Mladý Vince Ferro  (Sam Riley) z chudobnej rodiny v Ohiu potrebuje zohnať čo najviac peňazí, aby mohol zaplatiť účty za otcovu operáciu, ktorá by mu zachránila život. Popri štúdiu preto zarába ako elektrikár. Počas práce v jednom dome začuje jeho majiteľa hovoriť so svojou ženou, že čoskoro získa obrovský balík peňazí, a to vďaka listu, ktorý mu práve prišiel poštou. Lenže majiteľ sa predávkuje drogami a zomrie. Vince mu ukradne obálku s mobilom aj listom, riadi sa jeho presnými inštrukciami a cestuje do New Yorku, kde čaká na kontakt. Zrazu sa ocitne v podivnom podsvetí plnom podivných ľudí, kde ide o veľa peňazí, ale hlavne o život. O jeho život... V dome na vzdialenom newyorskom predmestí hrá skupina ľudí zložitú a smrteľne nebezpečnú hru založenú na ruskej rulete. Skupina boháčov uzatvára stávky, kto z hráčov prežije všetky vražedné kolá. Vince dostane číslo 13. Výherca si odnesie všetko a tí, čo prehrajú, stratia to najcennejšie - svoj vlastný život. Vince sa zoznamuje so súťažiacimi, medzi ktorými je mnoho čudákov, napríklad pacient, ktorého z psychiatrickej liečebne priviezol jeho brat, aby súťažil namiesto neho. Kto zo súťažiacich prežije všetky kolá ruskej rulety a ako posledný získa obrovský balík peňazí? (TV JOJ)

MrPierc

Napětí v nevědomosti během celého příběhu. Ruská ruleta jako sport pro sázky. Je to pěkná podívaná, ale nesmíte být soutěžícím. Ten si tu šáhne na samé dno. Napínavá jednohubka. ()

Sandstorm

V prvních minutách divák vůbec neví o co jde, čímž Vás film dostane a chcete vidět víc a víc. V další půl hodině už víte o co jde a nastupuje napětí, které jsem ve filmu dlouho nezažil a podtrhují ho přesvědčivé herecké výkony. Poslední půl hodinka už je taková volnější. Nechce to ovšem nad filmem příliš přemýšlet, logika tady příliš nefunguje, ale jen si ho užívat. Povedená jednohubka na jedno použití, nic víc, nic míň. ()

bourec

Originál sem neviděl,takže o napětí,co bude a jak to dopadne,sem nepřišel.Ze začátku sem taky trochu tápal,co ,kdo proč,jakou roli má ten a ten.Brzy se ale všechno objasní a člověk se může věnovat samotný kvalitě filmu.A ta neni moc valná.Ne že by to byla úplná pitomost,ale kromě napětí při samotný hře,je ten film ve svý podstatě dějově nezajímavej.Konec zase bez happyendu,ale tady mi to trochu vadilo.A pak mě srali některý herci.Prostě jen slabej průměr.50%. ()

cariada

Viděl jsem to první než originál podobně jako Nákazu před Rec a proto, mě tohle přišlo zajímavější, nebot jsem nevěděl co mě čeká. No je to psychárna. Tady o proti org, je pár změn i je tu představen jeden hráč navíc. Konec se dal celkem čekat, nebot ani výhra v téhle soutěží neznámá skutečně vyhrát. Nechtěl bych se do něčeho podobného dostat. ()

WoWoW

Ruská ruleta je neotřelé téma a musím říct, že film do prvního kola, té srandy s pistolkama, fungoval. Bohužel s dalšími koly, to trochu drhlo a celý film upadl do naprosté šedi. Na konci pak podle mě filmu svitla další jiskřička kvality. Co se týče hereckého obsazení, tak se mi hodně líbil výkon Rourka. A taky jsem byl rád, že Statham hraje něco jiného, než stroj na lámání kostí. Trochu mi Stathamovo vystupování připomínalo staré dobře časy pod režií Guye Ritchieho. Jen ta postava nebyla moc dobře napsaná. Hlavní hrdina byl pak šedá myš, ale to bylo asi úmyslem. No nic slušná podívána, která nenaštve, ale na žádné přehnané jásání a juchání to taky není. ()

Pajky3

Průměrnej film, na kterým je nejzajímavější asi obsazení vedlejších rolí. První půl hodinu se vůbec nic neděje, pak to nabere spád a to velkej. Je to velká napínačka, při které se dá spousta věcí čekat. Konec mě trošku naštval, ale to se nedá nic dělat. Ruská ruleta. Další důkaz toho proč se neplést do cizích záležitostí... ()

Juto

Temne zábavný film o hre ruskej rulety v podsvetí. Veľmi tmavé, veľmi napäté. Bol som do konca filmu vo veľkom napätí ako to celé skončí. 7/10 ()

Icefist

V první řadě je nutno povědět, proč že jsem se vůbec vrhl na tento snímek. A udělám to tázacím stylem. Víte kolikátého jsem se narodil? A víte jaké je moje oblíbené číslo? :-) Teď už určitě víte. Ale zpátky k filmu. Ač zde hrají známá jména a ač je zde evidentní snaha navodit co nejhutnější atmosféru, já jsem zaražen do křesla nebyl. Docela fajn je uvěřitelný hlavní představitel a unešen, slintajíc na monitor, jsem byl z alespoň na chvíli se ukázavší mojí lásky Emmanuelle Chriqui, ale tím výčet kladů končí. 50 % Oblíbená část- první zastávka na cestě domů vlakem ()

Radiq

Tohle je dnes druhej film se Stathamem, ale su rád, že tady moc nehrál, protože tomu něco chybělo. Chybělo to totiž celýmu filmu. Režisér si sáhl na svou starší látku, která byla úspěšná... asi na tom chtěl vydělat... nechápu, že ho mohlo byvit točit remake něčeho, co už dělal, to musela byt nuda. Každopádně aji jestli ne, tak film nuda celkem je. Slavné tváře to nezachraňují a potěšil mě maximálně tak Mickey Rourke. Některé postavy mi tam přišly docela zbytečné, některé mohly být víc propracovanější. Příště si dvakrát rozmyslim, jestli si to pustim. Teda co to melu - žádný příště už nebude... ()

panMartin

Originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat... Hodně zajímavý nápad trochu sráží hlavní hrdina, kterému chybí charisma. Ovšem jinak se jedná o velice solidní thriller. Prostředí ruské rulety je docela neokoukané, film dostává po úvodních 30 minutách spád, který vydrží až do nevyhnutelného konce. Jason Statham tady hraje takovou menší roličku. Avšak Mickey Rourke válel. Některé postavy mi tam přišly docela zbytečné, některé mohly být víc propracovanější. ()

octopuska

Tohle mě teda hodně dostalo. Výbornej , mrazivej snímek o tom, kam až člověk dokáže zajít, kvůli prachům. Co všechno je ochotnej podstoupit, získat, ale hlavně ztratit. Dost zvrácená hra na ruskou ruletu o těžký balíky peněz. Výborně vybudovaná atmosféra. Hlavní hrdina skvěle zahranej, jeho morální konfrontace se zvrácenou realitou výborně vystižená. Je to hodně syrový, chvílemi až sterilní a na druhou stranu plné dusné tíživé a emocionálně vypjaté atmosféry. Uff ještě teď mám z toho mrazení v zádech. ()

sir-dave

Parta zbohatlíků slíbí několika chlapům za velkou odměnu zahrát si Ruskou ruletu s malou pravděpodobností na výhru. Michael Shannon jako euforický rozhodčí rozdá pokyn protáčet koltové bubínky, vzápětí se chlapíci pod ním začnou svalovat k zemi. ()

ivan_drago

Originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat.... Ve filmu mě překvapilo velké množství známých ksichtů a poměrně rafinovaný systém hry, která už sama o sobě zaručuje napětí. Na konci se tvůrci nevyhli zbytečnému natahování.... Podívaná vcelku drsně natočená a emocemi nabitá... ()

st.verka

Nějak se mi nedaří vytvořit zdárný komentář, přesto si nemůžu odpustit přidat pár slov, protože ještě druhý den se mi film honí hlavou a nevím, jestli je to tím, že byl tak zdařilý, nebo proto, že je mi z něj tak trošku - no dejme tomu - všelijak. Každopádně mě zatáhl do děje a tak trochu jsem se děsila, kam až to dojde. Smrt hlavního hrdiny v kole ruské rulety bych snad snesla spíš, než samotný závěr. To bylo asi to, co mě zasáhlo. ()

Jizni Tlapa

Úžasná herecká podívaná. J. Statham konečně hraje záporáka, který se nesvléká, nekope, nemlátí a nebourá. Rourke zraje jako víno- čím starší, tím lepší a hlavní hrdina S. Riley je maminčin mazánek, který ale, když jde do tuhého, má koule na to zmáčknout spoušť. Už takto kvalitní trojice doplněná ještě 50 Centem a D. Zayasem zaslouží plnou podporu čtyř hvězd. Co ji však ještě pořádně nakopně je ideální stopáž a perfektní zápletka, chlubící se propracovaností a dějovými zvraty. Poslední hvězda by padla v případě, že by filmová ruleta vytočila větší propracovanost Rourkeho postavy a doladila hudební podkres. ()

žvanimírek

Nelze jinak než souhlasit s komentáři většiny uživatelů. Nebejt "známejch ksichtů", moji pozornost by tenhle thriller neudržel a po 30 minutách, které vás složitě a zdlouhavě vedou k jádru věci, bych "13ku" poslal do koše. Hlavní idea není vůbec marná, samotná "hra" je vostrá, ale ta omáčka kolem mi moc nešmakovala. ()

ecceHOMMO

Americká kópia filmu Ruská ruleta / (13 Tzameti) (2005). A keďže sa takmer striktne drží pôvodnej dejovej línie ( a tým neprináša nič nové) pôsobila pre mňa 13-stka nudne. A treba poznamenať i to že v pôvodnom snímku sú emócie a napätie lepšie vygradované. Samozrejme americká verzia je s hviezdnym obsadením ( ikeď samotný príbeh im neposkytuje dostatok priestoru na to aby sa ako hviezdy predviedli). Viem si však živo predstaviť skutočnosť, že ten kto nevidel francúzko-gruzínsku Ruskú ruletu pôjde s hodnotením o jednu hviezdu vyššie než ja. ()

Ryuuhei

Proč jsem si jen myslel, že jde o osmdesátkový, maximálně devadesátkový snímek? Protože tak působil. Zřejmě filmařský záměr, nebo nevím. Nápad ruské rulety ve formě nepříliš dobrovolné skupinové hry vskutku zajímavý. Bohužel nepřekvapivý - už od začátku bylo jasné, jak se hrdinovi povede a tak celé napětí přišlo trochu vniveč. ()

Beky

Prostřední část kdy se jde na ,,to,, je neuvěřitelně napínavá!! Zbytek nestojí za nic bohužel, jednotlivé role byly vloženy sice do rukou hereckých bouráků, ale jejich potenciál nebyl využit, pro malý prostor který dostali!! Vyzdvihnu výkon Shannona, který ve mě ve čtyřech scénách vyvolal pocit bezmocnosti a já se cítil na moment jako ,,hráči,,!! Verdikt: Kvůli prostřední pasáži film jednoznačně doporučuji!! 60%. ()