozhodně to není Q and A show, protože otázek je málo a Kevin si prostě mele svoje bez ohledu na to, co se ho kdo zeptá. Hodnocení po zhlédnutí celého programu: 70%. No ty jo, masakr. Před druhou částí jsem si pro rozehřátí pustil do té doby neviděnou Smrtonosnou past 4.0, abych měl představu o čem to zrovna mluví. Ve druhé části se až na závěrečnou historku o svěrači docela krotil, v první části byl ale občas tak mimo, že na něho i fanoušci bučeli. Kdosi se tu pozastavoval nad tím, že pořad sice nese název Vyprodáno, ale v hledišti bylo spousta volných míst - už během programu jsem si říkal, že na nich asi mají sedět ti, kteří by rádi položili otázky a zrovna stojí v šíleně dlouhé řadě na mikrofon, což mi Smith potvrdil v dodatečně natočeném poděkování na úplný závěr videa (pokud někdo touží po tom spatřit vagínu malé fenky Shacky, Kevin mu ji taky ukáže). A prý chystá čtvrtý díl, který má mít deset hodin. ()

F.man

Neviděl jsem Smithovy předchozí stand-up comedy, takže hodnotím nezávisle. Kevin není typický one man show hláśkař, vykládá historky (kdybych se nebál přirovnám ho k našemu Donutilovy). Když pomineme, že slovo fuck se ve skoro tříhodinové stopáži objeví a si tisíckrát a sem tam je to nuda, v celku se jedná o moc dobré pobavení, kde se dozvíme o tom jaký je Bruce Willis neskutečný tvrďák, jak můžou bolet rektální problémy či jak vypadá sex labradora a krysaříka. Pokud člověk nemá tři hodiny co dělat, nevadí mu specifický Kevinům humor a chce se pobavit jednoduchou stand-up comedy je tenhle kousek přímo ideální. ()

H34D

Překvapivě doposud nejlepší "čtyřhodinovka" s Kevinem Smithem. Humor je dotlačen až na samou kraj vhodnosti, ale o to více byly příběhy nezapomenutelnější. Moc otázek se stran publika nepadlo, protože Kevin zvýšil průměrný čas odpovědi z 20-30 minut tak na 45, ale vůbec to nevadí. Je jasné, že jeho odpovědi jsou z velké části pečlivě připravenou a vypointovanou historkou se spoustou zajímavých odboček, takže je vlastně jedno kdo a na co se ptá. Příběh o psech vyloženě super a to sám nejsem fanda psů. Hemeroidy taky parádně absurdní a přitom hodně "ze života". :) 8/10 ()

Joe321

První hodina je o sexuálním životě Smithových psů. Nepopsatelný utrpení. Následuje... půlhodinka z natáčení Clerks 2, super, proto se na Večery koukám... půlhodinky házení špíny na měho oblíbeného Superman Returns, takže pro mě nuda... půlhodinka z natáčení čtvrtý Die Hard, výtečný... a zakončuje to hodinka o Smithový trhlince na análu, zase utrpení. Málo otázek a odpovědí, moc nudného výprávění. ()

• Filmovanie v Q&A vystúpení zabralo 7 a pol hodiny bez prestávky. (Flipper)